TINITUS - alebo pískanie v ušiach

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

TINITUS - alebo pískanie v ušiach

Príspevok od používateľa Kazetowich »

mňa ešte zaujal ten tinitus...
nemôžu ho spôsobovať nejaké frekvencie nad "rámec" ? Teda nejaké vyššie, ktoré topping už nevie? napr
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Kazetowich - nevím, je to docela možné. Příčin může být celá řada. U mě to začalo od úrazu v dílně asi před 10 lety. Tenkrát to trvalo skoro rok. Jenže občas se to vrací. Moc hlasitě nikdy neposlouchám, ale s tou reakcí na ten zvuk dacu mě to překvapilo.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mňa to tiež zaujalo, ale nechcel som reagovať veľmi offtopic a ešte citlivá téma, mám trošku s tým skúsenosti, mama to má podstatne horšie, ale u mňa sa to zmiernilo, ako bolo uvedené, príčin je naozaj veľa a niektoré ani sami doktori poriadne nevedia.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 - v pohodě, reaguj i na téma nesouvisející přímo. Někdo se tinnitu prostě nedokáže zbavit. Ani doktoři nedokáží úplně pomoct. Nejhorší je to v noci když se nedá spát, protože to pořád slyšíte. Já to řešil tak, že jsem si musel pustit na noc ventilátor, abych zamaskoval to pískání. Používám ho stále. Je to psychický problém, že bych se kvůli tomu zase budil.
Naposledy upravil/-a orhore v Nedeľa, 30. Júla 2023, 12:01, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore: díky
ja som si dlho zvykal na monotónny nočný hluk pri spaní, zapnutý pc, ale na druhú stranu to prekrýva menšie okolité ruchy, som príliš citlivý na zvuk a nezaspím keď niekde hučí Tv, alebo niekto za oknom, či dverami
pískanie som počul vždy len jemné, potom keď som začal pracovať vo fabrike, to šlo do extrémov, že to neprehlušila ani hlasná hudba, naopak to zhoršila, bolo to kvôli gumovým štupľom do uší proti hluku, kedy sa maz neuvoľnoval prirodzene, ale hromadil sa, teraz cca viem ako na to po rokoch skúseností, ale raz za pol roka to aj tak urobí väčšiu zlobu
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak to som nevedel, že nás je toľko, ja to mám od nepamäti. Vlastne EZ má tuším pravdu, tiež mi to štuple proti hluku zhoršujú. Ja by som chcel skúsiť proti hluku tu ochranu ako mal zavoznik Ota
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

S tou citlivostí na různé zvuky - hluky to mám podobně. Běžící ventilátor mi nevadí a maskuje okolní zvuky. Největší peklo jsou pro mě od jara ptáci, kteří už od 4h ráno "řvou".

Akorát co se týče těch špuntů do uší, tak to mám jinak. Já je mám skoro 8 hodin v práci, jinak bych byl dávno úplně hluchý (válcovna trub). Je tam neskutečný randál. Naštěstí mi špunty nezhoršují stav a snažím se uši vždy po použití čistit. Ano, doktoři to nedoporučují.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

To už je na samostatnú tému a možno by to nebol ani tak celkom offtopic fóra, ale áno čistenie sa nedoporučuje, pretože to mnoho ľudí nevie, resp. veľmi ľahko sa to môže upchať s čím mám skúsenosti, ale olivový olej je na to asi zatiaľ najlepší, aj rôzne prípravky z lekárne sú založené na oliváči.
Špunty gumové, umývateľné sú dobré, u nás mnohí majú radi aj penové od 3M :) ale tie sa mi neosvedčili pre nedostatočnú izoláciu.
Vtáci ráno, hej, hlavne pri otvorenom okne ak je teplo, ale ja na prvom poschodí a všetci sa tu zbiehajú robiť krik a bordel pod okná, po nočnej niekedy spím so špuntom, inak sa nedá, o susedoch ani nehovorím.

V práci by možno bolo riešenie aj tie veľké slúchadlové tlmiče, ale vzhľadom k teplám to bude asi viac než nepraktické.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

No, asi by to chtělo samostatné téma, ať máme o čem diskutovat. Já bych to přemístil od dotazu Kazetowiche do nového vlákna. Jestli někdo bude tak hodný ;)
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

TINITUS - alebo pískanie v ušiach

Príspevok od používateľa AdmineR »

skúsim to dať sem ... držte palce :lol:

... tuším sa podarilo :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: TINITUS - alebo pískanie v ušiach

Príspevok od používateľa AdmineR »

keď som dal hocikedy aj v minulosti hľadať Tinitus, našlo toho spústy - aj kamoš hifista tým trpel a neviem ako - či to prešlo, ale asi nie - doktori sa tvária že vedia, ale nevedia ... je na to aj kopa "overených" liečikov a pomocníčkov - no nie som si istý výsledkami - skôr to beriem ako výnosný biznis.
V práci (masérskom salóne) máme psychowalkman s programom "proti tinitu" - ja tinitus nemám, tak neviem vyskúšať ...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TINITUS - alebo pískanie v ušiach

Príspevok od používateľa orhore »

Moc děkuji AdmineR ;) . Jo, těch postupů a přípravků s bojem proti tinnitu je spoustu. Někomu zabere to, někomu zase něco jiného. Doktoři bohužel nemají k dispozici nic jistého.

EZ647 - Špunty se vyrábějí v obrovských modifikacích. Je důležité si vybrat ten správný typ. 3M mají výborný útlum, ale jen u modelu 1100 (37dB). Jiné stojí celkem za prd. Na internetu se dají najít špunty s útlumem 39dB. Protihluková sluchátka obvykle končí na 37dB. Bohužel je u nic důležité utěsnění okolo ucha. Ne každému to sedí. A navíc se hodně potí uši.

Ano, ty přípravky do uší jsou založené na olivovém oleji. Já celkem rád používám přípravky od Aureconu. Na to pískání v uších jsem bral Aurecon Ring Stop. Jenže sekundárním jevem bylo, že jsem po něm hned odpadnul - usnul. Jiného člověka to naopak povzbudilo :) .

Měl jsem to stejně, spal jsem po nočních se šputy v uších. Ale pak jsem zjistil, že ten šum ventilátoru je kupodivu účinnější na maskování nahodilých zvuků a ruchů z okolí.
Naposledy upravil/-a orhore v Nedeľa, 30. Júla 2023, 11:50, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"