Začínajúce zberateľstvo kaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

to zaujíma aj mňa . zaujímajú ma ovládače , knoflíky .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Petr »

Záleží jen na tobě, jestli chceš sbírku čistě evropských modelů nebo do toho zamícháš mimoevropské. Důležité je, abys z toho měl radost ty. Ale asi brzo zjištíš, že to dá hodně práce sehnat konkrétní model pro konkrétní trh, pravděpodobně to bude stát taky víc peněz a možná narazíš i na nějaký ten fejk (jako já s TDK D 1985). Tomuto by se dalo předejít, pokud by byl prodejce ochotný poslat detailní fotky a konzultovat to se zdejšími odborníky. Taky jsem si chtěl udělat sbírku zabalených kazet, které jsem měl kdysi v dětství, ale brzy jsem zjistil, že sehnat některé verze už je skoro nemožné.
A když jsem viděl ve vedlejším vláknu Krabica z Japonska, kolik jiných zajímavých verzí kazet bylo pro japonský trh, tak mi ten evropský připadá hodně ochuzený. Takže já už kupuju i ty japonské :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Ahoj!
Keď som začal zbierať ja, bol EU trh cenovo dostupnejší a JPN kazety boli celkom vzácnosť. Teraz mi to príde skôr opačne.
Asi najlepšie ceny má tento obchod https://www.audio-kazety.cz/kategorie-p ... ny/page/2/
Na FB je to Josef Doležal, teraz ma trošku chudobnejšiu ponuku.
Človek od ktorého sa oplatí kúpiť je na FB Pavel Vítek, ale väčšinu kaziet má JPN a US trh, asi aj preto, že pri nákupoch v JPN sa ešte stále dá dostať na rozumnú cenu. Na ebay išli kazety cenou veľmi vysoko, hlavne kvôli poplatkom.
Na Sbazar je Jiri Petrák.
Veľkým zberateľom Sony kaziet je Jarda Prejza, často predáva prebytky na FB, ale jemu ceny lietajú riadne. Niekedy je lacný a niekedy drahšiu ponuku nenájdeš.
Najlepšie sú náhodné nákupy cez Bazoš, niekedy niečo vyskočí.
Ak ich začneš zbierať nekompromisne, teda kompletovať ročníky, prípadne minutáže, bude to veľmi drahé.
Na FB je pár skupín venujúcich sa kazetám, ponúk je teraz menej, kedysi to tam bolo živšie.
Ja som v začiatkoch urobil jedinú chybu, kupoval som po viac kusoch, kôli prípadnej výmene. Chyba to bola preto, že so zberateľmi je normálna výmena nemožná. Každý tie svoje kazety preceňuje a kolegove podceňuje :D
Na Aukro, je pár dobrých ponúk, ale aj pár nezmyselných.
Toto je ponuka Pavla Viteka na Aukro, ale skôr by som skúsil kontaktovať ho cez FB, aj Aukro má poplatky a hlavne on má oveľa viac kaziet, toto je len taký nástrel. https://aukro.cz/uzivatel/jakubv704/nabidky
Pokiaľ si jazykovo zdatný, a chceš seriózne zbierať, šiel by som do JPN kaziet a nakupoval v Japonsku. O tom by si sa tiež poradil s tým Pavlom Vitekom, jednotlivé nákupy ti pošlú spoločne, aby sa to nepredražilo na doprave.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

ceny sú dosť vysoké na značku a minutáž . japonci to majú o čosi lacnejšie
https://buyee.jp/item/search/query/audi ... age_search
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Rado_sony poslal som sukromnu spravu
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Oneeeee:
Najlepšie ponuky v JPN sú zmiešané, spravidla ak sa ide po konkrétnej kazety, cena je vysoká. Mnoho zberateľov kupuje zmiešané ponuky a následne odpredavajú čo nepotrebujú. Mne to príde ako rozumná cesta.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

samozrejme . je to burza . kamarát si takto kúpil z buyee pioneer reel to reel sa super cenu.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Petr »

Jen jsem nakouknul na ty stránky buyee.jp. Mají tam nádherné kousky. Nakupujete tam někdo? Kolik stojí pošta do Evropy?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

do 2 kg okolo 20 € plus dohoda medzi japonskom a slovenskom , žiadne clo ani dph . ako je to u susedov neviem.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

O akej dohode medzi Japonskom a Slovenskom to pises? A ako to ze neplatis DPH? To ma fakt zaujima.

Ja od nich kupujem pomerne casto a DPH vzdy platim.

Okrem poplatku za sprostredkovanie a poplatku za postu v ramci Japonska este zaplatis za postovne na Slovensko podla tabulky nizsie. No a pri vstupe este 20% DPH (aj z postovneho) a poplatok poste 2 EUR (ak si vyberies ten Surface Mail).
Ak si vyberies Buyee AIr Delivery tak to pride DHL Express a ich poplatok je cca. 30 EUR za vyplnenie colneho.

Surface Mail
/International Parcel
3,100yen

Buyee Air Delivery
Shipping time (Estimate only)
2 - 7days
International Shipping fee
4,271yen

AIR
(Airmail)/Registered Small Package
International Shipping fee
4,390yen

AIR
(Airmail)/International Parcel
International Shipping fee
6,000yen
Robo_sony
vyzerá to nádejne
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 7. Februára 2024, 20:14

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Robo_sony »

Prepáčte, ale nestíhal som tu nakúkať. Nečakal som že toľko ľudí odpíše. Ďakujem všetkým. Nadalej čítam keď mám čas rôzne fóra na tejto stránke. Nevedel som o nej, a o dosť veciach som nevedel, ale ako sa povie, človek sa učí celý život. Neučill som sa keď som chodil do školy :shock: , tak to teraz doháňam. Ale už len to čo ma baví. :lol: :lol: :lol:
Ako na začiatku písal Daniel, musím odfotiť a samozrejme pridám a napíšem pár riadkov o sebe.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Jasná vec že treba študovať len to o čo je záujem aspoň trochu :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"