Streamovací služby

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Streamovací služby

Príspevok od používateľa Petr »

Pokud se už toto téma někdy v minulosti na fóru řešilo, tak se omlouvám, ale nenašel jsem. Klidně sem dejte odkaz.
Měl bych dotaz ohledně streamovacích služeb. Používáte je? Placené nebo zdarma? Liší se nějak zásadně nabízeným obsahem nebo zvukovou kvalitou? Umožňují jen streamování nebo i stahování? Zajímám se převážně o elektroniku, synthpop a odvozené žánry. Youtube mi po stránce kvality nevyhovuje, většinou je to 128kb/s a většinou ta komprese bývá slyšet. Počítám s tím, že ta služba bude placená (nechci reklamy, chci pokud možno rozumnou kvalitu a co možná nejširší výběr i v okrajových žánrech). Rád bych znal vaše zkušenosti případně doporučení. Díky
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa Teslák »

Já si občas předplatím Spotify, zatím nejlevnější služba a jede údajně ve full kvalitě, co kodek ogg vorbis svede.Neslyším v hudebních albech žádnou kompresi, což mi vyhovuje. Každý konec roku, v prosinci mají akci na předplatné 3 měsíce za cenu jednoho, využívám vždy. A před koncem termínu odhlásím premium a je. Poslouchám už velmi málo. Ale chystám se v Dubnu na Tidal, lákají novou cenou.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa Hasterman »

Nepoužívam žiadne platené služby. Počuvam internetové rádio. Naladím si na tom tisícky rozhlasových staníc z celého sveta. Rozdelené podľa krajiny, alebo žánru. Mám svoje obľúbené stanice kde hrajú moju obľúbenú hudbu bez zbytočných slov v slušnej kvalite.
IMGP0478.JPG
IMGP0478.JPG (25.22 KiB) 827 zobrazení
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
doporučuji každému z Vás zhlédnout toto video. Já na to náhodou narazil minulý měsíc a i když se o tento typ programů (nebo služeb jak se tomu dneska asi říká) vůbec nezajímám, tak jsem netušil, že je to až takovýhle..

Takže si rozmyslete, zda je to opravdu hodno podporovat..

Rozhodně si ale udělejte těch 10minut času na to, to celé zkouknout, protože je tam plno informací, které stojí za to znát.
Navíc to vysvětlilo i tu věc, nad kterou se udivuju posledních pár let, a to, že co je to dneska za módu, aby skladby měly pouhé 2.5 minuty a pokud je to Extrended (prodloužená) verze, tak má 3.5 minuty :wtf: ..
Pro mě byla a stále je standartní délka (tedy Radio verze) skladby 3.5 až 4 minuty a ta Extended je pro mě o délce 5-8 minut zrhuba. To ale už dneska nehrozí a já absolutně nechápal co to je za hovadinu mít takhle krátký skladby, kde se pomalu ani nestihneš zaposlouchat do hudby a už je konec...

https://www.youtube.com/watch?v=whXg3X8t3bE
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa Petr »

Děkuji za reakce.
To video ke Spotify z odkazu je zajímavé, ale abych řekl pravdu, zkracování a nové trendy v kompozici skladeb jsem nezaznamenal, protože dnešní tvorbu prakticky neposlouchám. Ale jinak je to pochopitelně přímý důsledek celkového tržního pojetí dnešní doby. Co jsem četl např. o loudness war, tak tady údajně bylo důvodem to, že hlasitá (dynamicky zkomprimovaná) skladba zaujme na první poslech mnohem víc než dynamická, ale v průměru tišší. A tím pádem se lépe prodává. Prostě jde jen o byznys, kvalita jde do ...
Internetová rádia - dobré pro čerpání inspirace, nespočet žánrů, na poslech jako kulisa OK, ale kvalita většinou podprůměrná. Nejsem žádný netopýr, u některých elektronických skladeb mě 128kb/s neurazí, ale bohužel u některých rádií je ta nekvalita slyšet hodně.
Moje představa je taková, že si z nabídky vyberu album a to si budu chtít poslechnout v rozumné kvalitě, nebo ještě lépe stáhnout. Budu muset nabídky podrobněj projít a srovnat si je.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Petr: Ahoj :-), jo tak jak jsem právě při odpovědi ve svém vlákně uváděl, že jsem ztratil přehled o hudbě někdy asi v roce 2009±, ale semtam se ke mně nějaká novinka dostane, tak právě toho jsem si v posledních letech všiml u nějaké současné hudby, že se zkracuje až do nelogických časů - žádná předehra, žádný úvod, nic, skladba začíná hned úvodní melodií předcházející tu hlavní (refrén) - příkladem "Fedde Le Grand, Robert Falcon feat. Sofia Quinn - Heaven (02:51)" nebo "VOLB3X - Bam Bam" (03:00). Tyhle v podstatě postrádají to co má třeba "SveN-R-G vs. Bass-T - The sign (Special D. Remix)" (06:55).
Mám rád všechny uvedené, a i když je "The Sign" odlišného žánru než první dvě zmíněné, dávám prostě jen příklad toho co těm dnešním chybí.

Dokonce v případě skladby "Lit Lords, Bailo, Tima Dee - Want" (03:46) mě krátkost hlavní melodie tak vadila, že jsem si dal tu práci, abych si ji upravil a prodloužil, což se mi povedlo a teď poslouchám už jen tu svou verzi o délce 04:39 :-D.


Jo tak hlasitostní válka je tu už velice dlouho, živým důkazem jsou třeba singlovky co vlastním a prý byly z jukeboxů, kde byla na některých nahraná hudba tak nahlas, že to bylo zřetelně slyšet už jen z přenosky (a samozřejmě vypnutým zvukem). A ano, přesně to co píšeš se uvádělo jako důvod.
Myslím, že se o tomhle podrobně muvilo i v dokumentu "Jak se kalila hudba":
viewtopic.php?t=1024


No pokud můžu, tak bych doporučil internetové rádio www.radiorecord.ru , které znám už spoustu let a v době, kdy ho ještě bylo možné poslouchat přes program v počítači, tak jsem si to vysílání i nahrával. To už sice odřízli (no nebo jsem nikde nenašel aktuální M3U odkaz), ale vysílají v 320kbps a žánrů tam mají hromady. V jejich hlavní stanici často a někdy i dlouze mluví, protože třeba říkají informace o hudebních akcích, ale na jiných stanicích valí jen hudba a bez reklam.

Bohužel to co požaduješ ty marně roky hledám i já. Hledat hudbu podle žánru, najít si dané skladby a stáhnout si je, to je už dneska nemožný a v bezztrátu absolutně.. Jeden z problémů je ale i to, že vydavatelé dneska mnohdy dají jen MP3 a bezztrát nenajdeš nikde.
Na samotné alba jsou ale ideální weby, které tu nechci veřejně uvádět - holt autorsko-právní cenzura internetu :mrgreen: ..

Já mám doma hromady desek od roku ±1905, takže hudbu si můžu vytáhnout ve vysoké kvalitě (neboj, ze zbytečného a umělého nadhodnocování jsem už dávno vyrostl) a vloni jsem udělal za ty roky sbírání pořádný nákup origo CD, takže z části mám klid a takovou menší zásobu :-)
viewtopic.php?p=45628#p45628


Určitě teda koukni na ten odkaz, protože tam možná bude něco, co by tě mohlo zaujmout ;-).
A přeji pěkný večer, i den (podle toho, kdy to budeš číst).
Používateľov profilový obrázok
stiglitz
mazák
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Sobota, 30. Marca 2024, 21:03

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa stiglitz »

Napíšu to takto. Mám asi 200 nenahraných audiokazet. Co s tím? Prosím, s tématem to souvisí, nezastřelte mě. Co mi poradíte? :twisted:
Sbírám staré krámy. Soustavy nedokážu navrhnout, ani měřit. Neumím nic opravit a seřídit (občas ale taky). Jenom si dělám radost. A to je všechno.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa oneeeee »

aké kazety , použité , nové . fotky sú dôležité .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa Petr »

Jestli jsem to správně pochopil, tak stiglitz chtěl asi nahrávat, ne prodávat :D

Jinak jsem na tom podobně - spousta volných kazet, které čekají na nahrávání. S koncem uložto pro mě nastal docela problém. Ale vyzkouším nějaké alternativy, co sem kluci dávali, zatím není čas
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa oneeeee »

ja tiež dobre tomu rozumiem , že chce nahrávať . či na nové alebo staré - použité , nenapísal.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
stiglitz
mazák
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Sobota, 30. Marca 2024, 21:03

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa stiglitz »

Dobře upřesním to. mám tu kazety, které jsem dostal od různých lidí, jsou na tom dechovky a podobné záležitosti. Mám dojem, z některých diskusí, třeba na fb, že se dělá asi toto. Je nějaká předplacená služba, povězme spotify. Když je placené, měla by být možnost přehrát celé album, tak jak je, žádný nahodilý výběr skladeb...
Tak.
V momentě, kdy začnu to album přehrávat, a mám připravený deck s vloženou kazetou... Co myslíte? Lze přece pořídit záznam.
Sbírám staré krámy. Soustavy nedokážu navrhnout, ani měřit. Neumím nic opravit a seřídit (občas ale taky). Jenom si dělám radost. A to je všechno.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Streamovací služby

Príspevok od používateľa Teslák »

Jasně, z premium Spotify nebo premium Tidal nahrávat alba analogově. Pro radost proč ne. A ještě vytisknout pak na kazety booklety ať to má šmrnc.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"