kotúč vs. kazeta

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

hovado
priekopník pioneer
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 16:47
Bydlisko: doma

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa hovado »

....
Naposledy upravil/-a hovado v Piatok, 10. Mája 2019, 06:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

hovado napísal: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 20:58 kompresor/expander od dbx sme pouzivali aj v kapele, na redukciu sumu, zapojeny v mixe, pred vystupom, celkom to pomahalo.
Ano,poznám tieto zariadenia ale procesor pre kotučaky je síce patentom fy.DBX ale ide úplne o niečo iné ako vo zvukarine procesory,expandery a gate obmedzovače,sorry nepliesť si.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
hovado
priekopník pioneer
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 16:47
Bydlisko: doma

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa hovado »

...
Naposledy upravil/-a hovado v Piatok, 10. Mája 2019, 06:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

hovado napísal: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 22:38 Ja si to nepletiem, ono princip je rovnaky, akurat vyhotovenie a NASTAVENIE ine. Na kapelnom slo manipulovat s sirkou pasma a zdvyhom, na dbx1, co mame v zbierke je to ine, ten snad po miernom repase zdroja bude cosko obstastnovat kotucak a pasy od teba :)
Jo ale pri zvukarčine tá šírka pásma a tak sa hlavne používa pre vyrovnanie dynamiky a takého by som povedal upratania či výsledného zvuku alebo nástrojov hlavne dychových ale aj s DSS kom a korekciou úprava hlasu,spevu,vyrovnanie,uhladenie aj pri spevákoch nedodržujúcich vzdialenosť od mics a tak.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
hovado
priekopník pioneer
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 16:47
Bydlisko: doma

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa hovado »

...
Naposledy upravil/-a hovado v Piatok, 10. Mája 2019, 06:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

hovado napísal: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 22:51 Ved hej, presne o toto slo a aby zaznam na DAT bol jedly, lebo sme chceli mat slusny archiv. Ale dost uz off topic
Ale nie off topic,tiež som si s nástupom digi mixov užil svoje,bol som tvrdým zástancom analogu,vláčili so mnou dvojmetrový pult Soundcraft Wienna aj s dvoma metrovými efekt rackami ale...doba sa mení a bol som donútený aj v rámci inovácie techniky prejsť aj na digital a po dlhých zdráhaniach naučiť sa robiť na digi pultoch Soundcraft,Midas a Yamahách.Výhody a to neskôr prišlo so školou že máte všetko po ruke v konzole od efektových až po procesory v takmer neobmedzených možnostiach a bez 200 kilového hardvéru kde soom sa skláňal a bolel chrbát nad 2 meter mixom,ale analog je analog a nevzdávam sa.
Ozaj ským si hrával,niekde po kluboch nebodaj som ťa nezvučil,nevideli sme sa ak to spomínaš tú kapelu,ako sa volala ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
hovado
priekopník pioneer
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 16:47
Bydlisko: doma

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa hovado »

...
Naposledy upravil/-a hovado v Piatok, 10. Mája 2019, 06:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

hovado napísal: Pondelok, 1. Októbra 2018, 07:00 :) to ťažko, hrávali sme po krčmách a v prírode. Párkrát aj v nejakom DK. Trampská kapela...
Jo,tak to bysom vás nazvučil na päť prstov ale keď robíš orchester o 40 linkách ?A samo viac...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
hovado
priekopník pioneer
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 16:47
Bydlisko: doma

Re: kotúč vs. kazeta

Príspevok od používateľa hovado »

...
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"