Vintage sluchátka

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Vintage sluchátka

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak toto jsou AKG - profi sluchátka - ve studiu je používaly spíš sboristky. V reprodukci nic nechybí, ani nepřebývá. Prostor spíš menší - nenadchnou. Vysoká impedance je velké plus.
Na mém kusu jsou neoriginální náušníky - původní beznadějně ztvrdly. Ty nové po dvou letech používání už opouští povrchový krešlak. Jak koukám, tak gumičky co táhnou hlavový pásek už to mají taky za sebou- to mi nevadí- mám velkou hlavu.
Prílohy
IMG_0138.jpeg
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Vintage sluchátka

Príspevok od používateľa jhradec »

Tohle jsou Aiwa HP30. Opět supraaurální a uzavřená. Přes časté používání je na nich všechno origoš. Opravdu bytelná konstrukce.
Reprodukce je vyvážená -> chybí výšky i hloubky.
V oblasti sluchátek, tedy dynamických sluchátek, proběhl obrovský pokrok v první dekáďě 21 století.
Obrovská mezera mezi elektrostatickými a dynamickým sluchátky se zmenšila. Srovnávat současná a vintage dynamická sluchátka vůbec nedává smysl.
Prílohy
IMG_0147.jpeg
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Vintage sluchátka

Príspevok od používateľa jhradec »

No a tady je přehršel dalších vintage supraaurálních dynamických sluchátek. Nejlepší reprodukci mají ta nejnovější- vysokoohmová polská Tonsil- konstrukce si hraje na AKG - ale rozpadají se a žádají si údržbu. Zajímavá jsou japonská Matzen Sound- konstrukcí- nikoliv reprodukcí. Sbírku uzavírají dvoje Philipsy. Ty větší mají mohutné basy - zkoušel jsem je zkrotit- vyřazením regulátorů hlasitosti- ale zlepšení bylo jen malé.
Philipsy mohu poskytnout- vyměnit, prodat atd. Pokud by někdo chtěl ( do sbírky, jako dekoraci…)
To jsem ani nefotil sportovní JVC z devadesátek - zvuk mají s takovým plastovým nádechem.
Prílohy
IMG_0144.jpeg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vintage sluchátka

Príspevok od používateľa Kazetowich »

díky za príspevok, konečne niekto.Potešilo. Súhlas, že sluchátka urobili asi najväčší pokrok za posledné dekády.
Myslím z hifi ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"