pizza home made

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa EZ647 »

to je koláč :D
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa jhradec »

Pokud je to slané -> QUICHE
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa EZ647 »

čo je slané?
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kurňa som sám na dome bez rodičov a priateľky,ale toto,tak sa chlapi doma stravujete,noo,varím si sám a môžem povedať že za 30 rokov kutenia aj gulašoviek a kapustníc na veľkých žurkach aj pečení kačíc a na prírodno aj prasátok na pahrebe vonku a tak,rýzkov iných hovadín,výroby lokší,vepťo knedlo zelo,ale toto,ste zbláznili,ja vždy mám v špajzi,mrazáku nakúpené hádam aj na mesiac že čo si uvedomím a predvečer ma napadne to druhý deň klouním...
Sranda že nutel základ a kupované pizza cesto,fuj nemáš odvahy na pár minút zarobiť kváskové cesto,z holand kakao namiešať so smotanou na pare hrianí základ ak chceš teda ísť na sladko,nastaviť pečiacu trúbu na a max 300 stupňov vetrakom teplovzdušným a tak ísť na to,posypať popr.kokos drťou a trocha kreacie,toto nevyzerá čo dávaš ako moc aj na pohľad chutné,ak sa takto stravujete doma tak potom ahoj a zbohom.
Aj špagety keď si doma robím tak základ rajčinovej omáčky a zapraveného duseného mäska si pripravujem sám.Žiadne čičo macha plechovková Morca Della a klobásovka zmes ak to robia ostatní...a veľa kečupu do toho že _ choďte niekam,chlap má byť veliteľ kuchyne,variť zo zdravých čerstvých potravín,nepodporovať polotovary a naozaj v kuchyni to zaberie len pár sekund navyše pripraviť všetko surové ingrediencie.
A čo si dal aspoň si zarobil a nametličkoval poctivú šľahačku zo smotany,ja nenávidím tie sračky sprejové...ani ráno do viedeň kávy.
Prosím neurážajte aj domáce kuchar remeslo!!!
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Iné odbobočme,,,tie rýchlovývarovne na denné meníčko,neviem kde presne berú tých kuchárov čo pre nich varia a pomocníkov na prípravku ale takmer na 99 % nie sú moc schopní.
Ak riadne tak ak má byť meníčko za 5-7 Eur riadne pripravené tak v kuchyni už som o 5 ráno,robím s pomocníkom prípravy,zelenina,klepanie mäska,odrezky už sa varí voda hádže sa aj so zeleninou,mrkva zeler petržlen cibuľa podsolí sa a vývar ide,ajna podlievanie v kuchyni slúži.Potom sa venujete len krájaniu a iných na prílohy,nehovorte že nezvládate meníčka domáce na 11-11,30 hod.
Realita:zohrejem vodu,nasypem zmes suchú do vody ála hovädzí vývar z Metra na pol kila,otvorím poháre s kondenz zeleninou,prípravkár mi našue a nakrája cibuľu/väčšinou vakuovanú očistenú,detto trikrát preprané lúpané zemiaky bez zbytku škrobu,všetko krátko variac vo vode od v čera v kastroli,ajk niečo prihorí a lebosa presolí,rýchlo strúham cesnak a dováram.
Keď idem okolo takejto a z vetráka to cítim vyhýbam sa z ďaleka takejto.
Ľudia tam chodia sa stravovať ale s domácou a profi kulinou to nemá nič spoločné a ešte za to platia,fúúúúj.
Neviem možno v mladosti ma postihla mánia varenia,bo v 90-tych rokoch som roky robil vo 4 hviezd francuzkom hotelo v Blave,do roboty chodil do svojej réžie na kongress cez kuchyňu a vo voľnom čase aj pričuchoval po kuchyni,pýtal sa čo a ako,a veľa osobným pohľadom aj naučil,kde a kedy pridať ingredienciu,pýtať sa kuchtíkov prečo teraz a a kona to...dodnes ma to doma baví.
Tak že až keď dojedám posledné navarené v deň spotreby tak v hlave sa mi už predstavuje čo budem variť zajtra,už kukám po šajzi,chladničke,mrazáku a vyberám,pripravujem sa ďalší deň,ak chýba zbehnem dokúpiť,málokedy sa to stáva,zásoby vždy nakýpené v domácnosti tak že keď si to v hlave preberiem tak vždy niečo aktualne vymyslím,samo čerstvý chlebík,pečivo,pifko,mliečko niaka múka,cukor soľ treba pravidelne do domácnosti doplňať
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa AdmineR »

Dano, príjemné prekvapko. Ale toto nie je u chlapov norma, dokonca ani u vela žien. Aj keď variť z čerstvých surovín je to pravé. A áno, viem o čom píšeš s tou prípravou v kuchyniach, starká celý život pracovala ako kuchárka v družstevnej kuchyni na dedine pre celú dedinu. Samozrejme nie sama, ale bolo tam pár kuchárok, no vtedy sa nejaké polotovary nepestovali, všetko pekne od podlahy, čerstvé ... dnes neviem kde tak varia keď gastro v reštikách je o bujónoch, práškovej zemiakovej kaši, éčkových omáčkach v sáčku, zvýraznovači chuti, hotových toppingoch a iných mňamkách.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nemám rád sladké jedlá ako hlavný chod, toto považujem vyslovene len za dezert/koláč.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa daniel00421 »

To AdmineR:
Jo časy minulé.
Ale keď doma pre seba,popr nečakaná návšteva,prečo nie nebudem sa krmiť éčkami,to rozhodne nie,mám problém že keď sa rozkuchtím doma tak neviem variť na malú spotrebu,vždy aj navarené mám na tri dni,nejde aj traz dojedám štvrtý deň gulášek s hubami a zeleninkou,v mäsiarstve si nedokážem kúpiť pol kila hovädziny,ak majú a to chodím do Stupavy ku súkromníkovi a ak zahliadnem hovädzí močing-krk,neváham a tete mäsiarke ukážem koľko a zrazu cez kilo na váhe,čo s tým,doma to deliť do mrazáku?
A že reku mäso na rezne,že si budem robiť z karé,teta mi tam doniesla pol meter na pult aj d kosťou,hovorím chcem hladké karé bez kosti,ona no problem pred mnou chytila nožisko a vykrojila,pýta sa,toľko stačí,ja hamýžnik pri pohľade,pridajte,sám pre seba nakoniec kúpil cez 1,5 kilo,doma musel deliť do mraziaku.Že čo robia s tými kosťami,nebral som,predávajú na polievku a po 48 hodím idú na zasolenie a údenie ak v mäsiarstve ostanú v boxoch.
Minule tiež,dostal som chuť na dobrý vývar zo špikových kostí,vpálil do toho mäsiarstva,na pulte nemali,teta išla mimo a priniesla nádherné na po 10cm rezané kosti a spievali tým vnútrom špiku,dajte 4 kusy,doma varil potom polievkuaj pre susedov...proste to čerstvé čo prinesie a zbadáte,neodoláte...aj na vianoce na kapustnicu mám všetko,nakupil u nich aj na varenie uď krkovičku,domáce klobásky-visia v špajzi,a...zase hamýžnik za 5 liter kýblik kvasenej kapusty tiež od súkromníka,videl aj vo vedierkach čalamádu a červenú repu nakl s chrenom,no neodoláš zobral som všetko,v špajzi zásob aj mrazák plný,prežijem min mesiac dva.
AdmineR napísal: Piatok, 15. Decembra 2023, 05:50 Dano, príjemné prekvapko. Ale toto nie je u chlapov norma, dokonca ani u vela žien. Aj keď variť z čerstvých surovín je to pravé. A áno, viem o čom píšeš s tou prípravou v kuchyniach, starká celý život pracovala ako kuchárka v družstevnej kuchyni na dedine pre celú dedinu. Samozrejme nie sama, ale bolo tam pár kuchárok, no vtedy sa nejaké polotovary nepestovali, všetko pekne od podlahy, čerstvé ... dnes neviem kde tak varia keď gastro v reštikách je o bujónoch, práškovej zemiakovej kaši, éčkových omáčkach v sáčku, zvýraznovači chuti, hotových toppingoch a iných mňamkách.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Hovorí sa tomu ako za starých dôb,citácia filmu..."Co je doma to se počítá pánové" HOJ,prajem vopred ak neurazím príjemné a nikým nerušené sviatky,málo stresu a hlavne pohody,nenaháňať sa narýchlo po posledných darčekoch,bude ďalší rok,dnes v tomto roku na vianoce prvý raz budem doma sám...dúfam že mi to nekydne na gebuľu. , prajem všetkým šťastné a veselé.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa AdmineR »

Dano, podobne aj tebe, všetko dobré a zdravíčko hlavne aby neboli problémy. Veľa chute do života a píš sem.
Pekné Vianoce v rámci možností.
Vidíme, že hladom neumreš.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ďakujeeem až slzičky doočí mi vošli,začínam totiž spomínať....časy minulé ako s mamkou predvárali a piekli doma,prichádza ten čas...ešte raz ďakujem.
AdmineR napísal: Piatok, 15. Decembra 2023, 21:06 Dano, podobne aj tebe, všetko dobré a zdravíčko hlavne aby neboli problémy. Veľa chute do života a píš sem.
Pekné Vianoce v rámci možností.
Vidíme, že hladom neumreš.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: pizza home made

Príspevok od používateľa AdmineR »

Áno toto je náročný čas ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."