Vernosť reprodukcie

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Vernosť reprodukcie

Príspevok od používateľa AdmineR »

Len krátko k tomuto ....
Ako ja tak z fleku posudzujem vernosť reprodukcie (tak nahrubo) - keď sa pohybujem v reálnom svete a o chvíľu počúvam reprodukovanú hudbu - najčastejšie sú to v oboch prípadoch ľudské hlasy, ktoré počujete aj tam aj tam. Potom idem počúvať muziku. Ako prvé teda vnímam hlas a jeho atribúty (hĺbku, otvorenosť ...), potom "vzduch" a dynamiku ... pekný príklad je napr. táto pesnička Lucie Bílej - Most přes rozbouřené vody. Prosto či je rozdiel medzi zvukom skutočného sveta okolo a medzi počúvaním - samozrejme že Lucie Bílá nespieva na chodníku keď idem cestou z práce a pri vchode do paneláku nestojí koncertné krídlo, ale skúste to pochopiť tak zhruba nie úplne doslovne ...
Je to taký rýchly test, šokovým prechodom.
Prílohy
Normal-Voice-function-300x225.png
Normal-Voice-function-300x225.png (58.86 KiB) 604 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Vernosť reprodukcie

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Júú,trefa na moju laťku,viete že noo,nechcem sa chváliť robím Live aj studio réžiu zvukovú ale vraciam sa,dnes všetko o technike digital a kompresie,skladám postupne odznova analog režiu s priamym podaním či hlasu albo iných nástrojov v čo najvernejšiej kvalite,teraz v piatok sa mi ako vrcholstudio spracovania podaril kúpiť u nás v sklade od majiteľa toto
series-two-highres_original.jpeg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Vernosť reprodukcie

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Full analog mixpult Soundcraft Series II,bývalá legenda Wienna,ešte Pink Floyd na tom nahrávali a hrali na živo,tento konkretny kus teda nie ten na foto ale ten istý mám má za sebou svoju krásnu minulosť ako pár ročníkov pod majstrami zvukármi odrobené CS Jazz dni,pár ročníkov Zlatej lýry a počiatky kapiel Elán a R.Mullera a mnoho iných,tiež ten kus čo mám strávilpár príjemných nocí na festivale v Terchovej.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Teória (hifi) - všeobecne o zvuku"