Krabica z Japonska

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tá modrá Sony už obsahuje Mexický Aurex, aspoň u mojej to tak bolo
Modrá Maxell My1 je asi len základná UR páska
Axie sú špičkové, táto stará PS-I 1985 bola tak dobrá, že ju v ďalšej generácii zmenili na PS-Is a model PS-I sa vrátil až v roku 1991.
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Oneeeee: pouziva sa este na kontrolu tzv. wow/flutter. Ale vacsina ludi iba na nastavovanie rychlosti
Erik: tá mexicka aurex - to je tá čo papá hlavy?

No a ešte dnešné kúsky.. teda okrem tých čo použijem na nahrávanie pískania. Zaujímavá je tá japonská Humming. Poznáš ju? S tým názvom to asi troška prestrelili. Humming v preklade znamená Brum, čo je nepriateľ kaziet.
Aj tá Axia je pekná moderná. Mal by som ju lepšie nafotiť
IMG_1102.JPG
IMG_1103.JPG
IMG_1104.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nie tie staré vzhľady kaziet sú pre mňa veľmi ťažko identifikovateľné, takže Humming bude musieť ísť na tapeheads.net :D

Hej je to Mexický Aurex čo papá hlavy, ale nemusí nutne vždy, je to taká lotéria, ja na tých nových kazetách urobím len testy a plnú nahrávku asi nie, neviem, lebo ten dizajn je peckový. Mám taký strašne zlý walkman AKAI, kde asi s kľudom obetujem hlavy na také testy vo vzdialenej budúcnosti.

Axia PS-Ix je pecková čo do kvality aj dizajnu, ja som tu fotil typ I aj II a nehovorím ešte že je aj typ IV, ktorý nemám lebo cena.
viewtopic.php?p=36554#p36554

Denon DX3 je v tomto prevedení celkom fajnová, zvláštnosť je dvojvrstvová páska, kde nie je kobalt, ale dve ferro vrstvy s odlišnou jemnosťou, myslím že to zloženie zmenili na jednovrstvový kobalt v tomto modeli asi až s príchodom veľkých okien niekedy na konci 80tych rokov.
Paulus
priekopník pioneer
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Utorok, 17. Októbra 2023, 23:19

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Paulus »

FixYourAudio napísal: Sobota, 3. Februára 2024, 20:04
No a ešte dnešné kúsky.. teda okrem tých čo použijem na nahrávanie pískania. Zaujímavá je tá japonská Humming. Poznáš ju? S tým názvom to asi troška prestrelili. Humming v preklade znamená Brum, čo je nepriateľ kaziet.
Aj tá Axia je pekná moderná. Mal by som ju lepšie nafotiť
Humming môže mať v Japonsku iný význam.V Japonskej tradičnej hudbe "Enka" sa často používa vokálna technika "Hojok" je to v podstate také hučanie,hmkanie (nazývané aj humming sound)...dodáva to hudbe jedinečnú kvalitu a často sa používa spolu s tradičnými nástrojmi na sprostredkovanie emócií a vytvorenie spojenia s publikom...
Takze názov Humming mohol brať kľudne inšpiráiu v tradičnej Japonskej ľudovej hudbe.

Len len tak na odlahčenie dodám "Humming bude určite špeciálna páska na na Humming songy" ;)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Nstar »

K tej nastavovacej kazete, ty už si to sem písal Marián, vraj to riešia ľudia cez mobil a odposluch z repro. Budem asi takú potrebovať, mám síce DD kazeťák ale ten má dva kapstany tak je priamo v skrini. Neviem ju akosi nájsť na shope
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Petr »

Nstar napísal: Utorok, 6. Februára 2024, 10:04 ...vraj to riešia ľudia cez mobil a odposluch z repro...
Pokud jde jen o nastavení rychlosti, tak mám v mobilu Frequency counter a pouštím to z nastavovaného kazeťáku přes sluchátka na mikrofon mobilu. Je to asi nejpohodlnější a nejrychlejší řešení. Nevím, jestli existuje i aplikace na měření kolísání rychlosti (wow & flutter), na toto už používám PC.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Nstar »

dakujem za info, je to pri tomto kmitočte asi v poriadku ale predsalen, aká odchýlka sa dá čakať pri takomto "meraní" cez telefón
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Petr »

Můžu zkusit srovnat měření v PC s výsledky mobilní aplikace. Jinak ten mobilní Frequency counter měří s rozlišením 1Hz, tak by to mělo být OK. Akorát je to citlivé na ruchy z okolí (vysvač, mixér), při měření přes mobil musí být klid.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Petr »

Rychlotest přesnosti měření přes mobil - z PC jsem si pustil 3150Hz a snímal přes mobil, ukazuje to 3149,9 až 3150,1 rozlišení je až na tisíciny Hz.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Nstar »

ďakujem aj za promptný test a odpoveď, takže kľudne použiteľné
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa oneeeee »

táto aplikácia moc dobrá nie je , nakolko to až moc kolíše . takto by som rýchlosť na decku sotva nastavil .
u spektrum analyzer , je to stabilné .
Prílohy
Screenshot_20240206-114602.png
spectrum analyzer .png
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Krabica z Japonska

Príspevok od používateľa Petr »

Kolísání hodně závisí na kvalitě příjmu toho pískání, poloze mobilu vůči zdroji signálu. Když si pustím z monitoru PC 3150Hz a přiložím k němu mobil, tak frequency counter ukazuje 3149,9 - 3151,1 HZ. Ano, kolísá to. Ale v rozmezí, které sebelepší deck sotva dosáhne. Vyzkoušet si to může každý sám, nic to nestojí. Jinak používám program WFGUI v PC, ale na to je potřeba propojit deck se zvukovkou. Výhoda tohoto je, že to ukáže i odchylku W/F. Pro kontrolu a nastavení rychlosti mi ale bohatě stačí mobil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"