Stano

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa oneeeee »

pred 12 rokmi som si kúpil panasonic blu ray 3D prehrávač . za tú dobu prehral asi 40 diskov. mal som aj 3D tv od LG . teraz ho má dcéra . ten čas uteká .
preto som sa pýtal , lebo k notebooku som si musel kúpiť externú mechaniku bd napalovacku . no a nejde to prehrať na panasonic , že nekompatibilné . skúsim ešte mkv .

čo sa týka kvality obrazu u tv , tak do budúcnosti fakt len ten oled 4k.
lg oled označenia :
áčko má 50 Hz
béčko 100 Hz
céčko 120 Hz
ceny sú rozdielne . môj stál 1360 € /B/165 cm/. syn si teraz kúpil za 1650 € /C/165 cm/.
dolby vision hdr a hlg sú samorejmosťou plus plno sprostostí.
výhody u oled :
dopočítavanie z menšieho formátu 720p do 1080i , 1080p(i) do 4K ,asi tak do 1300i. robí to asi tak do 20% ale aj to je super.
LCD a QLED nevedia správne zobraziť obsah HDR -HLG . oled ano , za cenu maximálnej spotreby.
Prílohy
IMG_20231201_184201263_HDR.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3000
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa AdmineR »

obraz krajší ako realita :mrgreen:
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

V dobe keď som kupoval telku, Pioneer ukončil výrobu svojich TV a čítal som vtedy, že obvodové riešenie a technológiu od nich prevzal Panasonic. Pioneer TV boli v tej dobe hodnotené ako absolútna špička a vravievalo sa, že keď obnovia výrobu po 10 rokoch, tak budú obrazovo konkurencieschopný.
V tom čase mal už Samsung telky s prepocítavanim do 3D, ale bol to taký ojeb na zákazníka(slabota), taký drahý nedorobok a obrazovo na Panasonic nemali.
Referenčný obraz pre mňa mám na BR Black Hawk Down v pôvodnom znení, jednoducho sa pre mňa kvalita obrazu nejako výrazne neposunula a pri pustení toho disku tú TV Panasonic postavím proti akémukoľvek súčasnému TV :D určite nechcem tvrdiť ,že nič lepšie nie je, ale kým mi to funguje a som spokojný...
Keď som ho kúpil prišiel mi obrovský, musel by som pozrieť aká uhlopriečka, v súčasnosti by som prijal niečo väčšie, kvôli pocitu kina a toto je jediný dôvod, kedy ma napadne výmena hlavnej TV, kvôli obrazu to nie je

Mnohý si pamätajú ako sme pozerali hokej na čŕt 50" a len podľa komentára a pohybu hráčov sme tušili, kde je puk, gól padol len ak komentátor kričal :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"