Koss porta pro, sklamanie

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

5dní prešlo od posledného príspevku a tie limitované som teraz od zlosti rozlámal a vytrhal z nich káble...

Včera som ich počúval na mechanike a dneska som zistil že nehrá pravá strana, preistotu som to nahodil do veľkého decku, ani tam nešla jedná strana, potom chvíľu išla a zase nie, zistený prerušený kábel pri pravom slúchatku.
Pre rovnaký problém som ich už raz posielal do servisu a spravím to asi zase znovu. (okrem zlomeného rámu)
Zatiaľ som vybral tie obyčajné, ktoré budú náhradné, ale je na nich prebasovanosť asi niekoľko násobne vyššia než na tých limitovaných, to mi strašne vadilo.
Nahrávať na nich asi nebudem môcť, je to príšerný zvuk.
Sa zaprisahám, budem ich reklamovať dokedy sa bude dať, ale už si ich nikdy viac nekúpim.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa AdmineR »

je to prazvláštna politika tá lifetime waranty - na jednej strane vyrobia konštrukčne vetché hovno čo sa rozsype a na druhej tomu dajú takú záruku --- :o
To nepochopíš
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej ale myslím si že je tam nejaká chyba použitého plastu v ráme, lebo nepoznám nikoho, komu by sa to nestalo, tuším aj Ty si také niečo spomínal.
A keď ich vlastne máš hrajú naozaj inak než klasické?
Ja som vybral tie klasické, podanie je dobré, presné, ale bassovosť je niekoľko násobne silnejšia

No a ten zlomený kábel pri sluchátku, už som to raz chcel opravovať v minulosti, ale kábel ústi do tenkého jednovlasového drôtiku, ktorý je tam niečim zaliaty, nevedel som kde a ako to pripojiť.

Keď som hľadal v mailoch, tak som našiel že tie klasické som kúpil v akcii za 28,99eur z webu mp3.sk v júny 2009
stále neviem či sú falošné, ale rozdiel zvuku medzi týmito a limitovanými bol popisovaný všade na weboch a fórach medzi užívateľmi.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa jhradec »

Pokud jsou v pořádku měniče, které vyhovují- rozhodně bych nereklamoval. Pošlou totiž - viz. rekl. Podmínky- cokoliv . Volil bych vlastní opravu - třeba i s použitím jiného kusu( reklamovaného).
Já jsem si pracně vyráběl kus mostu k R90 ( vyřezal z duralu- odkalený a znovu vytvrzený) i když mají záruku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Neviem to zapájkovať a už dva krát boli v servise, nepozorujem zmeny zvuku.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak plast sa zlomil aj na mne na limitovaných čiernych aj káblik na jednej mušli ... to budú asi dve výrobné stále sa opakujúce nedorobky
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Koss Porta PRO 25TH Anniversary edition Pitva

lámal som si hlavu prečo si neviem opraviť poškodený kábel sám a už pred časom som ich kvôli tomu posielal do servisu

nuž v hlavnom plastovom obale, tom sivom, je osadený magnet, v ňom je cievka spojená s membránou, ktorá je s veľmi jemnej priesvitnej fólie, teda plastu, ako som sa dozvedel, to je štandard aj u drahších a veľkých slúchadiel na celom svete že sa robia z fólie membrány
po membráne sú dva konce cievky tenké ako vlas, možno aj menej vedené cez silikónom zaliatu plôšku na mini doštičku spoja, kde je prepoj na hlavný prívodný kábel, na spodnej alebo hornej strane je teda spájkovaný drôt a na druhej strane kábel, z nejakého dôvodu sa samovoľne používaním poškodzuje spoj toho tenkého drôtika, ktorý ani voľným oknom takmer nevidieť v tom zaliatí bielej hmoty, preto som ich vtedy poslal na opravu
kus ktorý som zničil mal ešte pred pitvou nekonečný odpor
druhé slúchadlo z ktorého som dal kryt malo odpor 60ohm a na diodový test reagovalo pukaním, teda funkčné, z oboch som v záchvate zlosti vytrhol káble, ale uvedomujem si teraz situáciu.
Stačilo to opatrne otvoriť a skontrolovať či je zlom na kábli, alebo inde, pred tou deštrukciou, nemusel som sa obťažovať teraz s treťou reklamáciou.
Prílohy
IMAG0518.JPG
IMAG0518.JPG (131.23 KiB) 1009 zobrazení
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa jhradec »

A to ten drátek, co téměř není vidět je ještě izolovaný. Nevím, jestli u Kossů je izolační lak samopájitelný- pokud není-> Je třeba drátek před letováním ještě odizolovat. Pokud se použije agresivní tavidlo, spoj po čase upadne.
Musím někde zaklepat- moje Kossy jsou OK
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

no aby toho nebolo málo, v noci po nahrávaní poslednej kazety, som zistil že mám čierne uši, to znamená že molitany na náhradných Kossoch sa síce nerozpadli, ale za to púšťajú škaredé drobky
totiž aj dlho uskladnené nepoužívané slúchadlá budu trpieť rozpadom peny na slúchadlách, presne rovnaká situácia ako pri poslednej reklamácii, upadnutý kábel, náhradne s rozpadnutými molitanmi
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Kazetowich »

náušníky by vyliečilo toto , https://www.aliexpress.com/i/32491897134.html
ale káblik a plast nie ...
Prílohy
kpp1.jpg
kpp2.jpg
kpp2.jpg (23.47 KiB) 948 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa jhradec »

Koupil jsem na Lunzo - výrazně levněji - před 3 - lety. Podle fotky vypadají stejně. Taky to není na věčné časy-> povrchová lesklá vrstva se časem oloupe - pod ní je celkem příjemná tkanina.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak sa limitky vrátili zo Zvolena, dal som 10eur na pošte,

servis:
nový rám, stále ten limitovaný priehľadný plast čo praská
nový kábel a molitany
na moje nemilé prekvapenie, kábel je už obyčajný, nie pletený, to bolo na tom to najkrajšie, ale čo už
zvukovo mi prídu také ako predtým, ale....
ak porovnám s klasickými portami pro, ktoré mám doma, a ktoré sa stále nepotvrdili ako fejky podľa webových návodov, tak tieto hrajú tichšie, menej agresívne, výškovo presnejšie, tamtie sú hlasné, stredy prehnane zvýraznené
ale tie limitky majú stále malý posun balancu so zvýraznením ľavej strany, čo ma kedysi iritovalo, potom som si zvykol a teraz ma to irituje znovu
nechápem prečo to takto je, a nie je to chyba len tohto opraveného kusu, ale od nova, aj po všetkých servisoch som počul tieto rozdiely na všetkých prístrojoch
Prílohy
IMAG0083.JPG
IMAG0083.JPG (129.69 KiB) 563 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"