Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar:
verzia C90 je s telom Agfa, podľa Nemeckého fóra sa jedná o výrobu Ruskej ECP, ktorá kúpila výrobu Agfy a pre Basf túto kazetu vyrobila, teda páska recept Agfa, telo tiež a cievky originál ich v starom Basf štýle ale svorkou C.
No ja neviem čo si mám o tom myslieť.

verzia C60 je priehľadné telo Basf, ale USA verzie, zrejme aj celá kazeta môže byť USA ak tam nemáš vyslovene Made in Germany.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

nikdy by som si tých rozdielov nevšimol, nikdy
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak Agfa to v C60 nie je, je tam ten zaujímavý stredový uchýt v hornej strednej časti kazety, také mám napríklad v Americkej Ferro Standard, alebo Chrome Extra II:
https://ez647.sk/cc/basfi/b/basf_fsi6094c.jpg
https://ez647.sk/cc/basfii/b/basf_ceii9094brzc.jpg

Vlastne nie sú to výrobky USA ale Brazílske, ale pre USA trh.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Pridávam nejaké kazety ktoré prešli mechanikou.
Philips CD One vľavo, už osem krát cez druhú Aiwu a stále púšťa, hneď vedľa je rovnaká z rovnakého zdroja v rovnakom čase a hneď na prvý krát šla nahrať bez problému aj s kontrolou čistením a všetko v poriadku, zvuk ako zvykne na Philips nadmieru dobrý na túto triedu. Pod nimi (červené svorky) je jedna kúpená a nahraná v dobe aktuálnosti a dodnes hrá famózne bez oteru
Basf, tá čo som písal, že púšťala a je taká nejaká pofidérna, tak som to s ňou nakoniec vyriešil a už je hotovo. Som ju proste
nahral. Zvuk vynikajúci a zatiaľ už nepúšťa, teda trošku na kladke ale to s kľudom plní normu
Agfa, z bazáru, nepoužitá prvý krát som ju teraz nahral do 0dB/250 v špičkách a teda zvuk, no skúšal som aj zvýrazniť výšky najprv ale to síce bolo pekné ale mne sa to nepáčilo moc lebo bolo počuť že je to precinkané, tak som nechal všetko na norme a hrá to fantasticky, jedna z najlepších kaziet čo som kedy počul, fantastické, gitary majú telo, spevák pred ksichtom a struna sa trasie pred očami. Ja viem tak vlastne má hrať každá dobrá kazeta ale tu je ešte čosi...také... no venovali sa fotografovaniu, toto je zvuková fotka...riadna píp že
Prílohy
asi skončí v koši jedna z nich
asi skončí v koši jedna z nich
Philips.jpg (159.47 KiB) 2026 zobrazení
veľké prekvapenie, krásny zvuk a MOL vysoko
veľké prekvapenie, krásny zvuk a MOL vysoko
Basf.jpg (149.41 KiB) 2026 zobrazení
Tá krivá nálepka proste patrí k excentrizmu a charizme AGFA, zvuk výnimočný
Tá krivá nálepka proste patrí k excentrizmu a charizme AGFA, zvuk výnimočný
Agfa.jpg (162.55 KiB) 2026 zobrazení
Naposledy upravil/-a Nstar v Nedeľa, 12. Septembra 2021, 12:32, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Oni práve tie Philips sú Dessau Germany a tá s červenými svorkami je Forward China s GreenCorp Australia tape.
Basf je Brazílska/USA verzia tela.

Agfa je samozrejme ich základný chromdioxid, CRX, Studiochrom, Stereochrom a neviem ešte aké názvy by mali maž zhodnú pásku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Tá s červenými svorkami má tú "maxel" zavádzačku a hnedý pás, pliešok ako zrkadlo
Tá čo špiní nemá na zavádzačke nič iba na zlepke čísla 9, pásik je tmavší ale hnedý asi ako škody 105 bývali, také sračkové, pliešik biely. Jedna špiní, druhá nie. Rozbalené v rovnakom čase, tá horšia bola rozbalená najprv a hneď som zistil, že je akoby pokrčená tak som ju vyhodil z kazeťáku a na booklet si poznačil, že je zlá, to som ani nevedel, že špiní, zistil som až keď som si chcel na ňu nahrať hovorené slovo a za pár sekúnd zvuk odišiel
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to tak ako som písal, Forward rád kopíroval zavádzačky a naozaj tieto posledné generácie Philipsov ich majú na štýl Maxellu, ale narozdiel od Maxell, je táto Čínska kópia zavádzačky príliš dlhá, znaky sú vytlačené nekvalitne a podklad je niekedy mierne odlišný, na strane B nemá značkovanie dvoma hrubými čiernymi pruhmi.

Dessau majú zavádzačku na štýl Basf s lepkou s číslami, ale je teda možno viac belšia niekedy.
Dessau by mala byť originál Nemecká páska, niečo ako Basf, alebo vlastná výroba, ktorá možno vychádza z Orwo, ale to si niesom istý, teoreticky možno je Dessau fabrika vlastne pôvodne Orwo, inak zbúraná v roku približne 1998/1999.
Kazety vraj nakupovali Číny, tie s tým vystúpeným okrajom po obvode, ale tie cievky sú ešte horšie než Emtecovské, tento typ kaziet mám doma pomerne rozsiahlo zastúpený pod rôznymi značkami, nie vždy Philips.
Neviem prečo máš problémy práve s touto páskou keď GreenCorp sa dával len do kaziet Forward, teda s červenými svorkami.

https://ez647.sk/cc/philips_cdone.html#94d

Dokonca aj s veľkými svorkami sa robila, fyzicky niekde mám práve tú, tá druhá pod ňou, to je obrázok z mailu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

no je to zaujímavé, pretože ako som písal obe boli z rovnakého zdroja a zabalené bez známky poškodenia, vlastne vyzerajú ukážkovo. Možno chyba z fabriky, páska je akoby pokrčená a má po sebe veľa priečnych zlomov
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Občas sa stane že priečne zlomy vzniknú ak sa páska rokmi uvoľní, resp hlavne pri manipulácii a tak, postupne sa uvoľní aj napriek istiacim stredovkám a rôzne sa poskladá vo vnútri kazety, občas aj zachytí niekde, čo potom pri odbalení a použití a následnom dotiahnutí cievky sa tieto zlomy môžu vytvoriť.
Nestáva sa to často, alebo potom aj tá chyba fabriky pri navíjaní a montáži. Potom samostatná kategória je vylomený zub na cievke kvôli stredovkám krabičky.

Ja som napríklad nikdy nepochopil, mal som zabalenú SKC, kde sa hrubá zavádzacia páska dostala von cez otvor pre hlavy, teda ten hlavný v kazete, a táto zavádzačka bola niekoľko cm poskladaná a zatlačená medzi telo kazety a krabičku kazety, v závere teda vytiahnutá a naskladaná v obale. Ak si vezmem aká je zavádzačka hrubá a že ju niekedy aj problém dostať von z kazety tak ma to fascinuje.
Ešte keď som ju navinul späť do kazety, ako je tento materiál hrubý a nepoddajný tak vo výlisku bol poprehýbaný a zlepšilo sa to až po použití, keď sa páska previnula na druhú cievku a tak sa zavádzačka mierne zrovnala, na skene si všimni na otvoroch pre capstany ako je tam zavádzačka nerovno, potom ako som ju navinul spať do kazety :D
https://ez647.sk/cc/skc_iv/b/skc_zx9090c.jpg
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

to by ma nenapadlo, že sa dá spraviť, potom ako fungovala tá výroba pretože toto mi neni jasné ako k tomu dôjde
vylomený zub na cievke je asi doménou Sony?
Tudor s nálepkami vpredu pred kazetou a predierkovaná stredovkami
Agfa, tak tam podľa mňa robil niekto čo mal silný zmysel pre humor
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nie je to doménov Sony, ale na Sony kazetách som mal vylomený zub dva krát, raz na Hitachi-Maxell a raz na Raks, takže ak sa to nasilu zacvakne pri výrobe tak to môže odlomiť, vieš ako keď odkladáš niekedy kazetu do obalu a nechce sa to zavrieť, pretože sú cievky debilne posunuté a predstav si že to spravia strojov nasilu pri výrobe a je to to....
Alebo aj rokmi pri manipulácii a tom večnom cestovaní po svete to zuby nezvládli, keď boli natlačené na stredovky.


U tej Agfy prečo so zmyslom pre humor? :D

Tudor už považujem za lowend dneska, aj keď istá snaha tam bola :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

V AGFA bolo občas zamenené chróm za normal alebo aj Cassette Comback mal na videu SR-XS nižšiu kazetu. Tuším aj tu niekto vo ferrochrome nejakú normalku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"