SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox•NSK: výborne, tak šup do práce, nech máme čo počúvať, a už si nainštaluj ten discord, nech mám koho otravovať a skôr než pokazia aj ten :P
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No dyť na tom dělám. K tomu jednomu projektu zatím musím vytvořit obal, ale samotnou hudbu v něm jsem stavěl 1.5 roku. Ono udělat takový projekt není zrovna jednoduchý i když je ze samplů a navíc jsem na tom dělal přes jedno moje těžší období. A ten další projekt mám zatím ještě rozestavěný.
No, ale su fakt zvědavej kdo z vás tady by to poslouchal - to nebude takový jako ty PFka.

Víš, že na to nejsem a ten Discord se mi prostě něčím nepozdává. Já mám zatím zprasený Skyp a až zakážou i ten na Win7, tak mi zůstane jen e-mail. A na ten mi stejně taky nikdo nepíše :-|..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Hudební příspěvek, č. 2

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny :-).

I když jsem tuto sérii příspěvků nazval jako "Hudební příspěvek", tentokrát tedy o hudbu nepůjde, ale je to taky moje práce.
Nyní jsem se rozhodl, že tu přidám nahrávky z vlastního archívu pořízené v nedávné době. Obrázek je sice starší, ale přijde mi pro tyto nahrávky ideální :-).
CIMG4417 – kopie2.JPG
CIMG4417 – kopie2.JPG (246.38 KiB) 20334 zobrazení

.

Kdopak by neznal sérii "Slunce, seno" a onen zvuk cirkulárky, která byla slyšet v pozadí každého z filmů. Díky tomu by se zdálo, že tento ostrý zvuk kotoučové / orkužní pily je pro venkov typický. Pravdou je, že nemůžu příliš soudit, páč jsem toho moc neprojel, ale většinou mám šanci uslyšet spíš slepice, kohouta, ovce, kozy a samozřejmě i psiska :-).
Když jsem ale na chatě a uslyším z venku cirkulárku, první co se mi však vybaví je právě Slunce, seno.


No a aby tu nebyla jen nahrávka pily, tak jsem přidal i krátkou nahrávku zpěvu ptáků, kde je v úvodu výběru možné slyšet i slépku. A protože jsem to nahrával ve městě, je možné tam slyšet i ruch aut a hlasy lidí.



A pokud jste zmeškali ten první příspěvek, tak ten je zde:
Hudební příspěvek, č. 1


Přeji příjemný poslech :-)
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Teslák »

Ahoj Nikolasi,poslouchám pilu,ptačí jarní štěbetání,a i peklo,a má to něco do sebe,jen se s tím spontálně poper,a až bude výsledek ,tak rád vyposlechnu.Ten pekelný úryvek mi připomíná AMBIENT TECHNO FOR JAPAN.
https://www.discogs.com/Various-Composu ... se/2950123
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Ahoj, moc díky za recenzi :-).
Prve jsem přemýšlel jaký "peklo" máš na mysli, po chvilce mi došlo, že myslíš asi tu první zde uvedenou skladbu.
Jinak to je právě přesně to, co jsem si zapisoval ještě v průběhu tvorby té skladby, že názvem této skladby nemyslím významově něco špatnýho.
To album neznám, zkusím někdy pohledat :-).


Tak děkuji. Ono já těch nahrávek mám hromady, potíž a pro mě celkem zásadní je v absenci nějakého jednoduchého programu, kde bych si mohl psát databázi, co který záznam obsahuje, kdy a kde byl nahraný, na jaké nastavení atp.. Mám i namyšlený jak by takový program měl vypadat, jaké by měl mít funkce a přesto by byl stále velmi jednoduchý. Zádrhel je v tom, že nemám znalost tvorby programů, u mě je to v tomto asi tak, jako kdyby zedníkovi dali za úkol, aby místo malty uvařil lasagne. Tím nezlehčuji dovednosti zedníka, jen uvádím příklad.

Nad takovým programem přemýšlím už x let a fakt by mi usnadnil práci nejen v nahrávkách, ale i katalogizaci desek atp.


No je pravda, že v tom čerstvě chystaném projektu by tam pro tebe možná (ale fakt nevím jistě) mohla být zajímavá jedna skladba, ale uvidíš. Bohužel zatím nejsem ani v půlce a to jsem to měl už mít dávno vydaný.. No, když se daří.. A ještě se k tomu přidá i trocha lenosti...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak jsem dneska dělal na jedné Orchestrální skladbě, hlavní hudební část mám hotovou, pak už jen zbývá přidat nahrávky.

Důvodem ale proč to píšu je to, že i když obrázek níže vypadá jako vtip, něco na tom fakt je..
V překladu: Jaký mám pocit, když dokončím skladbu
CR. - Info.35 – kopie (výřez L630, P647, N139, D442).png
CR. - Info.35 – kopie (výřez L630, P647, N139, D442).png (160.94 KiB) 18623 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Kácení v lese v Milonicích (Blansko)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
i přesto, že se v průběhu tohoto psaní postupně nasírám, tak se to pokusím zformulovat slušně.


Koncem dubna jsem si šel do lesa v Milonicích (okres Blansko, kousek od Brna) nahrát zvuky lesa a potoka v různých místech podél jeho toku - kvůli jedné skladbě na které jsem pracoval a hlavně abych vůbec nějaké takové materiály měl.
Průběžně jsem si i ten les fotil, protože to tam prostě vypadalo pěkně.
Protože jsem však nahrával bez stativu, tak jsem se rozhodl, že si to tam musím jít nahrát znovu a nyní už se stativem, což by mi umožnilo i delší nahrávky. Ono udržet nehnutě v ruce diktafon třeba 20minut je poněkud náročnější.


Po pouhých 3 týdnech jsem tam šel tedy znovu, ale to co jsem tam měl možnost vidět byl hnus.
.
CIMG7270 – kopie.JPG
CIMG7270 – kopie.JPG (383.81 KiB) 6066 zobrazení
CIMG7273 – kopie.JPG
CIMG7273 – kopie.JPG (340.35 KiB) 6066 zobrazení
CIMG7282 – kopie.JPG
CIMG7282 – kopie.JPG (335.05 KiB) 6066 zobrazení




Kusy vykáceného lesa, celé holé palouky, které ještě před třemi týdny byly plné pořádných stromů.
Na místě se mezi zbytky kmenů různě povalovaly hromady kůry - právě jsem se díval jak vypadá napadení kůrovcem a ty takto rozhodně nevypadaly.
Cesta, po které jsem tehdy v pohodě šel byla rozježděná od těžké techniky a díky dešti, který byl o den předtím, místy i prakticky nedostupná díky většímu množství bláta i tam, kde dříve nebylo.
Bylo vykáceno a rozlámano i plno menších stromků a keřů, které zůstaly na místě ležet a nedaly by se díky jejich stavu ani na nic využít.

Zvukově (aspoň pro mě) to bylo teda hodně znatelný. Už se v lese neozývalo tolik ptáků jako předtím, o datlovi ani nemluvim a bylo tam celkem vedro.
Abych si nahrál aspoň trochu podobný zvuk jako předtím, musel jsem jít hlouběji do zatím ještě nevykácené části, tedy doufám, že ta tam stále je, vzhledem k tomu jak řádili na tom místě vedle..


Bohužel vzhledem k nedostupnosti některých míst a toho, že jsem měl plnou paměťovku, tak jsem po vykácení nemohl nafotit tolik snímků, ale vybral jsem ty, které byly focené ze zhruba stejných míst.
Kvůli zničení cest se jedná třeba o pár desítek metrů.
.
CIMG6442 – kopie.JPG
CIMG6442 – kopie.JPG (377.78 KiB) 6066 zobrazení
CIMG7276 – kopie.JPG
CIMG7276 – kopie.JPG (378.06 KiB) 6066 zobrazení
CIMG6440 – kopie [výřez 1 - L801, P1065, N464, D935] – kopie.jpg
CIMG6440 – kopie [výřez 1 - L801, P1065, N464, D935] – kopie.jpg (360.47 KiB) 6066 zobrazení
CIMG7281 – kopie.JPG
CIMG7281 – kopie.JPG (356.21 KiB) 6066 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

perfektná robota Nikolas ! Treba to poslať na príslušné miesta - nech sa vyjadria + ochranárom.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ak by si bol na FB, tam sú skupiny venujúce sa lesom a stromom - hneď do hodiny ti napíšu o čo ide - a či to je v poriadku... je to dosť akčné - aj keď nemám rád FB, ale dá sa využiť aj na dobré veci - nie len zdielať ako som sa ráno dobre vykadil a že predávam olej na fúzy zo super zlavami (bez bločku) - jeden :) - a má ich plnú komoru :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Díky :-). Nojo, ale jaký jsou ty příslušný místa? Jedna z možností je, že se mi vysmějí a možná to logicky vysvětlí a ta druhá pravděpodobnější je, že mě jen pošlou někam nebo neodpoví vůbec.

Jedna z věcí co jsem chtěl je, aby to nezůstalo bez povšimnutí, no je pravdou, že 60 lidí zrovna není moc, ale třeba se to časem zvedne. Ale zajímalo by mě, co bylo za důvod tam vykácet tolik stromů.. Navíc to nebylo někde na okraji, kde by si toho každej všiml, ale hlouběji v lese.


No, mě se už v základu nelíbí ty praktiky Ksichtbuku - si nemysli, i tam funguje cenzura. Další je to zacházení s daty - cokoliv co tam nahraješ (vlastní fotky, rodinné fotky atp) dle úvodní smlouvy můžou využít v reklamách různé společnosti - možná to těm společnostem asi Ksichtbuk prodává, co já vím..
A v neposlední řadě je to ta samotná platforma - (A)sociální síť.

Víš, já už několikrát slyšel názory, že se tam musím regitrovat, pokud chci, aby si mé hudební tvorby ostatní všimli, ale ani to mě nepřiměje se tam registrovat. I kdyby ten Ksichtbuk obecně i pár věcem pomohl, furt to nevyváží ty negativa.

Já bojkotuju už i ten Yútůb. Od doby co ho totálně zprasili, nemám šanci se tam pořádně na nic podívat (a ne, není to jen mým slabým počítačem) a je tam tuna reklam, které ti odstraní PŘEDPLATNÉ, se jim na to můžu z vysoka vys-kašlat.
Až budu mít konečně šanci si natáčet vlastní videoklipy (a že námětů mám), tak je na ten Jůtúb nahrávat nebudu.

To platí i pro ten Soundcloud. Ten se jim taky podařilo už zprasit do nečekaný podoby. Ale ani dřív to nebylo ideální - předplácet si prostor pro nahrávání jinak máš omezeno zdarma tuším na 2 hodiny. Proč to, když třeba takový Mixcloud nabízí zdarma neomezeně (tedy co jsem dřív viděl).
Další fakt je to, že podobně jako Yútúb je i ten Soundcloud představován jako služba podporující tvořivost autorů, ale jakmile zremixuješ cizí skladbu a chceš ji nahrát, tak ti to smažou za porušení práv nebo se ti to ani nenahraje. Takže kde jsou ty hranice podpory tvroby?
A věř mi, že i nějaké amatérské remixy můžou znít profesionálněji a líp než ty oficiální co vychází i na deskách.


Pokud to někdo dočetl až sem, tak jen dodám na konec.
Pro mě je příjemnější, když si dané video nebo hudbu stáhnu, protože streamování z nějakého důvodu dost vytěžuje procesor (opět nejen u mého noťasu) a nabízí většinou minimální kvalitu.
Dále pak, ani jedna služba nenabízí ucelenou možnost jakou dávám já a to je stažení celého hudebního projektu jak v Mp3, tak i WAV a navíc i s obrázky alba/singlu a doprovodným textem.
Když už něco nabídnu zdarma, tak chci, aby to bylo opravdu zdarma - nejen pro mě, ale i ty, kteří si daný obsah chtějí pustit.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

som na FB v skupine Stromy/les - ak chceš dám to tam pod tvojím menom a uvediem lokalitu kde to bolo nafotné.
Napíš.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Aha, tak to se divím, že tam jsi, když jsi na to furt nadával..

Nevím jak to tam funguje, tak asi stačí jen když přidáš odkaz na ten článek zde na stránce - ale chci tě poprosit, nenahrávej na ten Ksichtbuk moje fotky, i když tam mám jméno a je to veřejně na netu, tak to tam nechci už jen z těch důvodů co jsem tu psal.
Pokud je to ale nutný kvůli tomu, aby si toho na Ksichtbuku ostatní všimli, tak myslím, že postačí i jediná z těch prvních tří - ty mluví za vše..


Jinak předem díky za odpověď a díky za ochotu to zjistit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"