Testy optických médií všeobecne, teória a prax

Moderátori: EZ647, AdmineR

má to vlákno zmysel, alebo používate ešte optické médiá?

používam
3
43%
nepoužívam
0
Žiadne hlasovania
používam a chcem vlákno :D
4
57%
nie nie nie nie nie nie nie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 7

andx87
nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Sobota, 2. Marca 2024, 20:06

Re: Testy optických médií všeobecne, teória a prax

Príspevok od používateľa andx87 »

Aj to ma svoj nazov - AVCHD disk - co je vlastne blu-ray format na inom mediu ako BD, napriklad na DVD disku. Problem je presne ale to ze na rozdiel od blu-ray disku nemas nijako garantovane ze to vsetky BD prehravace prehraju - musi to mat vyslovene uvedene v specifikacii ze je podporovane.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10270
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Testy optických médií všeobecne, teória a prax

Príspevok od používateľa EZ647 »

jasne na ten AVCHD som zabudol, on to Panasonic mal na niektorých mini DVD médiach uvedené
Obrázok
andx87
nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Sobota, 2. Marca 2024, 20:06

Re: Testy optických médií všeobecne, teória a prax

Príspevok od používateľa andx87 »

EZ647 napísal: Piatok, 8. Marca 2024, 15:15 pre mňa samozrejme z Bluray je TOP jedine Panasonic Made in Japan, potom možno Verbatim Japan a Singapore, alebo akékoľvek s MID Verbatim, uvidíme hlavne čo do životnosti, ten CMC Magnetics na JVC neviem no, priemer, možno vydrží, ale u Riteku tak ako u DVD tak aj u Bluray boli série, kde sa strácali dáta takmer okamžite a série, ktoré držia dobre, ani boh sa v tom nevyzná :D
Este k tomuto - velka skoda ze Panasonic uz uplne ukoncil svoju vyrobu optickych medii a zvysne zasoby co su v predaji sa cenou vysvihli rapidne hore...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10270
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Testy optických médií všeobecne, teória a prax

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keby len Panasonic, väčšina skončila čo za to stála.
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Testy optických médií všeobecne, teória a prax

Príspevok od používateľa pepst »

EZ647 napísal: Streda, 20. Marca 2024, 09:12 Keby len Panasonic, väčšina skončila čo za to stála.
Už skončili prakticky všetci. V Japonsku ešte hádam Mitsubishi Chemical vyrába DL a TL BD-R (aj to nie som si istý a aj to čoskoro asi skončí), na Taiwane sa trápia CMC Magnetics a Ritek, od ktorých pochádza 99% optických médií na našom trhu, v Číne funguje Umedisc a 2-3 malí výrobcovia a, čo je pre mňa až skoro šokujúce, v Spojených arabských emirátoch sa stále darí udržať momentálne svetovo najkvalitnejšiemu výrobcovi, Falcon Technologies International, ktorý sa špecializuje vyslovene na certifikované archívne a medicínske médiá. Neverím, že prežijú najbližší rok alebo dva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Testy optických médii"