Príroda sa zbláznila

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Uvedomte si aký dátum je dnes,kedysi v minulosti tu ešte mrzlo v mínusovkách.
Dnes teda u mňa na pozemku všetko raší,kvitne,dúfam že neprídu ešte mrazíky počas noci,už týždeň mám min teploty cez noc 6-8stupňov,dni okolo 15-18.
Ak by náhle prišlo do mínusu,príroda a ovocie ahoj!
Kvietky idú,za pár aj možno prvé snežienky,narcisy,zlatý dážď je už v plnom kvete.
Nestihol som ani obstrihať ovocné stromy a...už to nemá zmysel,riadne všetko raší,čerešne,hruška,marhuľe,celokvetovo obsypaný strom tzv Mirabeliek/tie slivky guľaté sítožlté,všetko ide,na lístky sa chystajú aj lieskové oriešky,o pár dní budem zarábať aj moju obľúbenú bryndza pomazánku,prvá úroda tak cez 15cm pažítky už ide.
Šľak ma trafí aby naozaj neprišli nočné mrazíky,pozri foto z môjho prostredia.
Prílohy
IMG_20240229_131900.jpg
IMG_20240229_133430.jpg
IMG_20240229_133436.jpg
IMG_20240301_131544.jpg
IMG_20240301_131611.jpg
IMG_20240301_131648.jpg
IMG_20240301_131732.jpg
IMG_20240301_131756.jpg
IMG_20240301_131840.jpg
IMG_20240301_132209.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa AdmineR »

veru, mrazik by zabil ako pred rokom či dvoma pošli jablkové sady
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa daniel00421 »

AdmineR napísal: Piatok, 1. Marca 2024, 15:15 veru, mrazik by zabil ako pred rokom či dvoma pošli jablkové sady
Prekvapivo jabloňky sú u mňa zatial neskoršie,puky na konároch sú ešte zavreté.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Paulus
priekopník pioneer
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Utorok, 17. Októbra 2023, 23:19

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa Paulus »

Zaciatkom tyzdna som stretol kamarata a debata sa zvrtla aj na ovocinarstvo,nadaval ze uz mu vsetko puci a popri tom mi hovori,neuveris ale musel som pokosit travu na dvore...uz som sa nemohol na to pozerat aka je velka...
Chapes kosim vo februari travu to uz je v p*ci toto...
A ako tak pozeram na tie Danove fotky,tak neostava len s nim suhlasit...To uz je naozaj v p*ci a este len bude ked vsetko razom zakvitne a pride silnejsi mrazik...
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak všetko kvitne aj väčšina stromov ako marhuľe,broskyne,slivky,jablone,jesenná hruška,o pár očávam krásny rozkvet dvoch veľkých čerešní,kvietky ako narcisy sú už v pekných kvetoch,v pukoch o chvíľu aj tulipány.
Ono ostal mi a sám na dome nestíham,aj sused nestihol urobiť jarný predstrih stromov ovocných,bo to začalo rašiť skoro a už na tento rok niet návratu,tak stromy ovocné a kríkové tento rok voľne rozbujarené aj s falošnými konármi.
Ja som taký naturalista,nerobím záhonky na pest.zeleniny,kvety kde a ako sa rozmnožili náletovo a za pomoci vtákov a zvieratiek,nič nepostrekujem chémiou,všetko si riadi príroda.
Mám na pozemku tak za aj do 20 ovocných stromov rôznej kríkovej a stromovej podoby,nebohý otec v tom bol maniak,po dedičstve mi vlastne ostali za sebou dva takéto pozemky,jeden o výmere ca.40x30m,druhý veľký za 800m a dvor okolo 300m čiastočne zastavaný,viete koľko je s tým roboty a prichádza prvé kosenie,mám len pojazdovku veľkú benzín kosačku,financie na kosiaci traktúrek nemám,už to tak do týždňa ostáva klátiť a hobľovať,ponechávam prírodu na svojom ako voľnú lúku.
Inak sa nedá a nezvládnem to.
Ak to tento rok s ovocinárstvom vyjde,tak neviem komu aj darovať za zber úrodu-uvidíme,nechajme sa prekvapiť.
To ešte na dvore mám 6 ihličňanov stromov,napadaných šišiek po dvore za voz,upratať očistiť a pohrabať pozemok aby sa dalo kosiť.Ale počas leta príjemný chládok a nesmierna atmosféra toho dýchajúceho sa ihličňan lesného vzduchu.
Toto všetko mi samému ostalo na pleciach aj traja nezbedníci hafani v podobe sorty Shitsu,dve dámy a jeden kastrovaný pes,vraj pavlačové psíky,10 rokov žijú vonku v prírode,nestrihaný,zafúľaný ale majú aj s krmeničkom život ako prasiatka v žite,nik ich neobmedzuje,nemajú vodítka a sprevádzajú ma aspoň chvíľkou radosti s nezbedami.
Tak to mi ostalo po dedčstve,brat metro-blava sa niak k tomu nehlási aj keď tretina či domu alebo pozemkov mu patrí,tiež synovec čo má tretinu,nik nepríde pomôcť,vraj sú všetci zaneprázdnený vlastnou rodinou a povinnosťami v práci,TAK ŽIJEM takto.
Prílohy
IMG_20240317_120659.jpg
IMG_20240317_120741.jpg
IMG_20240317_120854.jpg
IMG_20240317_121011.jpg
IMG_20240317_121122.jpg
IMG_20240317_121151.jpg
IMG_20240317_121214.jpg
IMG_20240317_121252.jpg
IMG_20240317_121309.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa jhradec »

Tady v Jižních Čechách je to to samé. ;)
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa daniel00421 »

jhradec napísal: Nedeľa, 17. Marca 2024, 13:17 Tady v Jižních Čechách je to to samé. ;)
Ano ale ostalo mi to všetko na vlastných pleciach,rodina sa od toho odkláňa prísť pomôcť,čo s tým,ma to prestáva baviť,popri tom aj isť zarobiť niaku korunku,ta ma čaká min aj na týždeň práce.Brat aj ostatní,ty tam žiješ a bývaš,staraj sa aj s plným na mne platením výdavkov na energie,daní,poplatkov za odpad,fekálie-žumpu,stravu pre psov,kúpu náradia a pod.
Cítim sa tu dobre,domček prízemie kuchyňa,spálňa,obývák.
Na novom podkroví o poschodie vyššie za vlastných investícii postavený veľký obývak s rekonštrukciou a izoláciou strechy,spálňa vraj niekedy urobím z naznášanej nemálo techniky riadnu posluchovku,teraz prekračujem po chodníčkoch len nazhromaždenú techniku aj rokmi čo čaká na servis pre iných čo sa ani nehlásia v polorozobratom stave po celom tomto podkroví.Fakt to mne jebe na mozog alebo iným,neviem si pomôcť a nehanbím sa za to,len neviem kedy vôbec počas svojho života dám dokopy svoje predstavy.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa jhradec »

No jak to popisuješ, připadá mi , že to mám velmi podobné. A to sem v důchodu a stejně nestíhám
Kdo má chalupu, má pr… v kalupu. Hledáš pomocnou ruku?- najdeš ji na konci své paže…Ale já si to beru tak, že to je moje volba- já jsem to tak chtěl, tak si nemůžu přece stěžovat. Ale snažím se nic neodkládat na - až jednou. Jednou totiž už nemusí být. Je třeba konat dokud to jde. Ono to totiž nepůjde pořád. jednou to půjde naposled. Tak se snažím prokládat to kulturou i sportem i výlety .
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Príroda sa zbláznila

Príspevok od používateľa daniel00421 »

jhradec napísal: Pondelok, 18. Marca 2024, 00:17 No jak to popisuješ, připadá mi , že to mám velmi podobné. A to sem v důchodu a stejně nestíhám
Kdo má chalupu, má pr… v kalupu. Hledáš pomocnou ruku?- najdeš ji na konci své paže…Ale já si to beru tak, že to je moje volba- já jsem to tak chtěl, tak si nemůžu přece stěžovat. Ale snažím se nic neodkládat na - až jednou. Jednou totiž už nemusí být. Je třeba konat dokud to jde. Ono to totiž nepůjde pořád. jednou to půjde naposled. Tak se snažím prokládat to kulturou i sportem i výlety .
Plnú pravdu asi máš,si skúsený,zrelý vek máš,tak klobuk dole...životných skúseností asi tiež,vážim si toho.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"