Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

Jeden z najlepšie hrajúcich mp3 čo som počul (bolo ich dosť veľa). Jeho zvuku vlastne nie je čo vytknúť. Má to všetko, rýchly prechod, basy nerozplizlé ale plné, stredy prítomné, živočíšne vokály a výšky ako je potrebné. K tomu krásny široký a hlavne HLBOKÝ priestor. Všetko pekne separované, prehľadné, nič nie je zliate. A old school DYNAMIKA, ktorá má GULE!
A vie flac + má slot na micro sd karty myslím že do 32 či 64 GB. A dnes je aj spod ruky pomerne drahá a nie je ich veľa na predaj. Ja som túto dostal na inzerát ako darček k iPod Shuffle za 15€ (spolu).
Ipod letel do šuflika :lol:
Sansu je rozkoš počúvať. Mal som už 3 HiRes veľké playery v cene stoviek euro (každý jeden) od troch rôznych firiem, počúval som aj cez symetrický výstup aj s rôznymi sluchátkami rôznych cenových kategórii, vrátane vlajkovej lode AKG K812. Sansa Clip Zip hrá omnoho lepšie ako všetky tie drahé playery (počúval som vždy a všetko s vypnutým EQ). Hudba žije, má emócie, taký ten tretí vklad - ale aby zvuk bol s vysokým podielom reality, to by ste museli siahnuť po nejakom väčšom a hlavne o hodne drahšom komponente. I tak je počúvanie Sansa Clip Zip zážitkom a vzhľadom k cene zaridenia to je zázrak ako to hrá. Aj za súčasné ceny, ktoré presahujú ceny nových v tom čase predávaných (od 40€ vyššie podľa kapacity).
Hudba má úžasnú ATMOSFÉRU, akú len tak s hocijakým prehrávačom nebudete počuť.

Navyše firma do svojich mp3 prehrávačov dávala akumulátory, ktoré aj dnes po dlhých rokoch držia svoju kapacitu narozdiel od Sony. Tie už majú zabudované aku poväčšine mŕtve.
Prílohy
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Sansa Clip Zip
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

Len niekoľko modelov prenosných prehrávačov je s ním na zvukovej úrovni, ktoré možno zaradiť medzi elitu.
Seriál bude pokračovať...
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

tento prehrávač vyniká a od ostatných sa odlišuje v podaní priestoru a atmosféry. Priestor je aj v rámci stolových komponentov vynikajúci a preto ma napadla myšlienka, že obsahuje 2x DAC - ale nikde som to nevidel spomenuté a foto odstrojeného kusa tiež nie.
A recenzie ho majú za zvukovo priemerný, čo ma doslova šokuje.
Je pravdou, že tieto mašinky testovali len akýsi geekovia, no na prvý posluch je počuť, že player je niekde zvukovo a hlavne podaním priestoru MIMO ostatné. Priestor je doslova HOLOGRAFICKÝ.
Kto hľadá perly, je tu na správnej adrese. Hračička nie je najlacnejšia, ceny išli hore a nie je ich veľa na predaj, ale pri troche šťastia a trpezlivosti sa dá.

PS teraz po ňom počúvam iný zvukovo podarený player (tiež Sansa) ale znie oproti ZIPu ako mono. A predozadný priestor nikde.

Nasledujúca úloha je porovnať ho s cca dvomi-tromi top playermi, a uvidíme, či toto bude Kráľovná ...
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

Porovnával som to aj s vrcholným discmanom sony d-ne800
Prílohy
sony d-ne800
sony d-ne800
sony d-ne800
sony d-ne800
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

Príspevok od používateľa jhradec »

Nemá to náhodou korekci ( obdobnou crossfeed) pro sluchátka.???
DSP kde by to bylo možné má určitě.
Vzhledem k prostorové unikátnosti.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

ja všetky tieto kurvitka ignorujem a mám stále vypnuté. Niekde som to aj písal.
Táto sansa má len eq a ten je vypnuty.
Irivery a jedna staršia sansa majú 3D SRS a iné, hlavne irivery ale ja to všetko vypínam.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sansa Clip Zip - top elita medzi mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

možno to tu vyznieva už nekriticky pozitivne nebičkovo ako všetko krásne hrá, ale kým som sa sem dopracoval cez kopu menej podarených aparátov, trvalo roky (asi 8-9) takže toto je finálny vrchol toho všetkého. Nerátam nejaké McIntoshe alebo Accuphase či Pass Laby. Na to nemám peniaze a ani ma to neláka popravde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"