Aiwa HS-PS151

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Aiwa HS-PS151

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kamarát mi tu píše že zakúpil tento typ walkmana (foto som našiel na ebay) vymenil gumičku a hrá výborne, ale keď ho otočí fyzicky tak sa ťah spomalí asi o štvrtinu, robí na všetkých kazetách, žeby zatuhnutý mechanizmus?
Prílohy
ps151.jpg
ps151.jpg (127.75 KiB) 806 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Aiwa HS-PS151

Príspevok od používateľa AdmineR »

okolo roku 1997-8 sme boli s kolegom kupovať nový walkman v Priore na námestí v Leviciach.
Ja som si kúpil presne takúto aiwu (580 Sk) a on nejaký Panasonic.
Potom sme to neskôr porovnali zvukom, a ja som horko zaplakal.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Aiwa HS-PS151

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Toto kedysi robilo aj mne na starom Walky Sanyo,chyby sa dopátrať a hlavne ak ovládanie funkcii je mechanické cez klapky a pod.po výmene tiež pohonného remeňa sa nič nezmenilo,prezrieť a urobiť asi fakt riadnu rozborku mechaniky,očistiť,odmastiť,znovapremazanie a vyskladanie.
Nemálo sa v tomto podpisuje opotrebovanosť silonových podložiek pod hriadeľmi zotrvačníka a trňov unášačov,otázne je či pri takomto jednoduchšom stroji to stojí za to vôbec riešiť.
Iná je,keď som vlastnil ten celokovový Walky od Panasonic,plne elektronicky riadený aj s Dolby B-C,už si nespomínam na model,taký už z polovice 90 tok-rokov a odišlo riadenie prepínania revers a synchron uloženia kazety,to som ešte vtedy riešil bohužial už neeksistujúce servisy čo k tomu firmy vtedy elektroobchov mali,či záručný,pozaručný servis,v tej dobe aj zdroje náhradných dielov a že som tam tisícku korún nechal,s predlžením záručnej doby o ďalších 6 mesiacov.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Aiwa HS-PS151

Príspevok od používateľa EZ647 »

díky, odkaz na diskusiu som odoslal
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"