SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

боомбоксы, радиомагнитофоны, тунеры ... vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa AdmineR »

gratulujem jhradec 8-)
aj Danovi k dobrej kúpe
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa jhradec »

Jupíí- huráá- děkuji. :)

Tedy,ono to zase není k jásotu. Na druhý pokus a s nápovědou- ale přece

Rozhodně blahopřeji k sestavičce ve velmi zachovalém stavu.

První odpovědí jsem tipoval “koupi století” - ale i za tuhle cenu krásný úlovek.

Gratulace ještě jednou.

SZ zítra.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo dohodneme,však máme aj iné povinnosti v rámci kotúčaku,výhry aj pások,vieš o čo ide takže pondelok sa kontaktujeme.
jhradec napísal: Nedeľa, 12. Novembra 2023, 19:15 Jupíí- huráá- děkuji. :)

Tedy,ono to zase není k jásotu. Na druhý pokus a s nápovědou- ale přece

Rozhodně blahopřeji k sestavičce ve velmi zachovalém stavu.

První odpovědí jsem tipoval “koupi století” - ale i za tuhle cenu krásný úlovek.

Gratulace ještě jednou.

SZ zítra.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa Teslák »

Mě vždy fascinuje ten kovový ideálně broušený panel na těchto hifi starých strojích a také dílenské zpracování vzhledu.
Nevím, zda by mě ale nadchly, odrazuje mne složitá vnitřní konstrukce ,na druhou stranu bývají základním stavebním kamenem tranzistory, a tak zvuk by mohl být více než příjemný, vždyť korekce koncových zesilovačů se ladily jinak než potom blbě v "plastových " komponentech někde od 90-tých let. Jsem starý jako tyto stroje samotné výše uvedené, procitl jsem k hifi až koncem 80-tých let, a tak mám citovou vazbu k pozdější technice, kdy byla ještě v rozkvětu, polovodiče se zdokonalovaly, kvalita ještě stoupala.
Nic nehaním, nikoho neodrazuji. Každému co srdce zapleská👍 .
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Asi som sa zbláznil ale hlavne k rozšíreniu vstupov zosíka a niečoho naviac som dnes objednal aj zaplatil od Sansui od maniaka z Japonska toto:Sansui AX-7 rozširujúci predzosilovač a aktívny mixer ku týmto zostavám,čuč foto a či mi to nezačína ísť na gebulu,slušne vyjadrené,pomôžte miii...!!!???
Prílohy
s-l1600 (1).jpg
s-l1600 (1).jpg (246.33 KiB) 767 zobrazení
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (202.11 KiB) 767 zobrazení
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a nestálo to s poštou ako na obrázkoch ani 150Eur,samo clo ta bude pri prijatí na poštu niake,pohybujú sa vo svete a je ich viac v ponuke ale s cenami začínajúcimi okolo 400-500Eur,ľudia nevedia čo za to pýtať a ešte koľkokrát s uvedením netestovaného stavu aj s dosť veľkými poškodeniami optického stavu,urobil som zle,keď už teda chcem ísť do doskladania kompletky ?Naozaj mi to J...be v gebuli,radte,bláznim ?
daniel00421 napísal: Streda, 22. Novembra 2023, 17:03 Asi som sa zbláznil ale hlavne k rozšíreniu vstupov zosíka a niečoho naviac som dnes objednal aj zaplatil od Sansui od maniaka z Japonska toto:Sansui AX-7 rozširujúci predzosilovač a aktívny mixer ku týmto zostavám,čuč foto a či mi to nezačína ísť na gebulu,slušne vyjadrené,pomôžte miii...!!!???
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Ten Maniak z Japonska zije kde? Z Japonska je postovne drahe - pod 150 EUR iba lodnou postou....
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Oficial zaplatil cez Pay pall a bránu Ebay,pošta je vraj len manipulačná za 25 Eur cez niaky oficial Ebay prevádzkový obchod.
FixYourAudio napísal: Streda, 22. Novembra 2023, 19:35 Ten Maniak z Japonska zije kde? Z Japonska je postovne drahe - pod 150 EUR iba lodnou postou....
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak ani tá manipulačka 25 Eur nebola potrebná,som sa pomýlil v niečom inom,so pre kamarata platil niečo iné,ale ak neveríš a má tam kopec zaujímavého,samo ja mám objednané a zaplatené,zatial odoslané nie je ale odkaz,hlavne pre registrovaných som si priplatil len niakych tuším 4,6 Eur za zrýchlené odoslanie,tak čuč:
https://www.ebay.de/sch/293/i.html?_ssn=zilch321-4
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No,ľady sa pohli a hurá balík ide cez FedEx z Japonska.
Neviem zatial nič mimoriadne s tým čo tvrdí FixYourAudio o neskutočných cenách dopravy,riadne bolo v deň nákupu mnou cez PayPall uhradené a nič viac.
Čakám,predávajúci je komunikatívny,píše na mail do 24 hodín,má svoj shop v Japan,prevažne veľké množstvo modelov od zosíkov,gramcov,walkmanov,MD prehrávačov a mnoho iného z modelových rád pre JPN trh,ceny,no nie sú najlacnejšie ale tá lacná doprava,samo musí sa po dodaní k nám počitať že CLO asi niake navýši dodanie.
https://www.ebay.de/sch/293/i.html?_ssn=zilch321-4

FixYourAudio napísal: Streda, 22. Novembra 2023, 19:35 Ten Maniak z Japonska zije kde? Z Japonska je postovne drahe - pod 150 EUR iba lodnou postou....
Prílohy
IMG_20231129_143651.jpg
IMG_20231129_143742.jpg
IMG_20231129_143944.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo,veľa ľudí odradzuje napájanie na 100-115 volt zo siete,nemožnosť voľby na zadnom paneli prepínania napájania,samo neodporučam cez redukciu pichnúť do našej siete 230volt,klasika problém konštrukcie pre EU trh-z USA,Japan napájanie 100-115 Volt.
Základná možnosť prikupiť si prevodný transformátor z 230 na 110 volt,mnoho ponuk je,potom ak nie ste znalý tak dať do rúk odborníka,ktorý ak je schopný zoženie náhrad transformátor s potrebnými sekundár napätiami pripojenia internej elektroniky a vymení priamo v zariadení,iná možnosť ak je v priestoroch zariadenia priestor tak vloží s príslušným prepočítaním odberu druhý transformátor do útrob zariadenia.
Stalo sa mi však aj kuriozity že v original útrobách stroja bol osadený uni transformátor len zapojený s odbočkou vinutia na napätie 110 Volt a stačilo prispôsobiť a preklenúť vinutia primárne 220/230 Volt,idealne ak s tým výrobca počíta a nemusí vyrábať na trh rôzne typyzované diely.
Doma u mňa no problem,dlhodobo mám aj na záťaž toroidný trafák z 230 na 110 volt v zostave až do odberu 2,2kW,samo testovací,nechať ho bežať len tak volne stále pripojený,to by bola v domácej sieťi spotreba riadne navyše.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SANSUI zostavička+súťaž a výhra na značkovú novú kazetu

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja som mal v zosiku vnútri taký člen kde sa taká vsuvka ako ocelový mostík s umelým hmatníkom v strede pichla podľa požadovaného napätia do 4 možných polôh : 100 / 115 / 220 / 230 V - to ma moc potešilo, lebo to bol japonský model.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Boomboxy - rádiomagnetofóny, rádiá, tunery a hifiveže"