SilverFox•NSK - Audiokazety

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som to prečítal až teraz :D
Tak len niečo málo.

Na bielych a kontrastných plochách foťáky menia jas všeobecne, ale u niektorých sa to dá vypnúť.

Svorky v cievkach zacvakávam väčšinou s nejakým nástrojom a nie prstami :D
Zasúvanie som úspešne použil u niektorých VHS, kde je zacvakávanie občas problém, ale tam je väčšia vôľa na svorke než u audiokazety.
Čo potom také špuntové svorky? aj s tým mám skúsenosti :P
Tá žltá Poľská kazeta, ako tá čo som nedávno hral na mechanike s Whitney, len použili iný model cievok.

A neviem k tej 2unlimited mi žiadna Sandra nepasuje :D
Ten Worlds Apart niekde na páske mám.

s tým vymotaním pásky niesom pobúrený, len mi to príde nadmerne komplikované
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Ahoj, promiň, že reaguju až s takovým zpožděním. Já tvůj příspěvek četl hned, ale nějak jsem se k odpovědi nedokopával a pak i zapomněl :roll: ..

Tak on ten můj starší foťák Casio právě takové překvapivé úpravy nikdy nedělal, když jsem chtěl s intenzitou blesku manipulovat, tak jsem ho buď přiblížil k focenému předmětu nebo oddálil a přesně jsem věděl jak s tím pracovat (ta schopnost úpravy intenzity blesku v nastavení samotného přístroje neměla ani efekt - bylo jako bys hýbal se svítivostí displeje na monitoru, ale vůbec nic se nedělo..). No ale před pár lety mi blesk odešel a tak nemám šanci už ani dělat tak suprové fotky jako dříve (suprové z mého pohledu).
Kdežto ten Nikon, který mám jakožto nejnovější z těch tří digitálů, tak ten s intenzitou blesku hýbe sám dle svého uvážení, které je však blbé - když fotím papír (protože nemám skener co by jel i pod Win7), tak hodně zeslabí blesk a co víc, ještě ztmaví i samotný snímek. Jo, sice to není přepálený, ale sakra, ten papír má pak hnědošedý závoj a já ho potřebuju přiblížit co nejvíc skutečnosti..
No ale jestli to jde někde vypnout tak fakt nevím kde. On totiž ten firmware navrhoval asi nějaký hňup, protože tam je i pár dalších logických nesmyslů, ale to už odbočuju.. No ale když už to píšu a pokud se ti to chce číst, tak jedna blbost ve zkratce.
Umí natáčet i zrychlené videa, která pak převede na pomalá.
• 2x zpomalit to umí při rozlišení 720p - tedy ze 60FPS to převede na 30FPS. Že to ale v podstatě umí už i při FHD, to tvůrce FW nenapadlo - běžně i se zvukem natáčí při 1080p na 60FPS, takže můžu mít vlastně to samé ještě ve vyšším rozlišení.
• Tím pádem se s touto (NE)logikou pojí i jediné další rychlejší snímkování: 120FPS na 30FPS při rozlišení 480p.


Jo no právě, já to kdysi dělal vlastně tak, že jsem tu svorku se zaváděčkou vzal a nasouval na cívku. Myslím, že jsem to párkrát zkoušel i způsobem zacvaknutí, ale to mi šlo ještě hůř. No a teď když mi to díky tloušťce té zaváděčky nešlo nasunout zboku a už ani ne zacvaknout, tak jsem zkusil vzít normálně kleště. Krom toho, že to bez větší námahy šlo zacvaknout, tak to bylo i krásně srovnaný a ani se nepoškodila cívka ani svorka.
Jen je na pytel, že mě to napadlo až tak pozdě :-D.
Jo s VHS, to jsem se raději ani nepokoušel v tom vrtat, to bych nezvládl asi vůbec.
Právě, na to jsem myslel, že tu žlutou polskou kazetu máš taky, ale jak píšeš, s jinými cívkami :-).


No, ono tuhle podobnost asi neuslyšíš ani při přímém srovnání, ale tohle je právě ukázka té mé "zvukové paměti", či jak to nazvat, kde když slyším jakýkoli zvukový efekt ve filmu, seriálu i animáku, tak poznám o jaký zvuk se jedná i kdyby byl trochu zpomalený či zrychlený (pro příklad výstřel, vrzání vrat, cucnutí dudlíku Maggie Simpsonové atp..). To se týká i hudby, u té však slyším i to, kdy se objeví pouze melodická podobnost s jinou, ale pokud se mi ji podaří dohledat (že si pamatuji název), tak můžu uvést i příklad. Málokdo si toho ale všimne i když mu tyto dvě odlišné skladby avšak s mě podobnými pasážemi přímo pustím. Nevím jestli tohle mají i jiní lidi, ale já to zažívám poměrně často..a mnohdy je to i dost rušivé (hlavně ve chvílích, kdy si nevzpomenu název skladby, kterou mi to připomíná :-D ).
Zde tedy uvedu ukázku toho, čím mě ta skladba 2 Unlimited připomněla Sandru.

Tak komplikované to je, o tom žádná, ale když musíš opticky i hmatově zkontrolovat kompletně celý pásek v audiokazetě, tak osobně neznám jiný způsob než tohle vymotání. No hodil by se mi nějaký stroj, který by tuto práci udělal za mě, ale i kdyby byl, tak by se asi zasekával na kdejaké mírné deformaci, takže by to kontrolování bylo zdlouhavější než to takto vymotat ručně. Takhle jsem to začal právě dělat i u kotoučových pásků koupených z bazaru, ale u toho to bylo snadnější - stačilo vzít plný kotouč, kousek začátku zkontrolovat a navést na prázdný kotouč, abych ho nehledal v té hromadě a jen roztočit ten plný a při přehrávání to v reálném čase mít v prstech a při jakékoli změně na povrchu to zastavit, zkontrolovat a případně opravit - ono zasvinit si páskovou dráhu rozeklým lepidlem nebo jiným bordelem není sranda ani u kazeťáku.
A než se nějaký majitel kotoučáku lekne, tak já mám nejvíc těch pásků právě z dob Sonetů Duo, takže tloušťka 50µ a mnohdy už samy vyježděné až hrůza.

No a to je právě to, proč jsem se bál, že s touto mou metodou budou ostatní pobouření, protože by třeba mysleli, že to dělám i s novými a kvalitními pásky, ale já to dělám u těch, které by ostatní hodili spíš do kontyšu.
Takže děkuji, že jsi tím nebyl pobouřen aspoň ty :-).



----



jhradec: Tak to moc děkuji za vyfocení té záhadné součástky, kterou jsem nikdy dřív neviděl. No je to pěkná a chytrá vychytávka :-).

Hm, tak to jo, no třeba tam pak nějakou vezmu, ale teď jsem si domluvil takový odběr, že to bude finančně pro mě dost drsný. No ale s mou zkušeností, že kdybych čekal, tak bych se k tomu zřejmě už nikdy nedostal, to raději udělám nárazově..

Tak to je jasné, no nebo alespoň s tím počítám, že něco takového nevydrží věčně. Ale je vtipný, že mnohé slepky ze začátku 60. let ještě fungují i mě. Ovšem jak stále píšu, tak ani ty s použitím k tomu určených pásků nevydrží a způsobí propatlání - ano, mnohdy se setkám s tím, že zeschnou, tak jako i mnohé domácí slepky obyč průsvitnou, ale i ty profi se roztíkají, mám s tím osobní zkušenost z oprav tohoto.
Ale nehádám se, tak to tak prosím neber :-).

Aha, no tak já si právě už neumím vysvětlit co by mohla být ta závada, proto mě napadlo jestli to není hypoteticky vyšší voltáží, o které se tu Erik právě bavil.
No můj je DUAL C844. Vlákno o něm založil orhore a je zde:
viewtopic.php?t=948

Hm, co za závady má ta moje Unitra M2405S? Tyjo, to ti teď z hlavy neřeknu, já ji mám na chalupě, ale mám pocit, že stejně jako ten Telefunken M204TS neumí kvalitně nahrávat a přehrával - zvuk je tlumený a celkově špatný. Má vadné i některé zvukové přepínače - no vadné, myslím, že nechrčí, ale mají blbé kontakty.
No prostě, byl by potřeba generální servis celé mé techniky.
Dávat je pryč nechci, když už jsem je koupil, ale sám si je neopravím a na servisáka ani nemám peníze, tak je nechávám odložené :-| .
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa jhradec »

Na ten Dual se podívám až mi hifiengine dovolí další stahování.

K tomu M 2405 - jak jsem už psal původní hlava je na nic- pořiď si Tesláckou ANP 935 - nebo lepší- rozhodně novou- jinak to nemá cenu. Přepínače jsou jen dva- REC/ play a ten otočný volič stop atp.
V kterém je problém? Po letech bude třeba vyčistit.
Na 19- náctku to musí hrát OK. Tedy pokud nebudeš pásek budit přes + 6 db.

Jako slabinu vidím systém kompenzace brumu ( na přepínači jsou takové anténky).
Jako přednost bych viděl stabilní a silnou mechaniku.

Bude třeba se tomu pověnovat.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a pochvál sa Silveri a nie len kazety ale aj pásy,uveď nám to sem čo si dostal do zbierky odo mňa naposledy pred týždňom,ukáž to všetkým nech slintajú,poprosím cenu za kusy a balíček neuvádzaj,dííík,chceme vidieť.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Trebars aj na vlákno Balíčkový deň...
daniel00421 napísal: Pondelok, 13. Novembra 2023, 15:16 No a pochvál sa Silveri a nie len kazety ale aj pásy,uveď nám to sem čo si dostal do zbierky odo mňa naposledy pred týždňom,ukáž to všetkým nech slintajú,poprosím cenu za kusy a balíček neuvádzaj,dííík,chceme vidieť.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: No pokud jde o návod, tak já myslím kdysi někde splašil PDF...hm, jo mám je. Kdyžtak ale řekni zda jde o návody, abych to nenahrával zbytečně, ono to má 10MB.
Áha, takže koukám, že minimálně ten hlavní mám asi uložený z toho zmíněného HifiEngine..


Hm, tak je to možný, že je to tlumený i díky té špatné hlavě.. Jo no a zřejmě jen tyto dva přepínače mají potíže, že prostě nefungují, jak by měly.
V kterém? Já nevím, jak říkám, mám je na chalupě a já tam nejsem, ale i kdybych je měl doma, tak co všechno je s nimi špatně bych jako neznalý této problematiky nezjistil, nejsem servisák ani jsem se v tom nikdy pořádně nevrtal, abych zjistil závady a jak je opravit.

Jenže on nahrává tlumeně a blbě i při 19 a to jsem tam dával i nový BASF pásek a stejně ho 100x líp nahrál i Sonet Duo.


Já nevím co je na tom tak nepochopitelného, mám pocit jako bys mi snad nevěřil nebo co. Já mám rád starou techniku, líbí se mi, a to co mi funguje, tak moc rád používám, to ale neznamená, že tomu stejně tak musím rozumět, abych si to dokázal oservisovat a opavit. A díky tomu mi toho právě moc nefunguje, protože z toho, co jsem za ty roky nakoupil je vše zralé k servisu a já to nedokážu.
Je mi jasné, že je potřeba se tomu pověnovat, ale řekni mi kdo to udělá, když já ne?
Mám tu asi 15 kotoučáků k servisu a několik dalších jiných přístrojů.



----


daniel00421: Ahoj, neboj napíšu, jen to musím nafotit a napsat k tomu text, což chvíli zabere a já teď opět jako vždy na poslední chvíli dělám na novoročence, tak prosím o chvíli strpení.

A neboj, myslím na to :-).
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa jhradec »

1) schema DUALa mám stažené. Přístroj je dosti komplikovaný - především proto, že má rychlost 9!!
Využíváš to ??
Projdu si znovu Tvůj popis toho vrčení- v tom vláknu se obsáhle probírají pachy- pokud se v přístroji pálí prach je to vždy špatně. U polovodičů by neměla žádná součást být teplejší, než cca 60 stupňů .
Na Hifiengine jsem letitý člen - pokud bys něco potřeboval, můžu stáhnout - jsou tam nějaká omezení- jeden musí počkat.

Omlouvám se, jestli jsem se Tě dotknul.
Rád bych řekl- opravím to já- ale to nemůžu. Pořád mám spoustu nedodělaných oprav , projektů i úklidu a prodeje( třeba vysavače - i předválečné).
Nikdy jsem si nemyslel, že důchodce má tak málo času. Nebudu se vymlouvat, je to nejenom objektivnímu důvody, ale taky mnou osobně.

Na druhou stranu- Ty si velmi málo věříš. Starší technika potřebuje strojníka, ne jenom operátora. Osobně jsem viděl slepce opravovat si magnetofon- který byl pro něho zásadní- přes namluvené knihy.
Když si vzpomenu na ty ostré hroty točící se na předloze magnetofonu B70 -zamrazí mne.

S těmi 15- nácti nefunkčními magnetofony je jasné, že musíš vyměnit kvantitu za kvalitu.
Je to prima heslo- ale nenaplní se nijak snadno.
Já to mám podobně.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa jhradec »

Zkus mi prosím navést na popis toho vrčení v Dualu. Mám dojem, že tam byl i záznam, ale nemůžu to najít.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Aby se to tu neztratilo, tak hned na začátek dávám odkaz na tu zvukovou ukázku bzučení mého Dualu.
viewtopic.php?p=43702#p43702



jhradec: Aha, tak to jo, to schéma má myslím 1.5MB, to ten návod zabíral víc.
Jo tak to se nedivím, když mi to tu doma rozdělal Teslák, tak jsem čučel kolik toho tam je, to se ještě dělaly pořádný mašiny. No nebýt toho bzučení, tak není nic, co bych mu vytknul.
Ono jde hlavně o to, že musím říct, že já zatím moc nenahrávám, nějak k tomu nenastala ta správná chuť - zatím se mi tedy doma hromadí prázdné čisté kazety, ale kvůli tomu jak jsou mnohé z nich vzácné, tak ani nevím co vybrat k nahrání. A co se týká běžných kazet, tak tomu chybí trochu ta chuť.. Já vím, je to blbý a budu to muset napravit.

Co se týká rychlosti 9, tak jo, tu občas použiju, hlavně díky svým starým kazetám, kde jsem si na věži občas hrál s čudlíkem "High speed Dubbing" a namísto kazety jsem nahrával v reálném čase z rádia, jen mě štve, že jsem na tuto rychlost nenahrával tehdy víc.. No taky co mi na té věži dosloužilo všechno kromě AUXu, který používám, tak jsem si ani ty rychlo-kazety nemohl přehrát, až doteď.
Ohledně záznamu na 9 vím, že to některým kazetám pomůže dost razantně - hlavně z čínského šmejdu jako je Noblestar dokážu vytáhnout na vyšší rychlost lepší zvuk než z TDK D při 4, ale jak říkám, ta chuť do nahrávání není a to bzučení tomu ještě pomůže..

Jo, aromata :lol:, to bylo dobré téma.. No to bylo jen v začátcích, ale je dobře že jsi mi to připomněl, protože teď když jsem si pouštěl kazety i přes to otravné rušení, tak se sice po pár hodinách trochu zahřál, ale nijak už nesmrdí a není to ani tím, že ho mám zaskládaný - tedy ty průduchy jsou přikryté jen jemně, aby to dejchalo, ale moc se tam neprášilo.

Jo tak, no já to spíš naopak chtěl poskytnout tobě, kdybys musel nějak čekat, ale když tam jsi členem již několik let, tak to chápu. Ale děkuji, já stejně se v těch scématech nevyznám, i když jsem se pokoušel luštit ty k Tesláckým kotoučákům.



Ne, to je v pohodě, nemusíš se omlouvat, nedotkl jsi se mě. Já to jen psal, že mi přišlo, jako bys nechtěl přijmout fakt, že i fanda této techniky je úplný poleno, který si to v případě potřeby neumí opravit.

Nojo, tak toto je už extra úroveň, když si to dokáže opravit i slepý - bez ironie.

No věřím si málo, protože na co jsem šáhl, to jsem občas pos....zničil, u pokřivených plechů u Tesly SM260 jsem se zařekl, že už se do takové techniky nebudu vrtat, protože jsem se ani nedostal k výměně gumiček. Takže nemám opravený ani ten starý a nesehnal jsem ani druhý, ani SM261..

Jo jestli myslíš ten hrot co přehazoval gumičku při změně rychlosti, tak jo, to je řádný úlet..

Jak říkám a beze srandy, mít peníze (třeba vyhrát v lotince), tak dám někomu zručnému brigádu, klidně i Tobě, aby mi opravil všechny mašiny. U mě je to tak, že spíš než vykuchat na součástky dva a sestavit jeden pořádný, tak bych rád zrovoznil všechny, pokud není některý až příliš doničený..


No, nejsem si jistý jestli nespletu počty, ale mám to aktuálně i včetně nákupu v roce 2021 takto:
7x Sonet Duo (jen jediný z nich jede, ale potřebuje nutně vyměnit navíjecí gumičku)
1x Sonet B3 (viz: viewtopic.php?t=2889 )
2x B4 (první model ANP220 by potřeboval generálku a u druhého, servisovaného je potřeba jen zvednout přepínač rychlostí, má španý zdvih)
1x B43 (tento je i možná plně funkční, také po servisu, ale skrz odlišné provedení Stereo 5DINu ho nenapojím nikam)
1x B444 (jeden z mých prvních po Sonetu Duo, ten by zasloužil generálku)
2x B70 (jeden generálku, druhý koupený roku 21' je skoro zánovní, ale taky potřebuje seřídit)
3x nebo 4x B73 (nojo, pro mě legendární mašina a můj první celkem funkční stereo kotoučák co jsem měl - 1 kus by potřeboval servis snad jen v základním měřítku, ten byl taky zánovní a stál mě 200Kč, ano dvěstě; další tři kusy, to už je horší, u nich počítám, že asi jeden by nejspíš zůstal jen na náhradní díly :-? )
3x B115 (jeden, ten je asi nezprovoznitelný, ale rád bych se mýlil; další má tvrdou přítlačnou kladku ale že až jak šutr a vydrbané potenciometry, přesto by jinak hrál slušně; ten poslední kus je ale koupený z várky v roce 21' a je k většímu servisu, byť dle slov inzerenta "v pěkném funkčním stavu" - ukládám si i snímky inzerátů co nakupuji, tak vím jak kecal a pak mi kecal i do zprávy)
1x B117 (mám základní model s plnou výbavou - opticky nádherný zánovní stav, no, nechce se mu hrát zvuk, takže základní ošetření. Ten je taky z várky roku 21', ale stál mě 400Kč plus pošta, tak neber to do sbírky :-). )
Unitra 2405S (no a konečně první ze dvou neTesláckých kotoučáků pořízených jako poslední v roce 21')
Telefunken M204TS (Unitra i Telefunken zralé k servisu, ale snad jen v rámci základního seřízení, vyčištění, opravy poneticometrů, hlav, přepínačů....)

Tak a to by byl můj pracný Výčet vlastněných kotoučáků.
A pokud jsem se neupsal nebo na něco nezapomněl, tak to vypadá na 23 kusů, nikoliv 15 jak jsem myslel.

V závěru tohoto příspěvku na odkazu níže najdeš vlastně to, jak jsem velice "úspěšně" nakupoval v roce 2021:
viewtopic.php?p=37805#p37805


.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak to máš slušný konvolut. Nepíšu sbírku, protože sbírka vypadá jinak.
Zajímal by mne do jakého stavu to chceš dostat a jak to používat.
Jsou to jednomotorové stroje, ve velké většině čtvrtstopé s měkkými hlavami. Dvou i tříhlavové. Mono i stereo. Cívky max 7”.

Rozhodně nepočítej, že po servisu půjdou navždy. Když už nic jiného - měkká hlava vydrží +- 1000 km pásku. Všechny ty magnetofony je možné seřídit jen na jeden typ pásku a optimálně jen na jedné rychlosti.

Podle toho co popisuješ - většinou přehráváš - bylo by vhodné vybrat některé jen na přehrávání.
A šetřit ty nahrávací.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: A vlastně asi jo - i když upřímně, já vlastně ani nevím jaký je rozdíl mezi slovem konvolut a sbírka.. Přijde mi to mnohdy totožné.
No jak jsem psal, nejraději bych je nechal zprovoznit tak, aby normálně chodily a plnily funkce k jakým byly určeny. Já vím, že píšu hlavně o přehrávání, ale to je způsobeno faktem, že jsem přešel ze sběratele do fáze archivátora - že obsah na páscích je pro mě mnohdy cennější než samotný pásek...to je možná blbě řečeno, mám na mysli to, že bych nepřemazával něco, co již nelze nikdy znovu nahrát a někdy se vyhýbám i přemazání pásků a kazet, které obsahují jen "obyčejné" skladby. Ale jo, mám i nějaké pásky, které bych neměl problém smáznout a nahrát na ně něco nového, ale když jediný funkční mám Sonet Duo, tak... A to mám tento magič rád.

Jo no, to je pravda, to slýchám často, že ty hlavy moc nevydrží.

Hm, však jo, nemám problém nechat je seřídit i kdyby "jen" na Emgeton DP25LN, to je kvalitativně slušný pásek ať si říká kdo chce co chce. Jo, audiokazety Emgetonu moc nevyšly, i když i ty mám rád, ale kotoučové pásky měl Emgeton fakt solidní. A navíc, stejně se já nemám šanci dostat k jiným páskům - když už někde natrefím na bazaru i na obyčejné Maxell UD 25-120, tak jsou cenově minimálně od 500Kč vejš a v kdoví jakém stavu.. O Grundigu, Sony a dalších značkách ani nemluvím.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"