Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa peterKE »

Ziadne Evo, ved som napisal presne. Tie HD681 maju flat zvuk. Evo ma zvuk do V. 662F som nevedel na mp3 pocuvat, iba na sansui a pocuval som najprv na nule, potom korekcie. A ziadne extremne hlasitosti, normalna testovacka ci sa nieco meni pri toceni do pravej strany. Ked pocuvam sansu tiez som za polkou nieco a staci to.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

skade máš 681?
či to sú tie čo som sa sekol a "zle" ti poradil že mám?
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

Mohol by si nahodiť nejaké vlákno s recenziou napr 681 a porovnať ich s inými.
Tie sú široko ďaleko ospievané a nemáme ich ešte doma :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa peterKE »

Presne tie, ktore si mi zle ponukol. Kupil som a predal ich. Paradoxne su aj boli lepsie ako 662F. Urcite su naj flat od superlux. Ale najlepsie od Superlux boli HD330 podla mna.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

330ky (bez Pro) máme doma.
Na velmi dobrej testovacej stránke získali absolutórium 5 z 5*

myslím že aj synko ich najviac uznáva zo superluxov a podľa mňa majú hodnotnú konštrukciu okrem zvuku. Pôsobia naozaj solídne. Navyše máme ich s originálnymi velúrovými náušníkmi od Beyerdynamic.

Ale to odbočujem ... neskôr sa im ešte povenujeme. Pekne poporiadku.
Prílohy
superlux hd330
superlux hd330
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

peterKE napísal: Sobota, 25. Novembra 2023, 23:41 Ta ukricanost bola hlavne pri zvysenej hlasitosti. ostrejsie cinely v niektorych nahravkach, kovovy nadych pri zenskom vokale pri vysokych tonoch. Ale opat plati za malo penazi vela muziky. rtings.com - https://www.rtings.com/headphones/revie ... lux/hd-681
s odstupom času som ich včera vypočul a niečo na tom kus bude - tvrdé horné pásmo - ako píšeš - pri týcto sluchátkach sa nedá relaxovať. Dajú sa počúvať tak max 20 minút a treba sa sústrediť ...
Basy sú skvelé (ale treba ich poriadne natlačiť na uši - čo teda nie je moc príjemné - chcelo by to iný materiál náušníkov). Ale v čom excelujú, to je priestor - hlavne výnimočný oproti iným je ten predozadný.
Inak opak takých Sennheiser HD 598 a 599 či Audio-technica, ktoré sa dajú počúvať hodiny v pohodlíčku a bez bolenia hlavy. Škoda - veľa by im nechýbalo k tomu, aby naozaj boli skvelé ... :cry:
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak - niekde som tu avizoval že treba sa s nimi pohrať a bude to za to stáť.
Tak som objednal viac rôznych náušníkov - lebo čo bol ich problém, to z 95% nepohoda pri počúvaní - zvuk je skvelý. Len už po 10 minútach na ušiach sa uši potili a potom vás to celé prestalo baviť.
No a pri napojení na nové kombo Philips CD630, Sony TC-K670 cez Creative sluchátkový zosik - to naznačovalo zvukom, že to do seba zapadlo ako posledná gulička do guličkového ložiska.
A dnes prišiel prvý pár (ale ďaleko najdrahší z objednaných) - tak som to nedočkavo napojil, že bude aspon pohodlie - ale neveril som, že zvukovo to prekoná ten originál pár tvrdých a nepohodlných nášníkov.
Tieto sú rozmerovo o dosť hrubšie, no oooomnoho mäkšie aj z mäkkej koženky. Akože nahodil som to na hlavu - pohodička lahodička. Ok - super. No ostal taký pocit - že zvukovo keby to bolo o niečo horšie ako origo, tak znesiem výmenou za pohodlie.
A zapol som muziku.
Nebudem hovoriť ako to hrá.
Prílohy
superlux hd662F original vs nové náušníky
superlux hd662F original vs nové náušníky
superlux hd662F original vs nové náušníky
superlux hd662F original vs nové náušníky
superlux hd662F original vs nové náušníky
superlux hd662F original vs nové náušníky
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tie náušníky,v podstate celkový rozmer-priemer veľkosti kruhu náušníka je taký že sa ta zmestí celé ucho ?
Moje Audio Technica sú tak veľké že máte celé ucho dnu,dokonca aj pohodlie dlhodobého nosenia neobťažuje a v poho aj s nasadenými okuliarmi s tenkými ramienkami.U mňa spokojnosť a zatial sa náušníky ani po pár rokoch nerozpadávajú a hodne ich používam,vlastne denne.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

áno - ja iné ani nemôžem mať - som na iné alergický a neviem ich počúvať keď sú neni okolo celého ucha. A náušíky rapídne menia aj zvuk - preto som sa bál čo urobia tieto aj keď pohodlím sú o tri galaxie inde. Našťastie aj zvuk sa posunul o poriadny kus - a to už bol hodne dobrý s originálmi.
Takže dnes som vysmiaty okolo celej hlavy - haaaaapppyyyyyyy kua :P
A počul som hrať teda všeličo a aj doma máme napr AKG K-812 (1300€) ... mal som Audioquest NightOwl Carbon (700€), doma máme nejake audio-technicy, sennheisery a iné

Raz som ich skúšal s doma vyrobenými penami - hralo to ako sluchátko od telefónu - toto je zvukový luxus ktorý sa ani nebudem snažiť tu opisovať. Aj tak nik neuverí ;)
Základom je samozrejme kvalitný menič - a potom náušníky dorobia prácu - kúskom prispeje kabel - a zvyšok reťazca. Keď to všetko spolu ladí, sadnete si a nechcete prestať počúvať - hocičo. Ako ja teraz.
Prílohy
happy.jpg
happy.jpg (35.04 KiB) 83 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Rozumiem,ja so svojimi tiež spokojný,som kedysi aj ako na profi pracoviskách tak aj doma v minulosti užíval AKG K-240 Gold-ešte produkcia Austria,a v práci sa hlavne objavovali Bayer Dynamic 770 a 880 tie s tými velúrovými náušnikmi.
Niake foto komfortu tých AT o chvíľu inde aby som sem nezanášal čo sem nepatrí.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

kludne si založ o sluchátkach vlákenko a rozpíš sa o nich.
Máme doma ešte aj iné Superluxy - čínske klony (viac) aj Beyerov - a náušníky original Beyer na nich - hrá to dosť dobre - napr HD 330 je hviezda - ale na tieto sa teraz po úprave nechytajú ... alebo nové HD 660 Pro - tie sa zase nehrabú na HD 330 ... máme toho kopu. Sluchátka majú kopu výhod. Preto im dávam za posledný rok prednosť pred repro.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa daniel00421 »

AdmineR napísal: Štvrtok, 25. Apríla 2024, 21:14 kludne si založ o sluchátkach vlákenko a rozpíš sa o nich.
Máme doma ešte aj iné Superluxy - čínske klony (viac) aj Beyerov - a náušníky original Beyer na nich - hrá to dosť dobre - napr HD 330 je hviezda - ale na tieto sa teraz po úprave nechytajú ... alebo nové HD 660 Pro - tie sa zase nehrabú na HD 330 ... máme toho kopu. Sluchátka majú kopu výhod. Preto im dávam za posledný rok prednosť pred repro.
Ano pravdu máš ale sú takí čo návyk na slúchadlá moc nemajú,ja som si už za pol života na slúchadlách hlavne pracovne pomerne dobre navykol,koľkokrát aj na silu na chvíľu pre príposluch aj na no...ako nazvať shitoch...neskôr si nosil aj do práce vlastné kusy.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"