Metal originálky

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Metal originálky

Príspevok od používateľa AdmineR »

vie sa o nejakých original nahratých kazetách na metal kazete ?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Metal originálky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Zatiaľ sa vie o demonštračných Metal kazetách, ktoré boli prevažne od JVC, písalo sa o tom aj na Tapeheads, že metalky kvôli vysokému biasu nie je možné duplikovať vysokou rýchlosťou, všetky museli byť nahraté v reálnom čase.
http://agfabasf.com/images/content/2187.jpg

Potom mikrokazety, kde boli albumy vydávané na metalkách, niekde tu bolo vlákno k tejto téme.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Metal originálky

Príspevok od používateľa AdmineR »

ok - lebo akurát som testoval Maxell MX a metalky sa mi javia ako ideálne vďaka ultra nízkemu šumu a vyššej vybuditeľnosti - keby sa dali rýchlokopírovať a boli lacnejšie vtedy, bolo by to ideálne médium - nebolo treba ani dolby
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Metal originálky

Príspevok od používateľa EZ647 »

vlastne metalky sú kritizované že majú veľký šum, najtichšie sú chromdioxidy a niektoré FeCo s dvoma vrstvami, ako TDK SA-X/SA-XS a pod. Ale metalky idú budiť o niečo viac, tak sa ten šum zase prekryje :D

Si myslím že cena metaliek v druhej polovici 90tych rokov medzi 100-150Sk bola veľmi dobrá na kvalitné nahrávky, hlavne ak si vezmem, že ceny za originálky alebo CD s interpretmi boli niekoľko násobne vyššie a v prípade audiokaziet si dostal takmer vždy ten najhorší možný materiál čo nič nevydržal
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Metal originálky

Príspevok od používateľa AdmineR »

Neviem ten šum, ale teraz som skúšal Maxell MX a šum bol veľmi nízky. Niečo medzi dolby b a c na normalke Ferro.
A ano ešte aj vybuditeľnosť je vyššia, ale aj keď som ju nevyužil, tak šum bol veľmi nízky. Ešte sa tomu pozriem na zúbek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné"