Fórum

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

Poviem to len raz.

Tie prílohy tam u originálnych kaziet s ukážkami, v poriadku.

Ale na svoje vybrané veci, konkrétne testy, web a prehľad kaziet, dĺžky, možno niektoré vybrané témy si to vynucujem aby to ostalo ako to je, nakoľko z nich odkazujem na svojom webe ku každej konkrétnej kazete osobitne, potom by to úplne stratilo zmysel tá funkčnosť.

Zmena by totálne zrušila zmysel toho že ja to linkujem verejne pre všetkých, musel by som potom zmazať všetky linky so svojho webu. A nie len to, musel by som všetko svoje úsilie smerovať tam a tu by som už viac neprispieval s týmto materiálom.
Ukončil by som svoju činnosť na tomto fóre a to definitívne.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Fórum

Príspevok od používateľa AdmineR »

Rozumiem ti sčasti Erik - budeme ešte so Zvalom dumať ako to urobiť aby pes ostal hladný a ovca upečená
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

AdmineR: hej bola by škoda zahodiť roky práce čo som tu vložil do toho, alebo to obmedziť

ale ak ste to zmenili zámerne a pokazil som to, tak ma to mrzí, na tú tému origináliek to kľudne vráťte späť, ale ostatne by malo ostať otvorené, ale podporím nejaké témy, kde by bol obmedzený prístup ak bude treba
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No to jsou novosti na vánoce..
Předně chci říct, že respektuji názory ostatních, ale rád bych uvedl i ten svůj.


Prospěch? Tento web je bez reklam a jsem za to hodně rád, proto jsem se taky rozhodl přispívat na chod, aby se to takto i nadále udrželo, takže mi uniká důvod mít nějaký prospěch z návštěvníků. Navíc většinou registrací na některých zareklamovaných webech se vypnou i reklamy (ale to jen někde a na tohle téma nechci začínat, aby se tu tahle prasárna nezavedla :-? ).

Parazitování? Já sice uznávám pravdivost jak píše orhore, že na ostatních fórech jsou přílohy u neregistrovaných vypnuté a že dokonce mají nějak chráněný i text proti kopírování (tu ochranu textu však beru jako největší zhovadilost co existuje - a to jsem tu uvedl více článků, které jsou dostupné jen a pouze tady), ale zavádět to tady, když to začínalo jako svobodná a všem volně přístupná stránka, to se mi moc nelíbí.
Nevím jak ostatní, ale když tu já nebo věřím, že i Erik přispíváme, tak to děláme s vědomím, že je to na internetu a že k tomu bude mít přístup kdokoliv, tedy i nějací kopírovači a stahovači (nechci muvit za druhé, tak pokud se pletu, přiznám chybu). A když se tu někdo registruje, aby měl přístup, tak čím si pomůžeme?
Já tu dávám veřejně svoje vlastní fotografie, svoje texty, přidal jsem tu i několik objemných článků jejichž součástí jsou jak obrázky, tak i zvukové ukázky. Znepřístupněním pro neregistrované by leda vzinkly tyto možnosti:
-nastoupí vlna nových registrací "prázdných" účtů
-přijde se o neregistrované návštěvníky
-možná se přitáhne nežádoucí pozornost (což doufám, že ne)


Tohle je pro mě jediné místo, kde mám možnost se k mnoha věcem svobodně vyjádřit, je to jediné místo, kam rád a pravidelně chodím i když se tu vždy při návštěvě nepřihlašuji. Rád tu přispívám a to i s vědomím, že to uvidí kdokoli neregistrovaný. Často na různé příspěvky zde na fóru odkazuji jiným lidem do e-mailů, když se bavím s dotyčnými o věcech, co jsem tu zmínil já nebo kdokoliv další.

Dokonce tu dávám i vlastní hudbu do příloh příspěvků, která je z mé tvorby v tuto chvíli jediná přístupná vlivem zrušení Uložta jakožto distributora věcí ke stažení i přes odkaz. Nyní jsou všechny moje novoročenky nepřístupné, což budu muset vyřešit a zatím stále nevím jak, ale to je vedlejší.


Jsem tu tak "doma", že jsem si tu vytvořil i svoje hlavní vlákno obsahující moji diskografii, zmíněné fotografie, v dalších vláknech jsem se rozlezl i se svou sbírkou (a že ještě hromadu příspěvků dlužím uvést) a to, že by se přílohy měly znepřístupnit mi přijde jako špatný krok.



Jak jsem uvedl v začátku, respektuji názor každého, ale chtěl jsem zde uvést i svůj pohled.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Fórum

Príspevok od používateľa orhore »

Aha, rozumím EZ647. Pak by bylo lepší to nechat přístupné všem.
I SilverFox má pravdu, že to může spustit vlnu "prázdných" účtů uživatelů, kteří se zaregistrovali jen proto, aby ty přílohy viděli.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja chápem obe strany, ale pre svoj účel si musím hájiť svoje záujmy

Ak chcem prezentovať napríklad kazety a decky, buď to bude verejné, alebo to budem musieť robiť len u seba.
Ak ukážky audia z origináliek, celkom aj súhlasím s tým obmedzením, ale na obrázky až tak nie.

Ak tu budeme chcieť dávať fotky bobrov a párkov, potom totálne obmedzenie na pozvánku, ale to bol len príklad, nie to sem začnete dávať :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Fórum

Príspevok od používateľa AdmineR »

Každý klinec má dve strany - pôvodný zámer bol zneviditeľniť len hudobné ukážky - vieme kvoli čomu že ... tak som to aj požadoval od Zvala. Zvalo hovorí, že to nejde tak skúšobne vypol všetky prílohy :D - neviem či sa nejaká časť f=ora dá urobiť aby neboli vidno prílohy - napr. len že "zvukové ukážky" alebo to nazvať nejako ,,, inak a iba my by sme videli obsah (počuli) ... prejdem to s ním
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dobre v tomto prípade som to pokazil ja :D
Ale chyba je aj v zlej komunikácii, aj keď to tu Roman možno písal, ja cez pracovný týždeň mnoho vecí len preletím narýchlo a nestíham čítať, alebo sťahovať a počúvať, možno to niekde v príspevku bolo oznámené.

V tomto prípade navrhujem vrátiť sekciu origináliek do stavu blokovania pre neregistrovaných a zvyšok nechať, kým sa nevymyslí nič lepšie.

Na druhú stranu, myslím že aj youtube dovoľuje niekoľko sekundový úsek chránené audia bez postihov, ale neviem ako je to v autorskom zákone.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Fórum

Príspevok od používateľa AdmineR »

V tomto prípade navrhujem vrátiť sekciu origináliek do stavu blokovania pre neregistrovaných a zvyšok nechať, kým sa nevymyslí nič lepšie.

veď toto keby sa dalo, tak nič neriešime ... :cry:
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Fórum

Príspevok od používateľa Teslák »

AdmineR napísal: Sobota, 23. Decembra 2023, 14:38 V tomto prípade navrhujem vrátiť sekciu origináliek do stavu blokovania pre neregistrovaných a zvyšok nechať, kým sa nevymyslí nič lepšie.

veď toto keby sa dalo, tak nič neriešime ... :cry:
zcela určitě,nechat pod pokličkou jen téma originální ukázky kazet, s tím ,že uzamčeny by byly jen audiosoubory , fotky bych nechal veřejně a nové registrace uživatelů by musely podstoupit klikací obrázek proti BOTům, tak ,jak tomu je na tapeheads třeba.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Chci k tomu dodat ještě i tohle co jsem zapomněl, protože to ovlivní i mě.

Dle zákona je možné použít krátký úryvek nějakého autorsky chráněného díla pokud splňuje příkladem požadavek recenze, technického popisu atp.
Zde si přečtěte část "Jak je to s využitím filmové či hudební ukázky?"
https://dostupnyadvokat.cz/blog/sdileni ... -internetu

Velkou výhodou je, že tento web nemá reklamy a placenou registraci, tedy tu není šance ani počítat s jakýmkoli finančním ziskem (pokud nevíte o čem mluvím, přečtěte si zmínený odstavec).

Takže zřejmě ano, lze asi použít ukázky z kazet pro recenzi kvality záznamu v jakém byly pořízeny, ale nepřehánět to, dávejte tak max 15 vteřin. To si myslím na posouzení stačí.
Kdyby nastal jakýkoli problém, tak se to samozřejmě dá smazat - ale jak je i tam uvedeno, neplyne fóru z toho žádný zisk a není tu celé autorské dílo.



Co se týká hypotetické blokace na zvukové přílohy v rámci celého fóra, tak to by ovlivnilo i mě, protože jak jsem zmínil, vkládám tu přímo do příspěvků i své vlastní skladby, které jsem už vícekrát poslal e-mailem formou odkazu na konkrétní příspěvek, kde si to dotyčný může stáhnout.

Takže mít možnost ovlivnit tím jen konkrétní sekci fóra, tak asi v pohodě, ale pokud celý, tak to je už na pytel..



A ještě dodám, že pokud hodlá někdo dělat zvukové testy techniky, kazet, kotoučových pásků atp. (což už se tu taky nedávno uvedlo), kde je potřeba na posouzení rozdílu kvalit i více než těch 15 vteřin, tak už jsem tu vícekrát nabízel právě pro tento případ svou pomoc s tím, že bych mohl v rámci svých možností vytvořit v podstatě "skladbu na přání", kterou by jste mohli klidně používat v plné délce a práva by to neporušovalo jednoduše proto, že bych je pro tyto účely udělil. Jediná podmínka by byla uvést moje jméno jakožto autora při každém použití (ne kvůli mé reklamě, ale protože používám licencované samply).
Zatím jsem takto sestavil jen jedinou skladbu a to pro Tesláka.
Kdyby někdo zapomněl, tak mluvím o tomhle
viewtopic.php?t=3438

O té druhé nabídce jako forma jisté propagace fóra ani nemluvím..tam bylo tolik reakcí, že jsem ani nestíhal odepisovat :lol:. Ale nebojte, píšu to s nadsázkou, jsem si vědom, že to spíš asi zní jako vnucování.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Fórum

Príspevok od používateľa AdmineR »

pekný príspevok Silver, vďaka.
a teraz pa A.
- ak urobíš nejakú krátku skladbu na testovanie, určite ju budem využívať na testy blank kaziet
- po B. vďaka za info o uverejňovaní ukážok - tie by som aj ja po vzore Tesláka rád uverejňoval - úryvky z original nahratých kaziet .... 15 sec stačí asi
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"