Kto by pomohol ?

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

vytvoriť vo flac nejakú testovaciu minikompiláciu - čítaj ďalej ... aby sa neporušoval autorský zákon, z jednej skladby môže byť vždy max 15 sekundový úryvok ako som tu raz pochopil keď sa to riešilo.
... no keby niekto z 15 sekundových kúskov rôznych skladieb pozliepal nejaký 3-4 minútový flac na testovanie, alebo ako sa ponúkal SilverFox že niečo také vytvorí ... tak by to bolo super. Aby tam boli nejaké pasáže tiché ale aj nejaký rýchly nárez, nejaké pop čo každý pozná, disco, cinkanie, bubnovanie, vokál, mužský, ženský, akustické aj elektronické nástroje, organ, flauta, gitary, priestor - proste všehochuť
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa Petr »

Rád bych pomohl, ale ve zpracování hudebních souborů na PC se absolutně nevyznám, toto bude muset udělat odborník. Protože pokud to má být směs všeho možného, tak budou obrovské rozdíly v dynamice nahrávek. Novodobé nahrávky budou hlasité, zatímco staré kvalitní s vysokou dynamikou budou sotva slyšet. Musel by se udělat něco jako remaster, aby se úrovně aspoň trochu přiblížily a dalo se to slepit a přitom nezabila dynamika těch dobrých nahrávek. Toto je práce hodná nějakého mistra
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa jhradec »

Když Daniel nabízel zkopírování testovacích disků ( minimálně jeden od RNDr Sýkory) kde jsou skladby i speciální signály. Měl jsem zájem nakonec jen já. Zájem byl ukojen. Ještě jednou díky Danieli!
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

ale tam nie sú 15 sekundové ukážky
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pardon za román, ale jinak to nešlo :roll: .


Ahoj, já jdu teď jen okolo, protože dělám i jiné věci, ale napsat musím. Já jsem se tu nabízel už vícekrát, dokonce jsem založil zde i tohle vlákno
viewtopic.php?t=3438
ale nepočítám-li Tesláka (který už dostal skladbu k testování), tak nikdo mě zatím v této věci nekontaktoval, ty jsi se tam sice mihnul, ale vždy, když jsem to chtěl začít řešit podrobněji, tak odezva žádná. I e-mail, který jsem ti poslal už 10.07.2023 je bez odpovědi.

Neber to špatně, nic ti nevyčítám, chápu, že máš práci a vlastní starosti, jen mi to přijde divný něco chtít a ve snaze, abych to udělal ideální pro tebe, tak se nedočkám reakce. Vlastně asi dočkal tady:
viewtopic.php?p=47607#p47607
Jenže to co jsi napsal zde v prvním příspěvku, tak takový požadavek jsem zatím od tebe neviděl a to jsem se vyloženě nabízel s více rozličnými žánry...


Nemám problém něco udělat, ale musí to být kompromis - neudělám hudbu tak jako byla kdysi, mám jen moderní samply, ale zase ti ji umožním použít v rámci testů bez řešení práv, což ti neumožní jiní autoři - v tomto myslím kompromis.
Od září až do prosince minulého roku jsem dělal nákupy materiálů po 2.5 roční pauze, takže mám o kus víc materiálů a dokonce mám pokryté i další žánry co jsem předtím neměl. Ale důležitá je prostě ta komunikace, reakce - když ti budu nabízet produktové ukázky, tak abych měl odpověď, která z nich tě nejvíc zaujala a to už se vždy snažím myslet za druhého a usnadnit mu to co nejvíce, abych ho nezahltil desítkami různých demo skladeb.

Příkladem Teslák mi dal požadavek, že by chtěl jednu ve stylu nějakých skladeb či interpretů, já pohledal co je tomu z mých materiálů nejblíž a poslal jsem mu myslím 5 ukázek, protože víc v tomto žánru jsem neměl. Vybral si jednu a po delší době (což bylo způsobeno i mou brigádou a mrzelo mě to zdržení) jsem mu sestavil skladbu, kterou jsem rovnou ten den uveřejnil i zde v nižší kvalitě.
viewtopic.php?p=43759#p43759


Ty bys chtěl víc žánrů, jak tu prvně čtu od tebe a není problém, jen je nutný kompromis - nemám všechno co by tě napadlo. Nemám Disco, Funk, Synthpop, Metal, naproti tomu mám ale nějaký Synthwave a nově i Rock; nemám akustické nástroje co jsi jmenoval, ale mám Orchestrální i filmovou hudbu.

Kdybys chtěl, klidně tě můžu zahltit hromadou produktových demo ukázek (to jsou ty, které jen ukazují jak by to mohlo znít), ale počítám, že bys to všechno asi nezvládl poslouchat :-D.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa Petr »

Možná blbý dotaz, ale musím se zeptat. To, že někdo nahraje něčí skladbu na kazetu a pak to uploaduje sem na fórum pro posouzení technické kvality záznamu podléhá autorskému zákonu? Přece to nikdo nedělá pro vlastní obohacení. Například na TH fóru tohle zjevně nikdo neřeší, tam se uploadují celé skladby, srovnávaly se tam třeba nahrávky Billie Jean od Jacksona, což je mimochodem na nahrání masakr, hlavně Japanese edition.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Petr: Zdravím Tě :-).
Ne, tvůj dotaz je vlastně rozumný, to jen právo má "myšlení" z pr.. Bohužel, autorský zákon je tak prasácká věc, že těch absurdit a nejasností je tam tolik hlavně i proto, aby něco jako OSA mohla fungovat a brát nehorázné poplatky za kde co. Ano, teď se prý má zavést nebo už se zavedlo to, že se nemusí odvádět poplatky za rádio třeba v obchodě nebo tak něco - píšu ve spěchu, tak pardon za nepřesnost a otřesné formulování vět :-D.

Hlavně prosím neber to, že když se někde něco neřeší, že je to povolené. Oni to sice nemusí někde řešit, ale jednoho dne na ně někdo přijde nebo je nahlásí a hádej co se tím webem stane...

Schválně si zkus něco z autorského zákona přečíst, je to fakt hnus. Já ho teda nepročítal, ke mně se tyto informace dostávaly postupně a mnohdy náhodně, ale v těch základech, které potřebuji mám trochu přehled.

A to, že já dělám se svou hudbou tohle je proto, že nejsem upsaný u OSA ani u žádné nahrávací společnosti, takže mám naprostou svobodu. Přináší to ale i tu stinnou stránku, že pokud chci něco vydat na desce, tak si to musím zaplatit a že to nejsou malé částky, kór pro mě jsou nedosažitelné.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

ahoj Silver,
kym sa často rozhýbem, to vyzerá, že preživam kómu možno. Všetko to ohladom samplov stálo na jednej veci. Úplne triviálnej. A to že som nevedel digitalizovať kazety. Tak sa ospravedlnujem a nechám to tu zase na čas, aby sa tu aktivovali poriadni zodpovedni ludkovia.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

a jedna otázka ešte. Ak dáš 15 sekundovú ukážku hocijakej skladby hocijakého autora, je to ok?
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa Petr »

Díky za reakci. Autorský zákon jsem sice nečetl, velice zhruba je mi ale ochrana autorských práv jasná a chápu ji. Ale co už z principu nemám rád, když se některé věci dotáhnou až do absurdních krajností. To si pak říkám, komu to vlastně prospívá.
A můj ryze soukromý postřeh z testování a zkoušení svého vlastního železa - když si pustím skladbu a snažím zachytit nejrůznější jemné nuance v nahrávce, tak 15 sekund je zoufale málo. Člověk se ani nemá šanci do nahrávky zaposlouchat a už je konec :D Nanejvýš můžu říct - jo hraje to, basy tam jsou, výšky tam jsou. Ale jestli ta nahrávka má nějakou atmosféru, prostor, soundstage, to prostě na základě 15 sekund nejde moc dobře vyhodnotit.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa jhradec »

To je proto, že nejsi ten správný hifista :D :D Ty neposloucháš to železo, ty snad člověče posloucháš muziku.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Kto by pomohol ?

Príspevok od používateľa Petr »

Já myslel, že na poslech železa je tady kategorie HIGHEND :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"