Moje první sluchátka a walkman

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Moje první sluchátka a walkman

Príspevok od používateľa jhradec »

Někdy kolem roku 1970 nenosili teenageři mobily, ale drželi si u ucha miniaturní středovlné rádio, ze kterého poslouchali mikrofórum nebo sportovní přenosy( nic jiného se poslouchat ani nedalo). Tedy miniaturní rádia(říkali jsme jim chrchlodyny)- k rádiu byla gumičkami připevněná plochá baterie- nebo dvě - levný a kvalitní zdroj energie( soudruzi nějak neuměli tužkové baterie, natož destičkové 9V - to byla vysloveně katastrofa.)
V té době jsem dokončil stavbu gramofonu- vlastní konstrukce. Pokusný domácí stereofonní poslech na telegrafní sluchátka brzy přestal bavit a tak jsem si sluchátka na poslech hudby postavil. Uzavřený typ- mušle byly z holících misek( pečlivě vylepené silným filcem) jako měniče jsem použil repráčky ARZ 081. Náušníky ( PVC - plněné molitanem) jsem měl na těch telegrafních sluchátkách. Hlavový most sešroubovaný z železného plocháčku- obalený molitanem a obšitý koženkou. Prostě luxus nejvyšší. V té době jsem utratil úspory za kazetový magnetofon. Polský MK 121 - kus koupený se slevou z výstavy. Byl mono - původně navíc ještě se stejnosměrnou předmagnetizací, ale byl opravdu malý.
A perfektně se hodil do Botasky- tašky, kterou každý starší školák tahal do školy. Poslech v tramvaji, či na ulici se osvědčil- velmi. Prubířským kamenem se měl stát poslech při vyučování. Abych nebyl nápadný, otočil jsem most pod bradu a POSLOUCHAL. No samozřejmě dopadlo to jak muselo- když jsem byl vyvolán- neslyšel jsem-> spolužák do mne šťouchal a já - jak jsem se se sluchátky neslyšel jsem na něj zařval. K obveselení celé třídy. Nakonec jsem to ukecal a podmínečně dostal zabavená sluchátka i kazeťák zpátky.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Moje první sluchátka a walkman

Príspevok od používateľa AdmineR »

:D unikátna spomienka - paráda :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"