Koss porta pro, sklamanie

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ten opletaný dvojfarebný kablik nasere
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Petr »

orhore napísal: Štvrtok, 24. Augusta 2023, 18:31 ... Když si pustím svůj upravený RS-B965 přes externí sluchátkáč, tak ten zvuk i s kossama je jak z jiné dimenze...
Sice je to starší téma, ale Kossy poslouchám stále, tak se zeptám - co je zač ten externí sluchátkáč? Vypadá jako DIY. Mohl bys sem prosím dát schéma, případně odkaz? Díky. Používám modul s tpa6120 od číňana, ale moc se mi to nelíbí. Chtěl bych zkusit něco jiného, ověřeného.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, je to DIY od jednoho člena audiowebu. Je to hodně dávno. Schéma nikdy nebylo zveřejněné, autor si to nepřál. Ale neměl s tím nikdy komerční záměr, takže by to nemělo vadit. Já si to ještě upravil doplněním DC serva. Sice tam je nulování driftu, ale stejně to trochu ujíždělo.

DELETE*


Jinak co se týče obvodu TPA6120A, tak je jedno kde je osazen. Osobně se mi jeho zvuk nelíbí. Je fuk co tam člověk předřadí za OZ. Hraje to sice energicky, ale postrádá to hudební projev.
Naposledy upravil/-a orhore v Piatok, 5. Apríla 2024, 18:52, upravené celkom 1 krát.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Petr »

Díky moc, pěkný zesík. Zkoušel jsem k němu na audiowebu dohledat víc (předpokládám, že to je projekt z r.2015), ale nepovedlo se. Autor měl na audiowebu poslední příspěvek r.2017, asi už tam nechodí, jinak bych jej kontaktoval. Na tom zapojení se mi líbí, že je celodiskrétní, z dostupných součástek a ověřené. Tak to vidím jako projekt na příští zimu. Desky jsi kupoval hotové od autora nebo sis nechal vyrobit? Pokud bys měl návrh dps, byl bych za něj moc rád, ať nemusím vymýšlet vymyšlené. Stejně bych nedosáhl takových dobrých výsledků jako autor.
K Portám - přestože z mých sluchátek nejlevnější (stály kolem 800Kč), tak je používám nejčastěji. Zvuk je sice trochu přibarvený, ale ani při dlouhodobém hlasitém poslechu mi nic neleze na nervy, což je známka, že je to OK. Měl jsem kdysi AKG Q701 (speciální edice Quincy Jones) a to byl z mého pohledu naprostý průser. Kamarád highendista mi pořád tvrdil, že se rozehrají, ale prdlajs. Žádné basy, středy celkem OK, ale totálně vytažené přeostřené výšky. Nedalo se to poslouchat, zkoušel jsem různé zdroje, ale cestu k nim jsem nenašel. Vůbec se nehodily na relax, zvuk byl nesnesitelně vtíravě detailní, nepříjemný. Sykavky některých interpretů tam zněly jako zubařská vrtačka :lol: Navíc nepohodlné na nošení. Naštěstí kamarád po nich tak prahnul, že jsem je s ním vyměnil za jeho Sennheiser HD650. Basy teda taky nic extra, ale středy a výšky OK, pohodlnější na hlavě, dá se s nimi i relaxovat. Jeden nedostatek ale mají, jako ostatně všechny otevřené konstrukce, a to značný únik zvuku do okolí. Takže že bych večer poslouchal muziku, zatímco rodina sledovala TV, to opravdu nehrozí. A pak mám ještě skoro 30 let staré Koss HVPro, to je teda basový masakr, hodí se jen pro ostřejší, méně basové nahrávky. Takže PortaPro za mě jako univerzální sluchátka č.1 a byl jsem překvapen, že hrají pořád dobře, jak je znám z dob před několika desetiletími :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3001
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa AdmineR »

niečo aj tu o Porta Pro ...
viewtopic.php?p=46627#p46627
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"