Originalky s náboženskou tématikou

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak mi doma dlhoročne z pozostalosti hádam za 30 ks kaziet originálok a rôznych vydavateľstiev s tématikou rôznych vierovyznaní ostali.
Poraďte čo s tým,hodiť do koša-sa mi zdá smutné len tak sa toho zbaviť,netuším akú hodnotu ale aj čosi,chce niekto,nepočúvam bo som krstený katolík ale návštevy na bohoslužbách a iné záujmy okolo ma nezaujímajú.
Už som aj v minulosti na miestnu farnosť podaroval tak za 150 kníh fararkovi nech si preberie,neviem fakt čo s tým.
Moja teta zosnulá v 89 rokoch to zbierala,bola profi certifikovanou prekľadateľkou náboženskej literatúry,tiež prepisovateľkou záznamov,aktívne jazyky taliančina,francužština a nemčina.Bola fatálne naviazaná na kázania A.Hlinku a podobne.
Poraďte čo s tým,ponuknuť,neviem za čo,darovať,neviem na revanš za čo...nechcem to hodiť do zberného dvora,kýbla na odpadky,triedeného plast odpadu,ak by niekto chcel tak pridajte názory a podnety,fotky tak so surovým prehľadom nižšie.
Prílohy
IMG_20240301_161618.jpg
IMG_20240301_162216.jpg
IMG_20240301_162301.jpg
IMG_20240301_162419.jpg
IMG_20240301_162949.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa AdmineR »

opýtam sa na jednom mieste
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa daniel00421 »

AdmineR napísal: Piatok, 1. Marca 2024, 17:40 opýtam sa na jednom mieste
Ďakujem,daj mi vedieť,zatial s tým nič robiť nebudem,ak tak si dám prácu aj s bližšími detailami v prípade záujmu,fakt netuším o čo v obsahu ide,ale rád že si sa ozval a ak pomôžeš-pomôže niekomu inému dohodneme,je mi to naozaj ľúto len tak nechať zrecyklovať.Ešte raz dík,ak by si niekoho mal vrelo čakám na odpoveď.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa AdmineR »

dobre
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa daniel00421 »

AdmineR napísal: Sobota, 2. Marca 2024, 11:42dobre
Jo a kľudne aj s mojim suhlasom použi nafotené tu,vadiť mi to nebude niekde v inej ponuke,kľudne šíriť bez mojej či čo...ponukni ak niekoho máš.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10272
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja mám na to rovnaký názor ako na všetky kazety, nič nikdy už nevyhadzujem, takže by som spravil obrázky, nahodil sem a na web medzi origošky, s utrpením niektorén tituly vypočul, nahodil do poradia na mojej mechanike a bolo by, potom by na to sadal prach niekde v krabici v izbe, a čas od času by som sa na to pozrel, alebo poslal Silverovi :D
rovnako ako taký osud čaká asi aj túto sadu, ale ešte som nemal odvahu to ani len vložiť do stroja :D
viewtopic.php?t=2719
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ja stále dúfam že to niekoho zaujme,počkám,možno fakt to nakoniec poslúži ako darček,noo,silverfox si dáva na čas a ešte sa k tomu neprihlásil ale to je tá posledná,nechcem ho urážať ale zasa s ním dohadovať poštu,niaku financ za dobierku,hodne som mu už toho naposielal do zbierky,áno doma som to držal ako odpad ale...vyhovára stále že nemá na úhradu...zbiera,neponúka žiadne príspevky s rozborkami a riadnym fotením a hodnotením furt sa sťažuje že nemá na čom hrať,kopec strojární haraburd má doma ale...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10272
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa EZ647 »

On potrebuje niekoho na servis, sám si nespraví.
No a hlavne ten čas je problém asi nás všetkých.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Sobota, 2. Marca 2024, 12:38 On potrebuje niekoho na servis, sám si nespraví.
No a hlavne ten čas je problém asi nás všetkých.
Ano aj by som mu vedel pomôcť ale isť za ním do BRNA a naložiť a oživovať mu a to ešte z dobrosrdečnosti,takto ako vieme je aj ekonomická a finančná udržateľnosť by som pre neho asi málo spravil,nič v zlom,chlapec sa vyzná ale akosi ako propaguje má hodne ľavé ruky na základ čo niektorí tu berieme za samozrejmosť s jeho popismi a odstraňovaním závad,ak sa niekto bez príslušného základného domáceho náradia hrabe do neznámeho a nevie riadne ani rozobrať kazetu,odvíja citlivý material na stôl,ešte poláme aj okraje kazety...noo urobme si sami názor.Nie je schopný ani na trhu si kúpiť za pár malých skrutkovačov prislúchajúcich ku rozborkám,prepáčte,ak k tomu znásilňujte ma,ohovárájte ale ak tak do toho nešahám a zdôrazňujem že tento koníček nie je lacná záležitosť a ak chceme bežať v top stavoch strojov,krmenička či v podobe kaziet alebo R2R pásov tak bacha na to a ak sú ešte niektorým rady tu od nás zúčastnených s prepáčením na H...O tak dovidenia.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Originalky s náboženskou tématikou

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo jo, "Silné řeči" - ta legendární sbírka kazet s chlapem, jehož úsměv mi přijde pomalu umělý :lol:. Ale ne, nebudu si z něj dělat srandu, ale na ten obsah by to chtělo asi dost silný kafe - a to si vem, kdyby to bylo česky, tady tomu aspoň nebudeš rozumět (teda asi).

Jinak jo, tohle je dobrý nápad to naskenovat a zkatalogizovat.
Ale je pravda, že co se týká obsahu, tak by to třeba mohlo někoho potěšit. No, minimálně zdigitalizovat se to dá kdykoli.


----


daniel00421: Já tohle vlákno viděl od chvíle, co jsi ho založil, nepsal jsem sem jen proto, že nechci být za "pohltitele" - tedy ten co bere bez rozmylu naprosto vše a nedá prostor nikomu jinému, kdo by to využil především po obsahové stránce. Jen proto jsem nepsal, ale zaujalo mě to :-).

Ano, přiznávám, jsem lemra.. Nedokážu si udělat čas to pořádně nafotit a podělit se o kousky, které jsem od zdejších členů dostal - ano, nejsi jediný Danieli.

To že nemám na úhradu pošty (no pošty, ono to nebylo jen o ní), tak ano, to přiznávám taky, že jsem nemohl poslat hned v listopadu a žádal jsem o vyčkání i po telefonu a to jsi mě uklidnil, že to nespěchá. V prosinci jsem zas skrz jiné výdaje taky nemohl a to se omluvám, že jsem nedal vědět, bylo mi to trapný otravovat přes svátky. Peníze jsem tedy poslal koncem ledna a tady jsi pro změnu zase ty nedal vědět, zda dorazily v pořádku, ale doufám, že ano, protože se mi to nevrátilo jako chybné.

No jo, "bordel" doma mám, to taky uznávám a můžu si za to i sám, protože nakupuji mašiny, které jsou levné (i když jsem několikrát naletěl, protože v inzerátech bylo uvedeno, že jsou plně funkční a došly mi stavy k servisu) a to jen skrz své nízké finance. Kdybych si našel pořádně placenou práci, tak bych mohl trochu investovat, ale i tak bych chtěl především nechat opravit všechny ty své stroje a že sám tohle nedokážu, když nevím kam uvnitř sáhnout.
A klidně mě kdokoli odsuďte, že jako fanda a uživatel staré techniky ji neumím opravit.


Tady jsi asi opomněl fakt, že kazetu jsem rozlámat musel, když šlo o tavenou SONY EF, která měla roztrhnutý a vmotaný pásek dovnitř. A u těch kazet s rozlámanými okraji, tam už rozlámané byly a že jsem citlivý materiál odvinul na zem - no nic proti, ale tohle by jinak skončilo v kontyšu a chci Tě, zrovna Tebe vidět, jak bys dal extrémně vyježděnou TDK D a Levis D do svých strojů :-D, když to bylo skladováno v kdoví jakém bordelu. Ta "citlivost" materiálu byla už dávno zničena :lol:.
Ale přesně jak píšeš, "udělejme si obrázek sami":
Sony EF (ta rozlámaná)
Odkaz na 5 opravovaných kazet - zmíněné TDK D a Levis D jsou na konci

A znovu připomínám, toto jsou kazety, které by jinak skončily v koši (nebo u překupníka), mě však baví zdánlivě mrtvým a odepsaným věcem dávat ještě šanci a tak jsem opravoval i mnohem horší kousky, kde byl pásek zmačkaný bez nadsázky po celé délce:
Odkaz na Polimerku v dezolátním stavu


Ano, mám doma brajgl a do svého stroje dávám velice nebzpečný odpad, ale nejdřív ho očistím a zjistím stav, což v některých případech obnáší vymotání pásky, kterou by jiní hodili do koše - já však jdu právě i po tom obsahu na ní, ten je pro mě mnohdy cennější než samotný záznamový materiál.


PS.: Nehádám se, nekřičím, vše píšu s pozitivní náladou, tak se nikdo nebojte ;-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné"