katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Užívateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 6000
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od užívateľa Kazetowich » Pondelok, 18. Novembra 2019, 06:57

Juuuj na vychdze buli Vianoce ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers

Užívateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od užívateľa EZ647 » Streda, 4. Decembra 2019, 18:26

Testy audio kaziet z aktualizácie 18.11.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0699.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia BOX 1 54 rok 1997 Made in Japan

+4db bias -4, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
U Axie je to už klasika, zvuk je excelentný vo všetkých ohľadoch, žiadne poruchy, proste nič čo by šlo vytknúť.

Axia GT-Ix 46 rok 1988 Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -6, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Oproti predošlej je tam vyšší výkon, ale nutné dať nižší bias, kazeta sa odmení veľmi živým a dynamickým zvukom, aj po rokoch je to dokonalosť sama.

Axia GT-IIx 54 rok 1988 Made in Japan
+4db bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Tu to nie je tak dokonalé, proste typ II už to nie je ono, dynamika a výkon je tak na hrane +4db, ale výškovo by to chcelo ešte niečo viac, zvuk je dosť schopný, len špičky výšok sa strácajú, bez porúch.

Basf chromdioxid super II 60 rok 1987 verzia malé okno, Made in Germany
0db bias -4, výstup slabší o 4db
Zvuk je dosť dobrý, ak sa drží výkon na uzde s mierne menším biasom hraje veľmi pekne, žiadne poruchy, žiadne kolísanie, žiadny bordel na hlave, proste TOP stav. Takže presne tak chromdioxid v dobrom stave, nižší výkon, ale plný zvuk! Možno trochu pomohol pri skladovaní aj fakt že sa jednalo o 2pack balenie a každá kazeta bola v samostatnej fólii a to celé ešte v druhej fólii.

Basf professional-I 90 rok 1976 USA Market, Made in USA
0db bias x, výstup slabší o 8db
Tak toto je presne pravý opak predošlej kazety. Stav fólie extrémne zlý, stav kazety zlý, zvuk je nepoužiteľný, rozhodne najhoršia kazeta v teste dneska, horšia než Čínske skvosty. Výšky žiadne, zvuk je vyhlodaný, vypadáva že je problém poznať o čo sa jedná, bias nereaguje, to je príklad zlého skladovania. Necháva extrémny biely bordel na kladke.

Datatex new Horizon 94 Made in Italy
+2db bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Kazeta nepôsobí na pohľad veľmi kvalitne, skôr pripomína Čínu, ale opak je pravdou, hraje dosť solídne, +2db sú trochu na hrane možností, pri biase -8 je výškový pokles len veľmi malý, v podstate sa vyrovná väčšine starších normal kaziet, zvuk je pekný, žiadne kolísanie, porucha len vzácne, rozhodne použiteľná kazeta na nenáročné veci.

Fisher LH 90 rok 1982 Made in Japan by Sanyo s páskou Denon DX3.
+4db bias -12, výstup slabší o 2db
Veľmi stará kazeta typu I, podľa údajov sa jedná o dvojvrstvovú ferro pásku, kobalt nie je uvedený.
Zvukovo zahrá veľmi pekne, už má svoj vek a možno občas výkonovo celkom nestíha, ale žiadne poruchy ani kolísanie stopy, rozhodne ma stále čo ponúknuť.

Fuji DR 60 rok 1995 Made in China by SKC
+2db bias -12, výstup slabší o 2db
Zvuk je menej výrazný, pomerne dosť kolíše ľavý kanál, zvuk je vyhlodaný na ľavej strane, strapatý, poruchový, ešte sa uvidí ako dopadne na iných strojoch, ale sú to kvalitatívne najnižšie šarže SKC kaziet.

Fuji SR 60 rok 1980 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, u nás pod názvom Metal Tape.
+4db bias -8, výstup slabší o 2db
S metalkami je postupom času problém všeobecne, svojím spôsobom si táto Fuji drží istú kvalitu, ale najhoršie sú na tom výšky, teda pri biase 0 je dynamika a výkon pomerne vysoká, výkon je na úrovni zdroja, ale výšky chýbajú, s nižším biasom klesá aj výkon, ale výšky sa dostanú na slušnú úroveň aj keď ich špičky zanikajú, škoda inak výborná a pekná kazeta. Žiadne poruchy ani kolísanie.

Maxell UDI 46 rok 1992 Verzia pre Japoncov.
+4db bias -6, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Zvukovo je skoro dokonalá, len zase najostrejšie cinkanie sa na pásku už nedostane, inak v ostatných ohľadoch je výborná ako je u Maxellu zvykom.

Melectronic MHQ II-S 60 rok cca 1988-1990 Made in Switzerland by ICM
0db bias -4 výstup slabší o 4db
Výškovo dosť schopná, možno ešte viac než testovaná Basf CRSII, typická aróma chromdioxidových pások Basf, veľmi pekný zvuk aj keď slabší, žiadne poruchy ani kolísanie, dneska to proste tým chromdioxidom hrá veľmi dobre. TOP stav.

PDMagnetics CDX Chrome 90 rok 1994 Made in Germany, Dessau
+4db bias -4, výstup slabší o 4db
Páska zvládne podstatne viac vybudenia než staré chromdioxidy, je tam len mierny výškový pokles, bez porúch a kolísania, dobrý zvuk. Páska je bez arómy, a je svetlejšia než chromdioxid Basf.
Jediné varovanie je pred cievkami používané v tejto firme, sú to asi najhoršie cievky na trhu.

PDMagnetics FE Ferro 90 rok 1994 Made in Germany, Dessau
+4db bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Príde mi basovo trochu mohutnejšia než zdroj, výškovo je veľmi slušná ak sa poriadne uberie bias, zvuk je veľmi pekný, žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi slušná ferro páska, len zase varujem pred mizernými cievkami.

Permaton Ferro I Plus 60 rok cca 1988-1990 Made in Germany Dessau?
+2db špičky +4db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Pravidelne sa objavuje vo zvuku porucha taký výpadok ako zakolísanie na pokrčenej páske, inak zvukovo dosť schopná, aj keď najvyššie špičky výšok sa tam nedostanú, dynamika tejto páske nechýba, takže je to buď ešte ICM výroba, alebo Dessau Germany, je to také nejasné, dizajny vtedy boli takmer identické, len je telo kazety extrémne tmavé.

Realistic Supertape GOLD 60 rok 1978 Made in USA
+4db, špičky +6db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Som pomerne prekvapený, nečakal som taký dobrý výsledok, žiadne poruchy ani kolísanie, výšky nie sú až také dokonalé, ale dostatočné na príjemné počúvanie, a to aj s dolby C aj bez, proste úžas že tieto kazety boli tak dobré, neskoršia verzia Realistic XR vyrábaná Memorexom nebola ani zďaleka tak dobrá.

Realistic Supertape CHROME 90 rok 1978 Made in USA (zlatý obal)
-2db bias -12, výstup slabší o 6db
Nehralo by to úplne najhoršie, ale ľavý kanál je výškovo slabší a výšky v ňom viac chrčia. Pravý kanál je výškovo dosť čistý, teda snaha tam je na nejaký schopný zvuk, ale vek robí svoje. Páska vzhľadom a farbou naozaj pripomína staré chromdioxidy Basf, ale aróma je skôr ako na Saehan MA či Scotch Metafine, taká ťažká chemická, nejde popísať.

Realistic Supertape CHROME 90 rok 1980 Made in USA (strieborný obal)
-4db bias -12, výstup slabší o 8db
Tak toto je výrazne zlé, ľavý kanál žiadne výšky, pravý poruchové výšky aj zvuk, bias nepomáha, nepoužiteľné, neviem či sa jedná o iné zloženie od predošlej, alebo horší stav skladovania, obe kazety majú mierne rozdielne telá v detailoch, páska vyzerá úplne rovnako.

Sony CDix II 60 rok 2000 Made in Thailand, verzia Japan
+4db, špičky +6db, bias -4, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Veľmi pekný zvuk v podstate je rovnaká ako ostatné verzie 2000 z Thailandu, kde je sýto čierna páska, rozhodne to nie je pôvodná Sony Uniaxial.

SoundBreeze CR 90 rok cca 1985-1990 Made in Korea by Saehan
+2db, bias -4, výstup slabší o 1db
Klasické Saehan typu II s trochu zvláštnymi vlastnosťami čo by kríženej pásky metal a ferrokobalt, výkon je na hrane, bias môže ostať aj 0, alebo podľa chuti -4, je výškovo pomerne presýtená páska. Bohužiaľ ako u tých starších Saehan býva zvykom, jeden kanál pláva a kolíše, čo je veľká škoda, inak výborný zvuk. Z praxe viem že stroje, veže a pod. s pevným nastavením na typ II tieto pásky nevedeli dobre, zvuk bol mierne skreslený a výšky nechutne preostrené až rozpité a keď sa vo vokáloch ozvalo eSko tak ho cez uši pretlačilo až von zvyškom tela :)

Studio LN 90 Made in China
-2db bias x, výstup slabší o 8db
Toto je klasická Čína, druhá najhoršia kazeta v teste hneď po Basf professional I
Bias síce reaguje ale je zbytočný nakoľko zvuk je tak vyhlodaný že z neho ostalo len torzo a nejaké ostrejšie syčanie zvyškov zvuku pri nižšom biase už to nezachráni. Ťažký chod cievok, takže ešte aj kolísal ťah.

TDK AR-X 60 rok 1988 Made in W.Germany
+6db, špičky +8db, bias 0, prípadne podľa chuti -2, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Veľmi dobrý stav kazety, ultimátna normal typ I, dokonalý zvuk, žiadne poruchy a kolísanie, extrémny výkon. Predpokladám že za nového čerstvého stavu bol bias vysoko plusový a výkon hravo ťahal cez +8db, ale aj tak dobre :)

Testy audio kaziet z aktualizácie 18.11.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0701.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Fuji DR-II 90 rok 1995 Made in China by SKC

+2db bias -4, výstup slabší o 2db
Zahrá pomerne pekne a slušne, ale netreba na ňu príliš tlačiť vo výkone, bez porúch a kolísania, ešte pomerne dobrý stav, ale celkom isto sa jedná o SKC QX pásku. Do starších a vyšších modelov to Fuji robil tak že jeho formy používal SKC na lisovanie tiel kaziet, cievky a zavádzačka bola SKC, ale páska bola Fuji Japan Beridox DC. V tomto prípade je to SKC páska, ostalo len telo Fuji, ale podľa obalu, alebo nášho prehľadu kaziet a fóra vieme už určiť o ktorý prípad sa jedná.

Maxell WE2 70 rok 1990 Made in Japan, Japan Market
+4db bias -4, výstup slabší o 2db
Dalo by sa povedať že je to taký slabší odvar UDII pásky, zvukové podanie je inak celkom schopné, bez porúch a kolísania, výkon celkom dobrý, výšky slušné. Na mňa príliš mliečny vzhľad kazety. Verzia We1 mala tiež pásku typu I kvality UR, takže sa v tejto modelovej rade hraje na dizajn a akože životné prostredie :)

Pioneer M1 46 rok 1981 Made in Japan by Fuji.
+4db bias -4, výstup slabší o 2db
Zvukovo je to takmer identické s testovanou Fuji SR, ako som písal vyššie, povedal by som že je trošku schopnejšia čo sa výšok týka, ale inak dynamika stále limitovaná nastavením biasu, žiadne poruchy a kolísanie.

Sony SOM 15 rok cca 1978-1982 Made in Japan, kazeta pre počítače.
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup slabší o 2db
Veľmi dobrý zvuk, výškovo je lepšia než väčšina základných kaziet pre audio, žiadne poruchy a kolísanie, môžeme len hádať či použili CHF, alebo BHF pásku, lebo neverím žeby robili na tento účel nejakú extra pásku.

TDK SR 30 rok 1990 Made in Japan, pre Japonský trh.
+4db, špičky +6db, bias -4, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Bez porúch a kolísania, veľmi pekný zvuk, z info čo som získal by sa malo jednať len o SF pásku v tejto rade, ak je to tak, potom je v TOP stave. TDK sú na skladovanie nejako extrémne precitlivené a mnohé SF a SA hrajú po rokoch veľmi zle, táto je výnimkou.

Užívateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1415
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v tape decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od užívateľa janvys » Streda, 4. Decembra 2019, 18:38

Bylo mi jasné hned už ze samotného obrázku, že AR-X bude jasný vítěz ;)
SONY TC-K700ES, STR-GX5ES mkII, CDP-911, SEQ-411,
AKAI GX-75mkII, AKAI GX-6, YAMAHA KX-670, aj.

Užívateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od užívateľa EZ647 » Streda, 4. Decembra 2019, 18:51

No tak ja som mal tiež obavy ohľadne stavu, ako si písal, nakoniec však pohoda.

Užívateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 6000
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od užívateľa Kazetowich » Streda, 4. Decembra 2019, 21:25

To je megatest
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers

Užívateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od užívateľa EZ647 » Štvrtok, 5. Decembra 2019, 15:20

Je to posledný rok vždy rovnaké keď to takto píšem :P

Užívateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od užívateľa EZ647 » Piatok, 13. Decembra 2019, 15:47

Tak pre posledný mesiac v roku december 2019 tu máme nejaké kazety. Ako vždy na web do konca víkendu, alebo aj neskôr.
Prílohy
IMAG0864.JPG
IMAG0864.JPG (94.18 KiB) 15 zobrazení
IMAG0863.JPG
IMAG0863.JPG (77.68 KiB) 15 zobrazení
IMAG0862.JPG
IMAG0862.JPG (82.06 KiB) 15 zobrazení
IMAG0861.JPG
IMAG0861.JPG (74.26 KiB) 15 zobrazení
IMAG0860.JPG
IMAG0860.JPG (76.13 KiB) 15 zobrazení
IMAG0858.JPG
IMAG0858.JPG (103.09 KiB) 15 zobrazení

Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"