Hledám znalce hudby 90. let

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Snad jsem to zařadil správně, lepší místo jsem nenašel.

Zdravím,
byť se v hudbě vyznám poměrně dost, tak občas narážím na problém s identifikací skladeb z dob, kdy jsem ještě neměl šanci zjistit co právě hraje.
Znáte ten mnohdy až nepříjemný pocit, kdy vám v hlavě hraje pořád dokola nějaká skladba, kterou znáte až vás třeba rozbolí hlava a když si ji konečně pustíte, tak je klid.. No a teď si vemte, že nemáte šanci si ji pustit a s usilovným hledáním je to bolení hlavy mnohem horší..

Na páscích (a nejen na nich) mám skladby, které jsem od objevení třeba před víc jak 15 lety do teď neidentifikoval samozřejmě s pomocí různých programů. A jsou i takové, u kterých to nemělo absolutně šanci, protože se z nich dochovala necelá vteřina..


Proto bych tu potřeboval poprosit někoho, kdo v 90. letech často nahrával z rádia či byl nějak v kontaktu s hudbou té doby, zda-li by se mohl ozvat. Nenapadá mě totiž už žádná jiná možnost, jak se dobrat aspoň k troše pomoci s identifikací.

Bohužel vím, že některé věci co potřebuji najít by možná nezjistil ani nějaký odborník, ale kdo ví. Už i mě se podařilo najít skladbu z pouhé vteřiny záznamu..


Předem tedy moc děkuji za nějakou odezvu.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa oneeeee »

ak máš smart mobil , nainštaluj si share it . pripojíš sa na internet a spustíš apku , kúsok od reproduktoru . nájde ti interpreta aj názov skladby a aj ti to vyhľadá na youtube .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Nedeľa, 9. Decembra 2018, 00:59 ak máš smart mobil , nainštaluj si share it . pripojíš sa na internet a spustíš apku , kúsok od reproduktoru . nájde ti interpreta aj názov skladby a aj ti to vyhľadá na youtube .
Bohužel jeden "chytrý" mobil mám a používám ho i právě na identifikace skladeb. Tuto aplikaci neznám, já používám spíš Shazam.

Potíž však je, že to nedokáže identifikovat všechny skladby a obvzláště ne ty, kde mám jen vteřinový vzorek. Proto tu žádám někoho, kdo aktivně poslouchal hudbu 90. let, ideálně tu, co se hrála v rádiích, protože podle vteřinového vzorku to dokáže identifikovat jen člověk.

Ale děkuji za snahu a tip na program.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa oneeeee »

tak tých apiek je viac . a čo sa týka identifikácie skladieb , ktoré by si chcel . musíš uviesť konkrétnejšie čo . každé rádio hralo niečo iné . a má to byť česká a slovenská scéna . anglický jazyk , poľský-máš to na skok.
tie apky - nevedia identifikovať nástroje . potrebujú hlas .
tak 90 te roky čoho ?

a čo sa týka dance , bola to kopa porobených remixov . začala éra elektronickej hudby . nevieme čo počúvaš, chýba priorita štýlu . ideme hľadať ihlu v kope sena .
v 90 rokoch fero hora rádio devín 3 x 60 a to stereo . maďarské rádio petőfi b. tóth lászló - poptarisznya
poľské rádio 2 (presne to už neviem) len super rock . osterreich 3 , len rock . v 90 rokoch sa hralo kadečo . aj na nervy . :D
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - to bude jak píše oneeeee hledat jehlu v kupce sena. Ideálně kdybys udělal z těch nahrávek rip a někde to upnul. Stáhneme si to, poslechneme a uvidíme co se dá najít. I já mám jakési úryvky hudby i novější a nepomohlo žádné inteligentní vyhledávání. Něco si jen pamatuji, protože se žádný záznam nedochoval a už nebude šance to najít. Ale to už jsou věci spíše starší 70-80 léta.
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa pepst »

Ten upload by bol dobrý nápad. Ak je to z alternatívnych žánrov, tak by som možno niečo mohol spoznať.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee, orhore, pepst: Já vím a omlouvám se, že jsem tak obecný, ale chtěl jsem se vyhnout tomu uveřejňování skladeb, nerad bych udělal tomuto fóru nějaký problém, protože by to ty paka z autorských společností braly jako porušení práv - ty uploady bych spíš pořešil soukromě i když i tohle by se bralo jako porušení..

Tak já v té době poslouchal víceméně jen Kiss Hády a to co se tam furt hrálo. Takže asi taková taneční hudba a elektro spíš ze zahraničí..
Pak mám ale i jiné neznámé skladby, o kterých už nemám tušení z jakého období můžou být, jen vím do jakého období.

Ten výběr je fakt povedenej. Bohužel takových jsem už projel hromady a jen se mi pak ta melodie začala v hlavě motat a vytrácet..

Co se týká indentifikací, tak jsem našel i ty skladby, kde vokály vůbec nebyly, buď to bylo hned nebo to chvíli trvalo, ale z jedné vteřiny záznamu to nepozná ani když je tam zpěv..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak pokud se mi to podaří sem vložit, tak vám třem pošlu do přílohy soubor. Jedna je Mp3, kde je nějaký remix "Pump Up The Jam", pak je ta co hledám a potom "Scooter - How Much Is The Fish?".
Druhý soubor je WAV, kde jsem sesmolil ten kratičký vzorek do smyčky.

Jediné co můžu k tomu vzorku říct je to, že vím, že je z období toho remixu "Pump Up The Jam" (Scooter byl novější záznam) a že v těch bubnech byla jednoduchá melodie na housle - jen pro tento začátek skladby, co bylo v hlavní části skladby si už nevzpomínám. Pokud byla i s vokály, tak nevím proč, ale mám ji spojenou s nějakým hlubším mužským hlasem. Možná, že nějaký černoch, ale fakt netuším..

Pokud tohle někomu něco jen připomene, tak mi neváhejte napsat. Hledám ji už hodně dlouho..
Bohužel dochoval se mi zřejmě jen tento kratičký vzorek.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa oneeeee »

budeš si musieť stiahnuť a tube catcher . je najnovší
https://www.slunecnice.cz/sw/atube-catcher/ po otvorení ti vyskočí druhé okno kde je aj mp3 .
môžeš tam zadať aj 90´disco . nájdeš tam remixy a kadečo . poniektoré majú aj dve hodiny . tak si to radšej stiahni .
Prílohy
mp3.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa oneeeee »

až sa ti to podarí , máš tam aj priame prehrávanie . až si budeš sťahovať tak jeden názov si stiahni aj viac krát . ono sa totiž stane , že super kvalita nie je dotiahnutá do konca . cez shazam si už skladbu identifikuješ a tam priamo zadáš názov.
Prílohy
mp3.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Nedeľa, 9. Decembra 2018, 17:02 až sa ti to podarí , máš tam aj priame prehrávanie . až si budeš sťahovať tak jeden názov si stiahni aj viac krát . ono sa totiž stane , že super kvalita nie je dotiahnutá do konca . cez shazam si už skladbu identifikuješ a tam priamo zadáš názov.
Moc ti děkuji za ochotu mi pomoct, ale není tohle program co konvertuje hudbu z Youtube? Já jen, že mi to tak přijde..
Jak už jsem psal, já strávil hodiny projížděním kvant videí a to jsem to samozřejmě jen posouval skladbu po skladbě i když to video mělo přes hodinu..

No nevím, možná tu ten vteřinový sampl dám, pokud někoho něco nenapadne..
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"