Sony AHF

Vintage Cassettes Sony

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

zvuková 4:30 min ukážka (sony TC-K670) 48 000 Hz 320 kbps (bez dolby) zložená z 15 sekundových kúskov rôznych skladieb
download/file.php?id=46706


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1365
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Teslák »

Velmi zajímavý počin. Chválím, jak ses vyřádil. U některých ukázek slyším ale nešťastnou kompresi s nižším tokem dat. Znát to je na vyšších frekvencích. Nevím ,či to tak už šlo do decku, nebo to tak je zkonvertované z kazety.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

zdroj je kompilacia mp3
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

ale majú 320 kbps - posielam ti ich aby si vypočul či je to tam.
počuješ to aj tu? (sony HD-F) ? download/file.php?id=46707
pretože tá AHF sa kus prebudila - nastavíš na +3 a striela +6 ... proste energia z nej úplne sála - neskutočne nadupaná kazeta výkonovo aj kvalitatívne. Dynamika ...
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Petr »

AdmineR napísal: Streda, 28. Februára 2024, 07:19... proste energia z nej úplne sála...
To zhruba odpovídá charakteristice z obalu, fotka je z databáze EZ647. Není to náhodou superferro pásek? Tady tuto Sony neznám. Ale je to jako bych porovnával TDK D a TDK AD. Deck mám nastavený na TDK D a když založím TDK AD, výsledek je podobný "nadupaný"
AHF charakteristika.jpg
AHF charakteristika.jpg (76.64 KiB) 323 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

môže byť aj to - je to nadupané celé - tučný namakaný sound
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Petr »

Dovolím si pár slov ke stupnicím a decibelům. Asi to většiná lidí, kteří měli víc decků, zná. Nahrávka pořízená v jednom decku ukazuje v jiném decku jiné hodnoty. I když oba decky jsou zkalibrované správně. Jednotka decibel sama o sobě nic neříká, je to poměrová jednotka. A různí výrobci použili různé stupnice level metrů. Celkem dobře je to popsané tady:
https://www.walkman-archive.com/article ... gs_05.html
Já jako laik jsem to pochopil takto: úroveň záznamu na kazetě je z fyzikálního hlediska vyjádřená magnetickým tokem (překlad z magnetic flux) a jednotkou nWb/m. A teď k Dolby level - této úrovně dosáhne pásek, když je zmagnetizovaný na hodnotu 200nWb/m (ANSI měření), nebo 218 nWb/m (DIN měření). U level meteru Sony je dvojité D, teda Dolby level, u značky -1 dB. Ale třeba můj Kenwood a mnoho jiných značek používá jinou stupnici, dvojité D je u +3 dB. To znamená rozdíl na stupnici 4 dB při stejně silné nahrávce, stejná nahrávka bude na Kenwoodu ukazovat o 4dB víc než u Sony.
A zpátky k testu AHF - takže pokud úroveň nahrávky je +6dB na SONY, na decku s jinou stupnicí to bude +10dB. V porovnání s Dolby level to je +7dB a to už je celkem hodně na normal pásku. Samozřejmě to jde, ale zkreslení už bude v řádu jednotek procent. Přiložím ještě obrázek, který dodává ke svým kalibračním páskám Hanspeter Roth (prodává na ebay, mám od něj sadu), doplnil jsem tam jen vysvětlivky. Chvíli mi trvalo, než jsem to pochopil :D , ale logiku to má
Prílohy
Stupnice.jpg
Stupnice.jpg (94.31 KiB) 314 zobrazení
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Petr »

Ale bez ohledu na předchozí příspěvek jsou obě zkušební nahrávky OK, komprese tam nějaká slyšet je, ale to bude už ve zdrojovém souboru. Zkušební vzorek je 320kb/s, to je taky OK
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

ide o to, či nemám používať nejaké flac radšej - ale táto kompilácia sa mi skvele hodila a nemám ju vo flac ... no keby niekto z 15 sekundových kúskov rôznych skladieb pozliepal nejaký 3 minútový flac na testovanie, alebo ako sa ponúkal SilverFox že niečo také vytvorí ... tak by to bolo super. Aby tam boli nejaké pasáže tiché ale aj nejaký rýchly nárez, nejaké pop čo každý pozná, disco, cinkanie, bubnovanie, vokál, mužský, ženský, akustické aj elektronické nástroje, organ, flauta, gitary, priestor - proste všehochuť
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa jhradec »

Poslechl jsem si ukázku-> já teda nevím. Zvuk bych rozhodně neoznačil za nabušený. Taky bych asi nahrával o nějakých 6dB míň( odhad ) ve špičkách se to slévá. Kazeťáky už prostě takhle hrajou.
Pravda je, že zkreslení nízkými harmonickými přidá drive a opěkní zvuk ( pro mne především druhou) takže se líbí. S HiFi to ale nemá nic společného.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

pri tejto AHF som to na sony nastavil aby špičky išli max 3 dB - ale kazeta zosilňuje - takže nahráš do + 3 dB a pri play ti striela potom + 6 dB ... takže zrejme by bolo treba ubrať tak do 0 dB a ona by hrala + 3 dB max - takže akurát - skúsim to tak aj a dám sem
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Petr »

Ten Sony deck nemá kalibraci?
"Nabušeně" to může znít při porovnání tape/source. Jak jsem psal, tuto Sonku neznám, ale když do svého decku založím TDK AD a nic nekalibruju, tak nahrávka bude silnější než zdroj a s více výškama, takže laicky řečeno může působit "nabušeně".
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety SONY"