Yamaha NP-S303

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa pepst »

Pred chvíľou som konečne rozbalil Vianočný darček pre samého seba - sieťový prehrávač Yamaha NP-S303.
Kupoval som ho na základe relatívne nadšených recenzií. Prehrá prakticky všetko z USB, DLNA serverov, ponúka všetky relevantné streamovacie služby, internetové rádia, Airplay, bluetooth a pripojenie k Yamaha MusicCast multiroom systému.
Na net sa dá pripojiť káblom aj cez wi-fi.
Ovládanie je veľmi jednoduché a prekvapivo dobre použiteľné aj prostredníctvom minimalistického predného panelu. Reakcie sú bleskurýchle.

Práve som ho zapojil, na začiatok skúšam Spotify a hrá to dobre. Teším sa na flac súbory z NAS disku. Ked ho budem mať viac otestovaný, možno sem napíšem krátku recenziu.

Profi recenzie:
https://www.lite-magazin.de/2018/02/tes ... multiroom/
https://www.lowbeats.de/test-yamaha-np- ... rkspieler/
https://www.stereolife.pl/archiwum/test ... ha-np-s303
http://www.avtest.pl/zrodla-cyfrowe/ite ... ha-np-s303
IMG_20181206_183301.jpg
IMG_20181206_183314.jpg
IMG_20181206_183410.jpg
IMG_20181206_183455.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tie skratky sú v akej reči ?
z moderných vecí poznám blutut a subofer
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa orhore »

Hezké i když digi :) . Pak napiš svoje dojmy jestli to naplnilo tvé očekávání. Také patříš mezi ty co si na vánoce sami kupují dárky? :) Z mého pohledu je to lepší. Vím co mi udělá radost. Někdo jiný by to třeba nepochopil.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja si kúpim darček a vsugerujem ho blízkym aby mi ho dali a oni sú radi aj ja :D
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa pepst »

Skúšal som zatiaľ spotify a bluetooth a na to, že ide o prenosy s ťažkou stratovou kompresiou, tak zvuk je veľmi akceptovateľný a počúvateľný. Vyskúšal som aj internetové rádia v pre hifistu naozaj zlej kvalite (96-128 kbps) a sú počúvateľné bez veľkej ujmy na zdraví.
Mal som možnosť vyskúšať viacero sieťových prehrávačov/sieťových receiverov a Yamahy sú bezkonkurenčné v rýchlosti reakcií a prehľadnosti ovládania. Mám doma stereo receiver so sieťovou funkcionalitou a tiež je v tomto smere super. Ovládať sa prehrávač dá geniálne vymysleným systémom dvoch tlačidiel a jedného multifunkčného otočného voliča na prednom paneli, typickým úzkym kovovým ovládačom alebo ideálne Android aplikáciou. Je super si pri nočnom počúvaní okamžite vytvárať a upravovať vlastný playlist podľa okamžitej nálady.

Som fanúšik fyzických médií, ale zároveň mám všetky CD ripnuté do FLACu a uložené na NAS serveri. Spotify používam na orientačné vypočutie nových albumov - podľa toho sa rozhodujem, či si ich kúpim. Spotify má aj skvelú funkciu Discovery - algoritmus služby mi na základe môjho vkusu odporúča skladby, ktoré by sa mi mohli páčiť a v 80% prípadov má pravdu. Už som takto objavil veľa skvelej hudby.
Z internetových rádií počúvam britské BBC 4 a rakúske FM 4, občas aj české Rádio Wave.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ok - v pohode - možno to niekomu pomôže pri rozhodovaní, aj keď ja nie som priateľom týchto hračiek - tak max idem do youtube :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa pepst »

Vyskúšal som aj ostatné funkcie. Bezstratové súbory z USB či DLNA hrajú super. Analógový výstup je prekvapivo dobrý, úplne smelo môže konkurovať samostatným DAC prevodníkom v tejto i vyššej cene, o CD prehrávačoch nehovoriac. Lacnejšie prehrávače a zosilovače Yamaha majú občas sklony k mierne ostrejším výškam a chladnejšiemu či sterilnejšiemu zvuku, tu to tak našťastie nie je. Zvuk je čistý, dôrazný, presný a pritom (čo je potešiteľné), aj menej kvalitné zdroje (bluetooth, internet. rádiá, spotify) hrajú akceptovateľne a neťahajú za uši.

Digitálny výstup funguje bezproblémovo a kvalitatívne ste limitovaný len externým prevodníkom.
Ovládanie je bezproblémové a logické aj bez jediného nahliadnutia do manuálu, reakcie sú rýchle, s čím majú problémy mnohé konkurenčné značky nielen v tejto cenovej hladine. Spotreba je absolútne zanedbateľná. Prístroj je možné nechať permanentne v standby režime alebo vypnúť mechanickým tlačidlom na prednom paneli. Displej je prehľadný a nenápadný, len škoda, že pri službe Spotify nezobrazuje názov prehrávanej skladby a interpreta, ako to robia napr. aj iné prehrávače Yamaha. Diaľkový ovládač je možné používať aj na základné ovládanie (pauza, stop, preskakovanie skladieb) aj pri prehrávaní z bluetooth či zo streamovacích služieb.

Prístroj vrelo odporúčam - zvuk je super, spracovanie je veľmi decentné, ovládanie bezkonkurenčné. Pri súčasnej cene cca. 340 € nie je nad čím váhať, ak uvažujete o "modernom" zdroji zvukového signálu.
IMG_20181207_131624.jpg
jirkash
nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Júla 2022, 12:39

Re: Yamaha NP-S303

Príspevok od používateľa jirkash »

S velkým časovým odstupem od puvodnich prispevku mohu prohlasit, že pouzivám dodnes k plne spokojenosti a vse funkcni, velmi dobre sw podporovany a perfektne funkcni i zvukove streamer.
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"