Kazety na vyhodenie?

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak jsem se konečně dostal k pokusům nahrávání.
První adept: HITPARADE AUTOTUNO
Stroj: DENON DRM 710 - tříhlavový
Nahrávka MONO - starší české swingové stanDARDY z RtR.

Nepodařilo se optimalizovat BIAS - výrazný úbytek výšek. Navíc nepravidelné menší dropouty- na ucho v pořádku, ale vzhledem k mono nahrávce jasně zřetelné na VU metru. Proti nahranému originálu je to poslouchatelné velmi dobře, ale k nahrávce muziky to nepoužiju. Holt jsem zmlsanej :D

Ještě jednou děkuju.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak jsem se konečně dostal k těm kazetám jazykových kurzů . Omlouvám se, že mi to tak dlouho trvalo.
Originálky jsou lepené- respektive vf svařované bez šroubků. Hrají normálně , až výborně. I Dolby ( je údajně s HXppro). Pásek zachovalý. Délky 2x 40 až 2x 50 minut !!! Kurzy se asi moc neprovozovaly. Dětská výslovnost je pro mne někdy docela problémová.
Použiju pro normální nahrávání - zkusím i muziku.
Ještě jednou děkuji a přeju do roku 2024 pevné zdraví & veselou mysl.
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Ked uz sme pri tych kazetach na vyhodenie, to teraz robim pomerne casto. Som z toho smutny ze vyrabam odpad.
Z tych 800 kaziet co mi prislo v "palete" z Japonska je vela peknych kuskov ale su tam aj stare kazety roznych prapodivnych znaciek a tie vacsinou nestoja za nic. A tak koncia v kosi.
Dnes som napriklad vytiahol z kopy tieto dve.. a rovno idu do kosa :( Jedna ma pozdlzne prelomeny pasik. Druha vyzera OK ale ma taky ten matny hnedy pasik.
Keby mal ale niekto zaujem, mozem ich dakde odkladat a potom ked sa toho nahromadi viacej niekomu darovat.
IMG_1014.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10268
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja len kvôli webu a Silverfox potom tiež také rád a ešte tuším niekoľko členov má záujem o také no name China kazety
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Joj, skoda ze som ich uz asi 30 vyhodil :(
Vacsinou su HK, Korea, Cina. Ale boli tam aj Made In Japan. Budem ich teda odkladat a ked toho bude viacej, poslem Ti ich.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa jhradec »

Zájem rozhodně mám - a nemusí být ani obskurních značek. Stačí zachovaná mechanika. Raději od typu 1 - Ferro. Škoda vyhazovat. Předem děkuji. Čím bych se mohl revanšovat??
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3001
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa AdmineR »

no, nesmelo sa hlásim aj keď vidím že na mňa sa už neujde ale presne dnes som rozmýšlal o tom japonskom balíku :oops:
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Kazety na vyhodenie?

Príspevok od používateľa rado »

jhradec - tak to som rád že tie jazykové dopadli takto dobre. Na druhej strane, asi boli naozaj málo jazdené, a zároveň skladované v stabilnej klíme v škole a potom doma. Aspoň ich čaká nový život :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Darujem"