Lasagne-falošné,domáce

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Lasagne-falošné,domáce

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak a čo chlap doma v spíži a v chladničke nazbiera,pred chvíľou som vytiahol z trúby,recept tak z hlavy na rýchlo,včera bol sviatok,všetko zavreté tak z domácich zásob sám chlap v kuchyni.
Ingrediencie:
400gram cestoviny či hrubé rezance,vrtuľe,kolienka aj...
okolo 300gram syra pevného,mal som Guldu
okolo 350gram šunky,tiež v chladničke bolo,samo dajte si aj iné podľa chuti a čo máte,trebars udeninu,sekanú...
0,5liter smotany na varenie
5 ks vajíčka
soľ,ja užívam roky len morskú taliansku alebo horskú rakúsku,domáci lacáš v kilových baleniach mi chutí ako...horkastá chuť,sypať tým chodník zamrznutý cez zimu.
mililitrík oleja
Tak a už len pripraviť správnej veľkosti plech,rajnicu.
Cestoviny uvaríme v slanej vode 2 lyžičiek soli a pridania oleja podľa návodu alebo skusmo ochutnaním,scedíme prepláchneme vodou,odcedíme,vsypeme do plechu.
Syr tretinu nastruhame jemno a ostatok na hrubom struháku,udeninu-šunku nakrájame na prúžky,kocky ako vyhovuje.
Zarobíme si zmes smotany,vajíčok a tretinu jemne str.syra,miešať s metličkou na jemno,pridať do pol lyžičky soli.
V plechu cestovín vmiešame hrubo struhaný syr s udeninou a prelejeme a premiešame s 2/3 zmesi vajíčok,smotany a syra,uhľadíme na rovno po celku aj s miernym prítlakom na stredne hustú hmotu,zvyšok tretiny zmesi od smotan.prelejeme vrchom po celej utlačenej zmesi.
Ja som piekol otvorené v el trube hore-dole hrianie na 190 stupňoch 25 minut,potom na 10 min.do chrumkavého povrchu na teplovzduš ventilátorom prehnal na 220stupňov.
Hotovo!!!
Dobrú chuť prajem,s pozdravom Daniel,idem si šupnúť frťánka domácej...
Prílohy
IMG_20231118_175407.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Lasagne-falošné,domáce

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Chutí to výborne a na podozrenie sa to ani nerozpadáva,keď domáca v mnoho prípadoch zahlási,nepodarili sa tečú,sype sa...odporúčam niekedy takéto experimenty,idem papať...ochutnal úúú mňam.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."