Renovace krabiček

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Renovace krabiček

Príspevok od používateľa Petr »

Nevím, jestli se to tady už někdy neprobíralo, ale nenašel jsem, tak se zeptám. Máte někdo spolehlivý způsob, jak co nejlépe rozleštit starou, zašlou, poškrábanou krabičku od kazety? Mám nějaké hodně staré kazety a chci je mít v originálních krabičkách. Jenže některé už jsou hodně poškrábané, prostě škaredé. Ohledně leštění plastů jsem už něco hledal a zkoušel. Výsledek je takový, že škrábance zmizí, ale povrch stále zůstává mírně mléčný, k dokonalosti tomu pořád kus chybí. Zkoušel jsem leštící pastu na kovy Autosol, kterou jsem měl doma. Kdosi to doporučoval v nějaké diskuzi k leštění plexiskel.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1365
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa Teslák »

Napadá mne, nepomohla by leštící sada na zašlé plastové auto světlomety ? Někteří to používají na kryty gramofonů.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10273
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa EZ647 »

Naozaj sa tu niečo také riešilo, ale ani bohovi si nespomeniem v ktorom vlákne, ale som si istý že to tu bolo :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa orhore »

Těch leštících past je v nabídce obrovské množství. Autosol na kovy bych na plasty rozhodně nepoužíval. Ten mléčný vzhled je po použití autosolu? Otázkou je, zda tu mléčnost vzhledu tvoří jen povrchová vrstva a nebo je to uvnitř struktury plastu. I tak, tím leštěním zabiješ spoustu času a výsledek nebude jako u nového obalu.

Kup si hotovku: https://www.audio-kazety.cz/produkt/kra ... diokazetu/
nebo: https://www.prodejdvd.cz/p/178510/obal- ... etu-2xpins
nebo rovnou celou škálu: https://www.prodejdvd.cz/c/audio-video- ... _brand=372
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa Petr »

On ten "odpad" z aukra většinou nebývá o moc lepší. Já vím, že je to asi nemoc, ale chci mít kazetu v původní krabičce (v krabičce, do které patří). Loga, tvar, vroubkování, zaoblení, to vše musí sedět :D Ten Autosol a jiné přípravky na leštění kovů se v diskuzích o leštění plastů doporučují docela často. A mám ho v garáži, tak jsem to zkusil. Mléčný vzhled je určitě jen na povrchu, chtělo by to asi něco ještě jemnějšího na finální doleštění. Ale zase za ty chemikálie nechci utratit majlant. To bych si raděj koupil nové kazety.
Teslák - pokud se leštidlem na světlomety dá vyleštit kryt gramofonu, tak to musí fungovat i na kazety. Navíc teď jsem zjistil, že na ty kryty jsou i speciální leštící sady. Tak věřím, že toto by bylo super, až na ty prachy :D
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa Petr »

Teslák - dík za to nasměrování ke gramofonům, tam se to leštění plastů reší častěji. Našel jsem k tomu jeden zajímavý příspěvek a zase to souvisí s autokosmetikou. 1. kolo leštění Tempem na staré laky, odstraní to škrábance, ale povrch je matný (tak nějak to mám asi já), 2. kolo Tempem na nové laky a finále nějakým Turtle Waxem. A výsledek prý dokonalý :D Zkusím to Tempo na nové laky. Když to bude na nic, spotřebuje se na auto
Paulus
priekopník pioneer
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Utorok, 17. Októbra 2023, 23:19

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa Paulus »

Vyskúšaj aj pastu "K2 Lamp Doctor" stoji cca 3Eura je to síce na svetlomety,ale je vhodná aj na plexisklo.Treba ale najskôr vyskúšať na starom obale,akú ma abrazivitu...Mala by odstranovať aj ten mliečny povlak.Ja som kedysi preleštoval plastove kryty na displeje takou pastou na lestenie displejov pre mobily,ale to bolo v dobach ked boli "plastove" nie tvrdene ako teraz,ale tie pasty sú určite ešte v ponuke...
https://www.youtube.com/watch?v=18Z6puiih0A&t=160s
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ja používam viac druhov pást od zn.BODY,celý sortiment majú u nás na Záhorí v špecialke predajni,atorizovaní distributori značky na laky,tmely...a.j.
Naposledy na leštenie užil typ 808.Idealne je leštiť od jemným filcovým kotučom vysokoobrátkovo na pevnej brúske alebo aj vo vrtačke vysokou rýchlosťou,na čistote filc kotuča si treba dať záležať.
https://hbbody.com/product/808-cut-polish/
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1365
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Renovace krabiček

Príspevok od používateľa Teslák »

Sada na leštění světlometů bývá za super peníze v Lidlu. Stačí si to pohlídat, nebo koupit přes eshop , pokud je skladem.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"