Publikácie MAXELL a TDK

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Publikácie MAXELL a TDK

Príspevok od používateľa AdmineR »

Prílohy
maxell kazety.jpg
tdk katalog.jpg
tdk katalog.jpg (115.08 KiB) 365 zobrazení
maxell 2.jpg
maxell 3.jpg
maxell 4.jpg
maxell 5.jpg
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Publikácie MAXELL a TDK

Príspevok od používateľa jhradec »

Předpokládám, že publikace obsahuje spíše příběhy, než charakteristiky pásků v kazetách. Tak by se totiž mohly sledovat inovace, které byly skutečným přínosem a nejen marketingovým tahem- i když marketingový souboj výrobců je jistě taky zajímavý.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Publikácie MAXELL a TDK

Príspevok od používateľa Petr »

Bez ohledu na to, jestli jsou ty publikace odborné nebo jen marketingové, tak bych měl rád takovou knížku třeba pod stromečkem :D Ohledně toho marketingu - výrobci potřebovali hlavně dobře prodat, takže dobře znějící slogan a pěkný obrázek tomu určitě pomohl lépe, než strohé technické parametry. Osobně neznám nikoho, kdo by při nahrávání řešil něco jako MOL, SOL, THD, bias noise. Zato SA-X, XLII-S, UXPro zná a chtěl mít každý. Přitom v některých případech neplatí, že prémiový produkt byl lepší. Dost parametrů pásků se dá dohledat v dobových testech. Tam se ale většinou srovnávaly kazety vyráběné v daném roce.

Zajímavější mi připadají měření, které zveřejňuje Werner na svých stránkách Audiochrome:
https://audiochrome.blogspot.com/2020/1 ... ments.html
Konkrétně u značek TDK, Maxell a Sony má změřené modely kazet od nejstarších až po poslední. Je tam jasně vidět progres (a kolem r.2000 zase úpadek) ve vlastnostech pásků. Stoprocentně správné ty výsledky jistě nebudou, už jen proto, že některým kazetám je skoro 50 let a byly v době testu použité. V novém stavu by byly jistě lepší. Každopádně je to zajímavé srovnání.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Publikácie MAXELL a TDK

Príspevok od používateľa jhradec »

Díky za zajímavý odkaz. Sice to není to co bych hledal, ale přesto výživné. Ještě jednou dík.
Nikomu neberu, že baží po jiných informacích než já. Někdo holky, někdo vdolky. :D
.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Publikácie MAXELL a TDK

Príspevok od používateľa EZ647 »

S podobnými publikáciami sa mi teraz spája taká smutno vtipná historka spred Silvestra
niekto mi na tapeheads.net písal súkromne že podľa takej nejakej publikácie, kde mi doložil fotky ako dôkaz mám nesprávne zaradenú kazetu odbalenú vs zabalenú.
poslal som mu fotky z nášho fóra a vysvetlil som prečo je to hlúposť a že sa jedná o chybu v danej brožúrke, odvtedy mi neodpísal, s drakom sme mali trochu obavy, či to nebol Japonec, alebo autor tej knižky a som ho zahanbil, tak spáchal harakiri, už prešli takmer dva mesiace a nič, bez odpovede :D
a nechcem tu písať detaily, aby som to ešte nezhoršil :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Publikácie MAXELL a TDK

Príspevok od používateľa AdmineR »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"