Kto by pomohol ?

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Viete že aj v minulosti som tu popisoval ako riadne prepisujem nahrávky,ak dajte sem vedieť.V podstate z čohokoľvek analogového či MC kazeta,kotučak,vinyl no problem,prepisujem na digi formát s pripojením extern prevodníka na Tascam viackanálový rekorder,zápis ukladám na SD kartu a v plnom rozlíšení potom s tým môžem pracovať,posielať,konvertovať a jeeee.Ne cez mini usb a cez počítač cez pripojenie 3,5 jack do kompu a potom regenerovať a komprimovať,chlapci zabudnite,v spomínaných starších vláknach to popisujem,degradácia súčasnej doby,tak dobre,kúp si domov aspoň kvalitný extern prevodník,pichneš cez USB s nainštalovaným Drive a ideš ale bez úprav a zisku počiatočného vstupného signálu analog na extern karte,zariadení,potom sa tu môžme baviť o korektnosti signálu prenosu až ku klientovi,joo...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Ahoj (vlastně ani nevím jak chceš, abych tě oslovoval, když máš dva účty).
No právě a to je pak těžký se na něčem dohodnout :-D. Ono sice vlastně mám teď více času, ale i tak není vytvoření skladby něco, co bych splichtil za hodinu...ano, jsou vyjímky, kdy skladbu zvládnu třeba do 2 hodin, ale to jen ve vzácných případech a především v Ambientu.

Jaj takhle..no ale to jsi aspoň mohl udělat "objednávku" jedné skladby, nebo dle horního příspěvku více skladeb, a mohl jsem na nich aspoň pracovat a mít to předchystané. Takhle i když už jak vidím digitalizovat umíš, tak budeš zase čekat než já ty skladby dodělám. Teda pokud nechceš přilákat nežádanou pozornost autorsko-právních prudičů.

Já digitalizuju jednoduše - připojím deck ke zvukové kartě (fajn, řeknu to narovinu, používám výhradně noťas, takže ho připojím do vstupu v noťasu - pro audiofily asi otřesný postup, ale krom toho, že jiný ani nemám možnost realizovat, tak to rozhodně není nic hroznýho a umím digitalizovat ve velice slušné kvalitě). Poté spustím Audacity, nastavím správnou hlasitost, aby to nebylo tichý ani přebuzený a začnu nahrávat.
Poté výsledek označím a exportuji do WAV, případně Mp3, pokud to chci mít i v mobilu, ovšem můj mobil umí přehrávat i ty WAVy i když je z roku 2008..



---

Těch 15 vteřin je limit, který jsem ti doporučil jako zdravou hranici, která se ale sama o sobě pohybuje v šedé zóně a vzhledem k tomu jak extrémně se dneska rozšiřuje cenzura, která se kryje "ochranou autorských práv", tak bych si s tím vážně moc nezahrával.

Příkladem takový jůtub, který nemám rád a neuznávám ho, tak tam je to jednodušší, tam když nahraješ něco chráněného a něco co vytvořil autor s "VELKÝM jménem" (v překladu ten co nahrávacím spoečnostem vydělává miliony), tak ti to buď zablokují nebo smažou zvuk a nenechají ti tam ani vteřinu - beze srandy.

Tady pro ostatní uvedu, že kdyby někoho napadlo, že se snažím prosadit zde svou hudbu, tak to rozhodně tak není.
Já uznává autorský zákon jako myšlenku ochrany autora, ale ne tu absurdní formu v jaké je tento zákon napsaný, který chrání pouze kapsy vydavatelů. Skutečný autor upsaný u nahrávací společnosti dostává asi 10-15% z prodejní částky.



----

Petr: Není zač :-).
Abych to neopisoval, přečti si vlastně i ten předchozí poslední odstavec.
A komu to prospívá? No hádej, přeci vydavatelům a těm, co z toho těží nejvíc.
Když v dnes již zakázané epizodě "Simpsonovi S03E01 - Šílený Homer" (kterou mám naštěstí ještě nahranou i se zbytkem seriálu a v původní kvalitě) účinkoval Michael Jackson, tak ani nesměl zpívat, protože na jeho hlas vlastnila autorská práva společnost u níž byl upsaný. Uvedený v titulcích je prý jako "John Jay Smith".


Já vím, těch 15 vteřin je kvůli právům... Ono totiž ve skutečnosti nemůžeš bez povolení autora použít žádnou skladbu, tedy vlastně ani odemně, pokud bych ti to nedovolil, ale protože nejsem nikde upsaný a mám tedy tu možnost, tak jsem se právě nabídl.
I když vydávám novoročenky zdarma, tak pořád se na ně vztahují autorská práva, takže ani z nich si nemůžeš nic použít bez dovolení. A protože dělám "instatní" hudbu, tedy ze samplů, které nakupuji (tedy POUZE licenci na jejich užití v mých skladbách), tak mám trochu svázané ruce i já a třeba výběr pasáže a délky k testům bych musel určit opět já, aby v ní bylo poznat to, že to skutečně pochází z mé skladby, protože tyto samply můžou a kupují spousty dalších lidí.
Ale to už zabíhám někam, kde by se v tom asi málokdo vyznal.

Ono totiž jsou někteří i tak hloupí, že si myslí, že když si koupí v obchodě desku nebo CD, tak si s tím koupili i práva a můžou to libovolně šířit, upravovat atp. Nedělám si srandu, i takoví se najdou.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa oneeeee »

niečo som zbúchal do flac . má to asi 5 minut . a teraz , kde to dať .
Naposledy upravil/-a oneeeee v Štvrtok, 29. Februára 2024, 20:21, upravené celkom 1 krát.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

posielam mejl do správy - môžeš cez uschovnu alebo nejaky send ...
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa oneeeee »

súbor je zmixovaný , čiže ako celok. audio je až 512 kbit/s . asi to prehrávač nevie zobraziť .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

ono to hrá normálne, len nezobrazuje čo som poslal nahlady do mejlu. Inak vdaka.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa jhradec »

Řešit autorská práva je určitě v pořádku, ale jaksi se vytrácí účel téhož- řekněme testovacího signálu.
Přitom na něm v zásadě záleží. A špatně vybraný signál bude na …… nic. Čímž se vyřeší i problém autorských práv- nebude ho třeba jakkoliv šířit.
Určitě jste si všimli, že existují skladby, styly, interpreti, kteří znějí výborně na jakémkoli zařízení, jakémkoli šmejdu. Historickytakhle působí třeba Abba.
Určitě víte, že na každé highendové výstavě se ve všech expozicích hraje stejná muzika (Diana Krall například) - protože to prostě zní skvěle i v nevyhovující akustice výstavy.
No a takováhle muzika se IMHO na testování vůbec nehodí.
Mám dojem, že k takové skladbě/ kompilaci se schyluje. Nic proti tomu, muzika co zní vždy skvěle je OK a je fuška jí vytvořit-> akorát se nehodí na testování. Tedy pokud je skutečným účelem testu rozlišit DUT - testované objekty.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ja pouzivam uz roky CD od firmy ZOUNDS.Na zaciatku je nemecky komentar o nastaveni bedni cez signal vo faze aj v protifaze.CD je lisovane na 24k zlate a je tam vsehochut muziky,cez rock az po organ a zbory.Ak sa najde tu na fore clovek ktory to vie napalit v dostatocnej kvalite a poslat clenom fora ktory by mal o to zaujem,mozem poskytnut.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

ale autorsky zakon, nahravka s kazety kde by to bolo, podlieha autorskemu zakonu :?
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Pokial viem,na domace pouzitie je to v pohode pokial to nebudes sirit . Ak to CD budes mat doma a nebudes to prevadzkovat verejne,je to v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

to hej, ale tu išlo o niečo čo bude na testy kaziet, nahrám, zdigitalizujem to a zverejním sem
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa vlado.bb »

To ano,ale keby mal kazdy to iste CD a nahravky,mohli by ste si vymienat iba skusenosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"