Mŕtvy windows

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja za túto tému vďačím, pretože som sa dozvedela mnoho užitočných vecí, ale keď sa to tu schyľuje k valke tak to nie...
Ľudia dajte pohov :D šak máme každý svoj názor.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ještě tu hodím poslední román, když jsem se s ním psal, ale když už moniatko poznamenala, že by tu mohla vzniknout hádka, tak to fakt prosím nikdo neberte jako provokaci.


zvalo: Jo, no asi jo, proto jsem napsal, že si stojíš za svým tvrzením o novým a já za svým tvrzením o kvalitě a zvyku.

Sice by mě to nepotěšilo, ale ani mi tak nejde o to sledování - kameru na noťasu mám zakrytou a ve vstupu na mikrofon mám buď gramec nebo magič a i kdyby mě někdo hacknul a přepnul to na interní mikrák, tak by slyšel leda to jak se směju při sledování animáků či komedií :-D..
Ale znovu říkám, nepotěšilo by mě sledování i když nemám moc co skrývat.

No a to je právě debilita dnešní doby - vyvalíme hned aktualizace bez potřeby je testovat. Objevila se chyba, zdrbala hodně zařízení, no co, vydáme jinou aktualizaci.
Ale že to je i v monitorovacích zařízeních, na úřadech, nemocnicích, ve firmách a samozřejmě v neposlední řadě i v domácnostech, to je už nezajímá - tzhe, kdyby to takhle posrali a zkolaboval systém na většině zařízení po světě díky jejich způsobu (ne)uvažování, tak by to vlastně dopomohlo třeba i takovému "Výprodeji" - viz. Smrtonosná past 4..


No jo, otestuješ, zjistíš co a jak, ale žes neřekl zda je taky hovadina používat dramaticky až hororově zastaralý mobil bez OS..
To mě celkem zajímalo jakej máš názor na ty dotykáče obecně co se týká bezpečnosti proti těm 11 let starým mobilům.


Já kdysi taky koukal na telinu, ale ještě když jsem byl na základce jsem ji přestal sledovat, se mi to zhnusilo a teď je to ještě horší - programy o ničem, aspoň, že jich tam moc není díky reklamním pásmům.
Osobně nechodím moc ven, nějak mě to nebaví a čučím doma za noťasem, ale nejsem až takový máslo, abych si nedokázal uvědomit a zpozorovat krásy přírody, či různé detaily, kterých si ostatní nevšímali ještě dlouho před dotykáči.


Se obávám, že to není ani tak daň za onen pokrok jako spíš celkové stresování lidí a jejich uchýlení k mobilům, (a)sociálním sítím a jiným oblbovačům. Ano, i já jsem na noťasu, ale ještě dokážu vnímat i takové věci, kteří ostatní nezpozorují ani když je na to upozorním, jak už jsem psal...ale asi je to i tím, že to mám v hlavě vůbec nějak jiný..


No jo, ale jak jsem psal, nejsem grafik a znám jen GIMP a nějaký jiný program či ten Photoshop jsem nikdy nepoužíval.
Stále se mi ani nepodařilo najít přehledný a nenáročný program na střih videa, abych si mohl konečně dělat i videoklipy :-?..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa oneeeee »

SilverFox•NSK
corel video studio x10 ti bude stačiť ? je nenáročný a jednoduchý . používam ho viac ako 15 rokov.
odkaz na stiahnutie
https://ulozto.sk/file/XCZTPFFCfBzE/cor ... deempc-zip
Prílohy
corel.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Hm, no nevím, možná - já kdysi dělal videa a reklamy ve Win Live Movie Maker, jenže ta sviňa se nechtěla po reinstalu systému nainstalovat a to i přesto, že jsem získal Offline instalačku. Prostě vyhodí chybovou hlášku, že program nelze spustit i přesto, že dříve jel - jestli to jako dělá rozdíl mezi tím, že jsem měl Windows 7 Ultimate a teď mám legální Windows 7 Home, tak nevim..

Jinak teda nevím co za verzi tam mají, ale s jejich 35% slevou to teď dělá 1200Kč. No, není to nejlevnější, ale kdyby mi to zajistilo licenci na užití MP4 kodeku, tak by to nebylo špatný.
Průser nastává v jejich požadavcích - minimálně 4GB RAM (já mám 3), pouze 64bit systém (já mám 32), procesor píšou i3/5/7 a mě se nějak nedaří zjistit kolikátku mám.., a grafiku minimálně 256MB a i zde se mi nedaří zjistit kolik vlastně mám..


Možná by to šlo, ale krom ceny nějak nemám šanci to rozjet.
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

NSK: najprv rýchla odpoveď k aplikácii na tvorbu videí. Mne sa osvedčil HitFilm Express, je to zdarma, ľahko som sa s tým naučil pracovať, majú dobrú podporu. Môžem len odporúčať. Taktiež odporúčam pred použitím čohokoľvek pohľadať videá na youtube, kde uvidíš ako s tým ľudia pracujú, návody na výrobu efektov a pod.. Mne to dosť pomáha.

https://fxhome.com/hitfilm-express

Ďalej ak budeš hľadať alternatívu k nejakému softu, tak na to používam web

https://alternativeto.net/

Pomáha keď neviem nájsť alternatívu programu z Windows do Linuxu alebo OSX. Môžeš si filtrovať vyhľadávanie len pre konkrétnu platformu, či to má byť free, open source ...
UN🗲IX - Highway to shell
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

zvalo: Díky, ale buď sis to neuvědomil nebo je to rejpnutí - ten program jede od Win8 vejš, opět na 64bit a zase 4GB RAM a vejš..
Tak nějak jsem se už smířil s tím, že se mi asi nepodaří najít obyčejný program, zdarma, nenáročný na počítač a v češtině. Tu češtinu jsem tedy ochotný oželet, ale přidání požadavku spustitelný na mém noťasu mi přijde divný.

U Win Live Movie Maker byl jediný průser v nemožnosti exportovat do MP4, ale do příliš zastaralého WMV. To, že bylo po delší práci nutné uložit projekt a aplikaci vypnout a zapnout bych ještě zvládl, ale že mi najednou nejde ani spustit, to je už na palici.. Takže ten jsem bohužel odepsal.

V případě TMPGEnc, který vyjímečně používám jen pro výstřižky perfektních scének z nahraných pořadů z telky, je zase průser v tom, že při naskládání vícero stop dělá mezery, nehledě na poněkud těžkopádnou práci s videi..
Jen se mi bohužel nepodařilo najít jestli je nějaká nová verze, jako by ten TMPGEnc někam zmizel..


Takže pak vážně nevím..
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

NSK: ešte k príspevku na vrchu. Ono nejde o to, že ťa niekto môže sledovať, odpočúvať. To dnes málokoho zaujíma ak nie si zaujímavá osobnosť (s výnimkou script kiddie, teda detí čo skúšajú a bavia sa na tom). Skorej využijú tvoj stroj na presmerovanie inej činnosti, zametanie za sebou, alebo si požičajú výkon na ťaženie kryptomien alebo budeš skrátka bot. To že si požičajú výkon neznamená že ti procák vyletí na 100%, tak blbí fakt nie sú. Postačí im aj 10%, ani si to nevšimneš. Taktiež na to využivajú smart home riešenia, takže príde vhod aj chytrý termostat, alebo kamera, nemusí to byť mega super výkonné počítadlo. A tie smart home vecičky majú zanedbateľný výkon oproti počítaču, aj tak sú stále zaujímavé a sú ľahko dostupné, zraniteľné.

K mobilom. Používať tlačítkový mobil v dnešnej dobe - nevidím problém ak ti stačí len volať a smskovať. Je zbytočné sa tlačiť do sféry kde do značnej miery musíš oželieť súkromie. Mne by to už nestačilo. Samozrejme dotykáče sú vysoko rizikové na zraniteľnosti, v podstate každý deň vyjde nejaká správa o zraniteľnosti či už systému alebo aplikácie, ktorá robí to čo nemá v popise. Tu tiež platí, že všetko robiť s mierou a rozumne. Keď vznikne hype okolo nejakej mega super aplikácie, akosi to ide mimo mňa. Nedajte sa zlákať na každú kravinu. Žiarivým príkladom je nedávna FaceApp, ktorá ťa odfotí a ukáže ti ako budeš vyzerať o 20 rokov? Na čo to komu je? Treba si dávať pozor čo inštaluješ, aké práva povoľuješ a aj napriek tomu nemáš zaručenú bezpečnosť. Dotykáče su všeobecne jedna veľká diera. Pre mňa je to nutný pracovný nástroj a aj relax.

Aby som porovnal: môžeš sa cítiť bezpečne s Nokiou 3310, pokiaľ sa niekto nerozhodne odpočúvať tvoje hovory. Niekto ale musí mať prístup k technológii, ktorá nie je bežne dostupná na AliExpress. Na dotykáči pre zmenu môžeš na volanie využiť jednu z množstva "bezpečných" aplikácií ako Signal, Telegram - ktoré správy aj hovory end-to-end šifrujú, takže ani právdzkovateľ aplikácie nevidí čo píšeš a hovoríš. Vraj. Môžeme im ale veriť?

https://manipulatori.cz/experti-varuji- ... i-faceapp/
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

NSK: prepáč došlo k omylu, vážne som si neuvedomil že to ide od W8 hore, ospravedlňujem sa :(

Už len hľadať, hmmm
https://alternativeto.net/browse/search ... rm=windows
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Vidím že táto téma má úspech. Všetko má svoje pre aj proti. Tak ako aj vanilková zmrzlina, pečená kačka, Lamborghini, maxell.... Na celom svete neexistuje jediná vec ktorú by mali všetci radi.
Rovnako je to aj s w10, má svojich priaznivcov aj odporcov. Mne vyhovuje. Až na tie nútené aktualizácie. Človek sa na chvíľu otočí, a už sa počítač reštartuje a pol hodinu sa s ním nedá pracovať. A poviem vám, nebolo to jeden krát čo som potreboval byť online a musel som použiť telefón. A nechápem aký vlastne majú tak časté aktualizácie aj zmysel. Kôli bezpečiu? Na čo tam je potom ten antivírus, firewall? Prečo sa tie aktualizácie nepúšťajú najskôr ako beta verzia a netestuje sa a až keď je všetko v poriadku potom to uvoľním pre bežného užívateľa a nerobím si z nich pokusné krysy. Keby dali užívateľom väčšiu kontrolu nad w10 bol by to skvelý systém. V nastaveniach by som si zadal čas kedy sa má Windows inovovať, dal by som si tam čas 3:30 hod. ráno a mal by som pokoj.
Popravde, radšej nech sa mi do pc nasťahuje nejaký vírus a nevedieť o ňom a mať svižný systém, ako byť brzdený aktualizáciami po ktorých vám raz nepôjde tlačiareň, raz myš, alebo celý počítač.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa orhore »

Hassterman - je fakt, že ne každý ví co a jak nastavit ve windows. Jak píšeš, že se ti zničehonic začne restartovat pc, tak samo od sebe určitě ne. Nastav si upozornění když aktualizace vyžaduje restart. Navíc jde odložit až o 35 dní. Dá se nastavit čas kdy pracuješ na pc, aby tě neotravoval nucený restart a spousta jiných věcí, ale to musíš udělat ty a nikdo jiný. U mě to pak po aktualizaci netrvá déle než pár minut, abych byl zpět na ploše. Takže se mi vůbec nezdá, že ti to trvá tak dlouho. Tohle bude dělat nějaký jiný soft, či jiný problém. Spolu s SSD diskem to musí svištět jak raketa!
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

zvalo: Rozumím, v pohodě, nevadí :-).

Hm, no těžko říct, mě tam zaujal leda Olive Video Editor, ale fakt těžko říct a hlavně se už nechci dostat do toho hnusu, kdy jsem jen zkoušel programy a pak si zahltil systém brajglem i po odinstalování programů.
Zatím tomu dám ještě čas pokud se neobjeví něco, čemu budu věřit. Hlavně mi jde o to, abych mohl ty výsledná videa šířit a nemít to jen pro soukromé účely, na což je potřeba mít koupenou licenci na MP4 kodek - tak nevím jak je to řešený ve "free" programech..


No, 10% CPU bych si možná nevšiml, určitě tedy ne po 65 dnech bez restartování systému (dělám rekordy :-D ), teď mi to plave kolem 30% v klidovém stavu.
Ale čerstvě po restartování i další den je CPU v klidu kolem 2-5%, takže mám klid.
Navíc, vzhledem k výkonosti mého noťasu by jim určitě nepomohlo ani 50%, když jsou dnešní "chytré" mobily výkonější :-?..


Hm, volání a SMS? Je vidět, že asi neznáš Sony Ericsson C905, který má solidní 8.1MPx foťák s xenonovým bleskem a hlavně perfektní zvukovou kvalitu při přehrávání (přičemž přehraje i WAV o 44.1kHz, 16bit), dále pak tu Wifi a GPS, dokonce umí nahrát obě strany při hovoru a mnoho dalšího, včetně gyroskopu či jak se tomu říká - reaguje na pohyb a naklonění na strany.
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=44&t=1633
Takže o volání a SMS to určitě není ;-).

Já jeden dotykáč mám, měl jsem i jeden předtím a vůbec mě to nějak nebere. Neumím si představit, že bych s tím měl fungovat, to by mě asi brzy švihlo. No taky jsem do něj od koupení nedal ani jednou SIMku, tak ani nevím jestli umí volat.
Když už ho vyjímečně sebou někam vezmu, tak jen skrz rozjezdy, ale jinak je to zbytečnost. Když se díky displeji nedá ovládat jednou rukou, lehce se přehmátneš a stiskneš něco jinýho...


Co se týká sledování, tak já si to pojistil, stačí během hovoru říct pár spouštěcích slov. Lepší počítat s tím, že tě sledujou než si dělat nervy jestli tě třeba nesledují.
No jo, holt jsem konspirační paranoik :lol:
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Hasterman napísal: Streda, 11. Decembra 2019, 19:52 Vidím že táto téma má úspech. Všetko má svoje pre aj proti. Tak ako aj vanilková zmrzlina, pečená kačka, Lamborghini, maxell.... Na celom svete neexistuje jediná vec ktorú by mali všetci radi.
Rovnako je to aj s w10, má svojich priaznivcov aj odporcov. Mne vyhovuje. Až na tie nútené aktualizácie. Človek sa na chvíľu otočí, a už sa počítač reštartuje a pol hodinu sa s ním nedá pracovať. A poviem vám, nebolo to jeden krát čo som potreboval byť online a musel som použiť telefón. A nechápem aký vlastne majú tak časté aktualizácie aj zmysel. Kôli bezpečiu? Na čo tam je potom ten antivírus, firewall? Prečo sa tie aktualizácie nepúšťajú najskôr ako beta verzia a netestuje sa a až keď je všetko v poriadku potom to uvoľním pre bežného užívateľa a nerobím si z nich pokusné krysy. Keby dali užívateľom väčšiu kontrolu nad w10 bol by to skvelý systém. V nastaveniach by som si zadal čas kedy sa má Windows inovovať, dal by som si tam čas 3:30 hod. ráno a mal by som pokoj.
Popravde, radšej nech sa mi do pc nasťahuje nejaký vírus a nevedieť o ňom a mať svižný systém, ako byť brzdený aktualizáciami po ktorých vám raz nepôjde tlačiareň, raz myš, alebo celý počítač.
Presne,vo firme kde používame noťasy na prezentácie väčšinou Powerpoint-ové aj prenajímame kompy tak kôli tým aktualizáciam a reštartom Wimn10 ani náhodou,nemôžem si dovoliť aby počas prezentácie začalo vyskakovať okno aktualizácie,nebodaj padnutie a reštart,predtým sme jednoducho vypli všetky siete v kompe ale aj tak sa stávalože k aktualnemu dátumu sa prihlásilo,dalo vedieť vyskočením okna alebo poznámky že treba aktualizovať.
Nedávno sa mi stalo že klient prišiel na konferu na poslednú chvíľu,idem spustiť prezentáciu a komp mi vyhlási 10 min pred začiatkom že treba aktualizovať celý office,inak Powerpoint nespustí,odpojil a pichol staručký počítač z domu čo užívam na administratívu a bez problémov hneď všetko išlo na starej verzii office a bez aktualizácii hádam 10 rokov.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"