CD-R médiá

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa orhore »

Traxdata jsem kdysi dávno používal, ale ne to co máš ty. Neměl jsem s nimi žádný problém.

Já kupuju-val už jen Verbatim. Jo, EZ647 má k nim výhrady, ale já ne! V roce 2020 jsem nakoupil 1000 ks (50x20) CD-R AZO. Postupně jsem z každého spindlu vypálil po 2 CD. Ani jeden neselhal. Přehrát to jde v každé mechanice či cd přehrávači. Je třeba si přát něco lepšího?

Slim či klasická mechanika... To je fuk, časem odešly i ty nejlepší. Kurvítka jsou všude.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa EZ647 »

oneeeee: ani by som nepovedal, je to technológia umenia kompromisov a čo najlacnejšej výroby :D a že vývoj? to posledné bolo pridanie viacvrstvových BD médií do podpory, inak posledných 15rokov nebol žiadny vývoj, jedine vývoj zlacňovania

orhore: nemôžem súhlasiť, rozdiel v kvalite zápisu na média je medzi slim mechanikou a klasickou, keď sa to robilo kvalitne, je priepastný ako záznam na kazetu na trojhlave a na rádiokazeťáku s magnetom s DC predmagnetizáciou, je to síce čitateľné (nie vždy) a totálne na hrane čitateľnosti
posledná produkcia veľkých mechaník už bola tiež slabá a to hovorím o rokoch 2011-2013, ani sa neodvážim myslieť ako hlboko spadli v novšej produkcii, ako tak som sa spoliehal trochu na kvalitu u BD mechaník, kde to ešte tie roky celkom držali na vyššej úrovni
no a samozrejme časom skôr či neskôr odídu všetky, to je extrémne citlivá technológia, hlavne čo sa týka laserov
nebolo to tak dávno čo na Alze bol ešte k dispozícii BD rekordér Pioneer, bol som na to zvedavý, ale finančne nevydalo
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa oneeeee »

blu ray mechanika značky verbatin a v nastaveniach je pioneer .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 - já se nehádám o to, že slim je horší než klasická mechanika. Mi jde o to, že i když si uživatel v minulosti (současnost je špatná) koupil kvalitní mechaniku s kvalitním vypalováním, tak stejně po čase odešla. Nejzajímavější je, že i když se ta mechanika používala jen občas, tak stejně jednoho dne něco přestalo fungovat. Buď zápis, nebo jen čtení. Jednou u CD-R po druhé u DVD-R. Laser není činný pokud se aktivně nevyužívá mechaniky, a stejně se to podělalo-lá.
Pro mě má v současnosti význam akorát velmi občasné vypalování na CD-R média - klasicky hudba. A stejně to mám ještě ripnuté na externím úložišti.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa Petr »

Rozdíly mezi vypalovačkama jsem poznal jen u vypálených audio CD přehrávaných na starém Denon CD přehrávači, který horší CD odhalil hned. Originály čte perfektně. A tady je jeden velký paradox - vždycky mi bez problému hrály CD vypálené od kamaráda na notebooku ve slim mechanice. Na svém notebooku jsem nevypálil jediné funkční audio CD. Pak jsem si nechal sestavit PC s klasickou vypalovačkou a tady je to tak 50:50. AZO Verbatimy vypálí dobře, ale jiné média (se zlatým nebo stříbrným povrchem) jsou v CD přehrávači nečitelné. Nerozumím tomu. A druhá věc - rychlost vypalování. V dávných dobách vypalování se říkalo, že čím pomalejší, tím lepší. Ale mně nejde nastavit nižší rychlost vypalování než 8x. Nevím, jestli je to dáno mechanikou, nebo něco dělám špatně. Co se týká datových CD nebo DVD, tak tady jsem nikdy na problém nenarazil. Jen s těmi audio CD se mi nikdy nedařilo.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa jhradec »

Přehrávače mají problém pokud má CD malý kontrast. Některé vypálené CD ale mají lepší kontrast než originálky. Konkrétně třeba růžové Emgetony z výprodeje.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa orhore »

Petr napísal: Piatok, 19. Januára 2024, 23:17 A druhá věc - rychlost vypalování. V dávných dobách vypalování se říkalo, že čím pomalejší, tím lepší. Ale mně nejde nastavit nižší rychlost vypalování než 8x. Nevím, jestli je to dáno mechanikou, nebo něco dělám špatně. Co se týká datových CD nebo DVD, tak tady jsem nikdy na problém nenarazil. Jen s těmi audio CD se mi nikdy nedařilo.
V dávných dobách platila tahle poučka, protože vrstva pro zápis měla trochu jiné vlastnosti než dnes. Dokonce se konkrétně u DVD-R disků doporučovalo vypalovat vyšší rychlostí, protože při nižších rychlostech se vrstva přepálila. Informace o rychlostech vypalování je na disku.

rychlost vypalování.jpg
rychlost vypalování.jpg (54.35 KiB) 409 zobrazení
Software si načte přes mechaniku údaje a pak zvolí minimální rychlost. Pokud nějaká mechanika, či soft tohle ignoruje, nevím. EZ647 se v tom lépe orientuje, takže snad doplní.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa Petr »

Jojo, tomu rozumím. Jen mi není jasné, proč na některá média (třeba i drahá TDK) ta vypalovačka nebyla schopna vypálit audio CD tak, aby bylo i v CD přehrávači čitelné. Nakonec relativně dobrých výsledků jsem dosahoval u těch Verbatim s modrým povrchem, ale i tak měl někdy CD přehrávač co dělat při přeskakování nebo vyhledávání skladeb. Trvalo to dlouho a laser několikrát přejel sem a tam než našel začátek požadované skladby. Vypaloval jsem vždy tou nejnižší možnou rychlostí (8x), když jsem zadal vyšší, tak už to bylo absolutně nečitelné. Sice mě trápí, že jsem tomu nikdy nepřišel na kloub, ale co se týká audia už jsem definitivně přešel na jiné záznamové médium a jsem spokojen :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa orhore »

Tak já také vypaluju audio tou nejnižší rychlostí co to jde. Ale už se stalo, že jsem na to zapomněl a rychlost vypalování byla maximální. Žádnou chybovost při přehrávání jsem nezaznamenal. Vždy to bude buď na straně média či mechaniky. Já se spíše kloním k tomu, že mechanika není schopná ten zápis provést kvalitně. Při vyšších rychlostech zápisu musí mít laser větší výkon, protože vypaluje v kratším časovém intervalu. Ve tvém případě je zřejmě laser již slabý.

Kdysi bylo internetových stránek s testy mechanik a médií plno. Dnes se to už špatně dohledává zpětně.
Např: https://diit.cz/clanek/nec-nd-4571a-16x ... 5x-ram-ide
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa oneeeee »

pri laserovej optike je malý trimer . laser sa ešte dá nastaviť.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, dá se zvýšit proud laserovou diodou. I u CD přehrávačů. Je to ale dočasné, než odejde úplně díky většímu namáhání.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: CD-R médiá

Príspevok od používateľa oneeeee »

to máš pravdu . pred asi 8 rokmi som si tak kúpil akai CD55 z čiech . nechcelo to načítať, musel som si pridať . hrá dodnes.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"