Veľké Tesla hudobné skrine

боомбоксы, радиомагнитофоны, тунеры ... vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Veľké Tesla hudobné skrine

Príspevok od používateľa jhradec »

IMHO je to blbost. Tyhle reproskříně - AKR 303 - nebyly ostatně určeny pro blízký poslech ( i když se jednotlivé sekce daly naklápět). Byly určeny pro širokoůhlé kino 70 mm ( za plátnem byly 3 kanály). Vidět byly- možná že ještě jsou - i v kinech v přírodě.
Mám ničím nepodložený dojem, že TESLA čerpala ze zkušeností znárodněné firmy BELTON.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľké Tesla hudobné skrine

Príspevok od používateľa Kazetowich »

70 mm??? Viac info o 70 mm bynebolo? Ale do sólo vlákna
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Veľké Tesla hudobné skrine

Príspevok od používateľa jhradec »

Sorry, na kino nejsem odborník- prostě klasický kinofilm je 35 mm a když se přecházelo na široké plátno, logicky se zdvojila i šířka filmového pásu. Ony tedy byly i širokoúhlé filmy na 35 mm- do normálního kina - LoFi- kvůli kompatibilitě s většinou kin. Na pásu 70 mm byl prostorový zvuk ve 4 kanálech- tři za plátnem a prostorový- tzv efektový kanál v sále. TESLA repráky na ten efektový kanál - škoda, že jsem si nějaký nepořídil.
Určitě se toho najde na Wikipedii víc, a přesnějších info než u mne.třeba zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/UM_70/35
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Veľké Tesla hudobné skrine

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak zpátky k tématu. Bylo by škoda ho zahodit kvůli filmu.
Tohle jsem kdysi chtěl:
IMG_0102.jpeg
IMG_0102.jpeg (118.94 KiB) 866 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3002
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Veľké Tesla hudobné skrine

Príspevok od používateľa AdmineR »

ooooooooooooo :shock: to som ešte nikdy nevidel
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Veľké Tesla hudobné skrine

Príspevok od používateľa jhradec »

No po stránce technické - rádio je zjednodušená Filharmonie. Místo ultralineárního PP je pouze SE.
A selenové usměrňovače- ostatně dovozové a poruchové- nahradila EZ80, na kterou ve Filharmonii nezbylo na šasí místo.
Umístění reproduktorů( skromějších proti Filharmonii) ve stejném ( výklopném) dílu jako šasí taky není z hlediska mikrofoničnosti elektronek optimální.
Zaujalo mne to po té stránce nábytkové. Už ten pocit z vyklápění rádia 8-) .
No a když jste zmáčkli klávesu gramo( české klávesnice byly dost mizerné - pokud je srovnáme třeba jen s obdobnými stroji z NDR). Otevřela se sama- motoricky, roletka s šachtou gramofonu a navíc se ještě rozsvítila!!!
Gramofon byl automat ( v tuzemsku se vyráběl jen jeden automat a jeden měnič - oba na přelomu 60- sátek) nevalné technické kvality, zato úchvatného designu- streamlined Art Deco- v tuzemsku prezentovaným jako Brusel.

Vzhledem k tomu, že jsem sbíral Teslu- ale buď typickou, nebo technicky, či designově zajímavou- tak mi tenhle skvost chyběl.
Sbírku jsem rozprodal před více než 40 ceti lety za směšné ceny - za 32 přijímačů to dalo 1500 Kčs. Nikdo ty starý krámy nechtěl.

Maestro II funkční a v dobrém stavu se tenkrát prodávalo za 500 Kčs - dnes se rekonstruované nabízí za 50 000 Kč a kupce pravděpodobně najde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Boomboxy - rádiomagnetofóny, rádiá, tunery a hifiveže"