Mechanika á la hnoj

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Mechanika á la hnoj

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak toto je sila
Prílohy
mechanika.jpg
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Mechanika á la hnoj

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Aj ja už som mal skúsenosť,trebars pozri čo som kedysi ale teda nie priamo mechanika ale skôr útroby elektroniky zažil pri Grundig deck,dá sa spraviť,v prvom rade odstrojiť okolo krytov čo sa dá a u mňa ísť s tým do mecha dielne ku susedovi a vysokotlakovo vyfúkať tenkou tlakovou tryskou čo sa dá,väčšinou 90%prachu sa stratí,vyfukavam radšej vonku,sused by mi ešte pridelil aj upratovaciu šichtu v dielni... :D :lol:
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Mechanika á la hnoj

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Mám ešte jednu nepeknú spomienku z čias dávno minulých a že nenafotil.
Tuším to bol kotučiak Tesla B-115 alebo ešte 113,mi dal známy na servis z garáže uloženkou viac rokov že skratuje napájanie po zapnutí a ani sa mašina nehne,vypaluje poistku hlavnú vzadu pri prívode sieť kábla.
Otvoril a sňal predný panel a tam to žilo,naozaj,pavučina spleť taká hustá bielosivá s množstvom milimetrových pavúčikov,suchých múch a komárov.
Mamička pavučica im pekné hniezdo urobila,no hneď som bral Biolit spray a striekal interier mašiny aj okolie v izbe,no musel som ich poslať na druhý svet,potom týždeň bolo leto tak vonku na záhrade nechal týždeň odvetrávať.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Mechanika á la hnoj

Príspevok od používateľa orhore »

Mechanika je jako v bavlnce :D . To vypadá jako úprava na zimu :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Mechanika á la hnoj

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No jo,ale neviem či takéto živočíchy majú aj dostatok chemických štiav pri stavbe hniezd,napr ak si osi stavajú plástový bunkál tak vedia aj gumu/osobné skúsenosti na podkrovných oknách /pod límcami rozložiť a narušiť tieto komponenty.Ten kdo má barák a podkrovie vie,sa vedia zašívať do tých najmenej prístupných miest a tam si stavať plásty.ako vidím počiatok stavby,počkám kým sú vo výlete preč,hniezdo zastriekam proti osiam a hmyzu,počkám si na tie mrchy kým prídu a na večer ak sú vlezené v nútri plástu a sfetované prípravkom tak ešte ich pokropím idealne lakom na vlasy,žena,priateľka vždy má,inak kúpiť,ideal je aj taký ten lak na vlasy v penovej forme,krásne sa v tom zalepia a celé hniezdo bez boja a štipancov môžem odstrojiť a zložiť z útrob,vyhodiť von,poprípade podpáliť a zničiť,je to škodná,aj hliníkové obruby na oknách poškodili,korodujú.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Mechanika á la hnoj-osi a háveď

Príspevok od používateľa daniel00421 »

živý príklad ako ti podkrovné okno vedia mršky likvidovať.Osinec,nechávam si ako dekor,prívesok po minulom lete,viem na jar budem okná umývať nevšímajte si.
Počas 1 týždeň si toto vystavali,prichytené hniezdo na VU folii,ktorú normálne rozleptali,ošetrenie a strata osinca ako vyššie písané,čuč foto:
Prílohy
IMG_20240130_113952.jpg
IMG_20240130_114000.jpg
IMG_20240130_114040.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"