Kaša z Lidla

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Kaša z Lidla

Príspevok od používateľa Kazetowich »

aj lacné a jednoducho a rýchlo pripraviteľné jedlo môže byť celkom chutné.
Večera za 40 centov ?
Stačí tento malý šáčok zaliať trochou horúcej vody a máte slušnú baštu.
Dá sa do toho nasekať napr. sušené ovocie ... fantázii sa medze nekladú - ale skvelá je aj samotná. Obsahuje sušené mlieko, takže chuť je celkom bohatá a jemná.
Prílohy
Ovsena-kasa-s-cokoladou-small.jpg
Ovsena-kasa-s-cokoladou-small.jpg (82.64 KiB) 17145 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Kaša z Lidla

Príspevok od používateľa peterKE »

Lepsia alternativa - Zalej si ovsene vlocky vriacou vodou zarovno, mozno iba trosku viac vody, zamiesaj nech sa vsade voda dostane. Po 5 minutach si to vysyp/vylej na tanier a rozotri po celej ploche. Okamzite na to daj pol. lyzicu kokosoveho oleja, ktory sa zacne topit a tak si ho rozotries po celej kasi. Nakoniec si to posyp grankom podla vlastneho gusta (viac granka viac coko chut). Bounty kasa jak vysita. Vonava, chutna a prudko navykova. Neodporucam kazdy den kokosovy olej, nie je zdravy na cievy :-)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Kaša z Lidla

Príspevok od používateľa E001 »

Priznám sa dobrovoľne, ja radšej tú nezdravú klobásku. Ale práve tento týždeň vysvetľoval Dr. Bukovský, ktorého vlastne tiež nemusím, lebo všetko len zakazuje, ale príležitostne v aute počúvam, že v podstate sú omnoho zdravšie vlákniny bez úprav. Teda zomleté, ako tie upravované instantné.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kaša z Lidla

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak asi všeobecne platí, že čím je (p)otravina menej spracované, tým lepšie - preto polotovary - navyše konzervované .... eeeee - no ale využíva sa ludské pohodlnosť - preto aj fast food fičí
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kaša z Lidla

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ja poznam iba dva druhy stravy CHUTNE a ZDRAVE.Radsej si dam vyprazazany rezen ako zaparenu brokolicu.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Kaša z Lidla

Príspevok od používateľa E001 »

Súhlasím úplne. Spolieham sa na moje telo. Vie najlepšie, čo potrebuje a čo nie. To je ako s tým cholesterolom. Ak mu obmedzíš prísun diétou, tak ti poklesne, ale iba na krátky čas. Po čase začne ťažiť aj z toho minima čo mu dodáš a vráti sa na pôvodnú hodnotu, ktorú si mal pred tým. A ak si telo čosi pýta, prejaví sa to tým, že máš na čosi chuť. Samozrejme, ako cukrovkár mám svoje obmedzenia. Naučil som sa vyhýbať sa sladkostiam, ale stačí si dať riadnu porciu cestovín, alebo inej prílohy a glukomer pindá, ako stará vrana...
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."