Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Idem si dať konečne večeru,cez deň mnoho iného pracovne a ak sa bude a nepríde únava tak sa venujem konečne final spracovaniu zhrávok zo strojčekov,treba skopčiť do kompu,riadne premenovať tracky,všimli ste si určite že rekordér záznam trackov značí len ako projekt číslo to a to,to by nikto z Vás nepochopil tak aspoň prepísať na zdrojovom zvuku názvy interprétov a označenie stopy,u ostatku zhrávok pooznačovať poradia zhrania a rýchlosť záznamu,identifikovať príslušný stroj,zdá sa ale tak jednoduché to nie je,majte so mnou strpenie,robím to vo voľných chvíľach,po prac povinnostiach sa tomu venujem a budem venovať,práca ale sľubil som a nechcem povrchne zanedbať,sami vydíte čo to len úsilia dalo sprostredkovať posr...né videááá.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak neskutočné je real na svete pre Vás,odkaz na stiahnutie je:
www.uschovna.cz/zasilka/NQNLUFA6YIGX6LHI-A7R
Zásielka pre pohodlných je ku stiahnutiu do apríla budúceho roku,priplatil som za nadlženie a nekonečné stiahnutia,je spakovaná v Zip tak stiahnite a riadne rozbalte súbory.
Upozorňujem na dve nuansy,ak bežne budete prehrávať na WLC alebo aj media player-vypnite si automatické vyrovnávanie hlasitosti,equalizáciu,ono tie players potom dvíhajú medzi track a skladbami zbytočne šum,je to nepríjemné alebo prehrávať v riadnom programe prehrávači.
Prílohy
IMG_20231225_133247.jpg
IMG_20231225_133338.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak a riadne sa patrí aj oboznámiť zúčastnených s jednotlivými track-albumami ako som sa k tomu dostal k tým mastrom,čo a ako sa kutilo,či?
Dobre,rozpíšem sa riadne,zo spomienok,niečoho po papieroch a fotkách,predsa je to len minulosť,tak čo si pamätám.
Musím sa isťna chviľu venovať inej činnosti,do hoďky som späť,pár krásnych len na rýchlo drobnej avšak celosvetovo uznávanej Lenky...príjemná ženská,foto práve z tvorby albumu čo je aj podaný track na záznamoch,hádam aj cez 20rokov späť,tak vyzerala v rock podaní Lenka Filipová.
Prílohy
IMG_20231225_143202.jpg
IMG_20231225_143223.jpg
IMG_20231225_143247.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Takže:
-track A.Vivaldi v mojej pritomnosti vznikla a vlasne počas skúšok nahrali v sieni zrkadlovej primacialneho paláca v Bratislave celé kulptum štyri ročné obdobia-dodnes nevydané,večer bolo riadne predstavenie,nepamätám si na interpretov,možno niaky komorný z filharmonie,nahrávané cez 4 mic real pri telese a ten veľký dozvuk sály cez ďalšie 2 mic oproti vzadu sály,real počujete dozvuk sály.Dodatočne potom zmixované vo Vašej počuteľnej podoby,nahrávalo sa na polstop analog Fostex kotučiak.
-hladík varga,z albumu Labutie piesne nahrávané v analog studiu Ebony,majster zvukár Janko Došek,ja aktívne ako technik zamestnaný,prvé roky 90-tok.
Zaujímavosť-track viacstopovo na analog kotučiak 2 palec Otari MTR 90 celý album,skladba postupne stopovo hraná,ja pripájal mikrofon a linky,skladba stopážovo surovina nahrávaná vedľa štúdia v kúpelke,Hladík že dobrá akustika,veľká okachličkovaná klasika kúpelne,podkladová gitara ale aj solovky nahrávané linkou z gitary a v priestore+2 mikrofon pre akustiku,neskôr dohraná basa a vokál Hammela.
-Lenka Filipová,nový pokus v zázname na digitál sptopážovo v podobe surovin jednotlivých nástrojov na digi sroj Otari Radar,dvojšuflíkový stroj-konzola s HD diskami,vždy pred mastrovaním sa muselo čakať na tzv.renderovanie a upratanie kanálov,nechávalo sa bežať pred nocou-pikoška,Lenka a už si nepamätám ostatných hudobníkov si všetky gitary,bass linku aj klávesy a zvuky nahrávala v jej podaní sama.
-Langerová,neviem a ako sa nahrávalo,dostal som po návšteve v studiach budíkov cez kamaráta a dohodou tuto kopiu albumu,klamal by som ak by som podal niečo o čom neviem ale potešilo hviezdičiek tej doby v Superstar a dobre že Ivan Král si ju zobral pod krídla,dnes vyspelá dáma hud priemyslu.
-Tá elektronická naposledy okolo r.2 000 vzniklo také sedenie,žurovanie a z toho projekt pre výrobu jinglov a podmazov pre reklamy.bolo to CS kamarátsky pri žurkach zložené,na mená si aani nepamätám,bratranec staval grafické studio na báze Jablčka-Mcintosh kompov,vybavený aj extern zvukovkami profi,tak sme sa pustili do toho,samo skoro ostalo zabudnuté aj s ostatnými,tento track vznikol a pikoškou je že sú do slučiek mnou za bicími nahrané,to dodnes by som si nezopakoval a hanbil by som sa za to nahranie tých loop-ov,spolu na Mack-och zmixované,ostatok zvukov a lead pazvukov cez program Reason music doplnené,hlas vokál Miška čo dnes býva na španielskych ostrovoch,možno si ju pamätáte ako moderátorku takú útlu mulatku z počiatkov súkr.televízie VTV Bratislava,krátko ta telka fungovala,krachla.
Juuj idem od toho,spomienky,zápal hlavy že sa ti z kečky parí,dám podvečerné frťánky s pivom.
Jo ale to súkromne trebars na CD celé albumy,len pre nás tu na fore abo po dokončení deck cass aj priaznivo po dohode čo a ako poskytnem,rešpektujte aj tých umelcov čo môžem poskytnúť ak by bol záujem.
Svoju Domácu úlohu som dúfam nad mieru spokojnosti splnil,Hav a čau,blíži sa silvester,pripraviť sa na odpadávačky v rámci žúrok,na pár som už pozvaný...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No čo,nikto nič,se....m na to,ste ma tu bombardovali kedy to bude,tak nech sa páči lenivci stiahnuť,rozbaliť vypočuť,
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Utorok, 26. Decembra 2023, 06:15, upravené celkom 1 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3001
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa AdmineR »

odpísal som na správu Dano.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ťuk,nikto nič....
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa jhradec »

Veliký DÍÍK. I když na to máš vybavení prakticky optimální- je v tom spousta práce.
Zatím jsem vyposlechl jen z tabletu- ozvu se po vyposlechnutí na PC- kde mám možnost rychlého přepínání reprodukce souborů. Tak ještě jednou dík. A omlouvám se za zpoždění.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3001
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa AdmineR »

nechcem sa unáhliť - zaslúži si to čas
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3001
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa AdmineR »

počúval som zatiaľ 9 a 38 cm/s - a pri tej 9-ke počujem nedostatky - skúsim to rozpísať ...
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa jhradec »

OSTUDAÁÁ,ostudáá

Velmi se omlouvám autorovi ukázek, že jsme jeho práci, po které všichni dychtili -> nejen neocenili, ale dokonce ani nereflektovali. Takže napřed díky alespoň za mne. Nakonec jsem program na PC nerozchodil,
Takže pouze dojmy z přímého poslechu.
Předesílám, že jako senior, který uši nikdy moc nešetřil -> jsem už solidně nahluchlej.

Takže degradace zvuku na devítku je celkem jasná. Já jsem poznal ještě i drobný rozdíl mezi čtyřstopou a půlstopou devatenáctkou- ale jenom na Vivaldim - na té čtyřstopě je zvuk více slitý. Může to být i rozdílnou elektronikou magnetofonu spíše neź šířkou stopy.
Rozdíly mezi půlstopami jsem nepostřehl. Ale zase, dostali jsme to digitalizované do CD kvality- a ta 38- mička (15ips) prostě umí víc, než CD.

Co se ukázek týče- prakticky jen Hammel a Vivaldi si zaslouží záznam na vyšší rychlost. U Filipové, Langerové i port Brasta je kvalita i na 9 (3 3/4 ips) dostatečná. Tedy samozřejmě u magnetofonu pečlivě nastaveném na kvalitní pásek. Přiznám, že jsem očekával větší rozdíly.
Osobně většinou nahrávám na čtvrtstopou 19 ( 7,5 ips). - AKAI GX 630D.
Tak ještě jednou díky autorovi testu.
Měl bych ještě jednu velkou osobní prosbu- nebylo by možné získat ta testovací CD?? Respektive jejich digitální obsah??
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Rýchlosť u kotúčakov vs kvalita

Príspevok od používateľa Nstar »

Daniel, ja sa ozývam oneskorene (som si sporil na to dáta :oops: )
Najviac sa mi páči DAT, to je paráda ale vlastne všetko to znie perfektne, ten šum u 9/19 štvťstop je počuť ale mne to nejak nevadí. Zvukovo je to paráda a nerozoznal by som nič pri slepom teste, teda až na ten šum. Ja osobne by som nahrával asi na 9 prípadne 19 ale verím tomu, že v hlasnejšej posluchovej hlasitosti by sa to trochu inak ukázalo.
Za mňa perfektná robotka, som vďačný za ukážky takto z prvej ruky, neviem kde by som sa inak k niečomu takému dostal a hlavne pokope. Určite sa k tomu ešte párkrát vrátim.
PS, Filipová ma prekvapila, nikdy by som si ju inak nepustil...
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"