Technics RS-BX646

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa Nstar »

prosím vás, mám tu takú situáciu. Nameral som priemer starého remeňa 67,2 ale zdá sa mi, že natiahnutý nie je iba už nemá potrebnú elastickosť. Váham či tam dať o kúsok menší alebo zachovať tento nameraný rozmer, o ktorom ale neviem či je správny - pôvodný. Držal dobre v usadení, napnutý. Je pomerne silný asi 0,8mm. Prosím poradťe, vďaka
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Bol povodny? 0.8 mm sa predsa do deckov nedavali. Moze tam ist o drobcek mensia ale zozen hrubku 0.5 alebo 0.4 mm.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa Nstar »

hej pôvodný ale 0,8 som prehnal, ja nemám digitálne meradlo a trochu teraz vidím špatne ale určite je silnejší ako v Sony, rozhodne viac ako 0,5
to by ale snáď nemal byť problém
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa Petr »

Konkrétně k tomuto Technicsu neporadím, ale obecně ty tlusté řemeny dávají horší parametry W/F. Několik jich mám doma, ale nikdy jsem je nepoužil. Pokud bych chtěl dosáhnout co nejlepších parametrů, koupil bych řemínků několik a pak vybral ten, který bude dávat nejlepší parametry. Ale chce to kalibrační pásku a přístroj (software) na měření.
Poznámka mimo - s nadsázkou vždycky říkám, že jsem byl se svými kazeťáky spokojený, než jsem začal měřit. Některé moje oblíbené stroje po stránce přesnosti posuvu pásku byly naprostá katastrofa.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa Nstar »

Chcel som sa práve vyhnúť tomu laborovaniu, pretože ten deck mi príde že je vystrihnutý z listu plechu. Aj keď je to pomerne jednoduchá mašina čo sa mecha týka, stále mám pocit že jeden, dvakrát rozobrať a stačilo, viac neznese. Akokoľvek som opatrný príde mi ta konstrukcia chatrna a nerád by som to skúšal na viackrát
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa orhore »

Nstar - řemen setrvačníku u 646 má tloušťku 0,5-0,55 mm. Není dobré dávat s větší. Ten průměr u nového řemenu by neměl být menší. Originál řemeny neměly tendenci se vytahovat do většího průměru. Ano, jak píšeš, ztratí po čase elastičnost.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa Nstar »

Ďakujem pani, mám nejakú priemer 66 tak tam dám to.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa Petr »

Tak bych to udělal tak, jak psal FixYourAudio. O malý kousek menší průměr, silný 0,4 -0,5. Bohužel prodejci, kteří prodávají řemínky konkrétně pro tento model, tak rozměry neudávají, musel bys jim věřit.
Třeba tady
https://www.ebay.com.au/itm/35121585937 ... R7SBuO6rYw

A jak teď píše orhore, řemeny u Technicsu se časem nevytahují, ale spíš ztvrdnou
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa orhore »

To bych raději koupil něco z ebay jak dává odkaz Petr. Nebo tohle by mohlo sedět: https://www.ame.cz/Elektronika/Dily-pro ... -d20257599
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa Nstar »

Mne keď chýba nejaká bižutéria tak od Mariána ale mám v zásobe 66x4x0.5cca alebo to isté 64 priemer.
Pôvodný som nameral 67.5 cca v priemere
Vyzerá že to bude jedno snad
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-BX646

Príspevok od používateľa orhore »

Jedno to až tak není. Menší průměr řemene = větší namáhání ložisek i vlastního řemene. Ze začátku to bude asi ok. Uvidíš po čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Technics"