Nec

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nec »

Podelím sa o radisti z posledného obdobia.
Od kamoša som si požičal 20 ks dvoj CD s výbermi z 80 tych rokov. Pred 24 rokmi som ich mal od neho tiež. Vtedy som nahral TDK MA, ktorá dnes práškuje.
Kamoš sa tak čudne pousmial keď som mu povedal, že idem aj teraz nahrať na kazety. :D
Odbalil som hneď 3 ks. Vôňa novoty. No paráda! Odbaľovanie je super. Plus Sony HF a BHF sa ku mne dostali odbalené, takmer nepoužívané.
Nahrával som na Technicse BX606. Bias na -2. .všetky kazety hrali pocifovo viac výškkvo než zdroj. Najviac samozrejme maxell. Dajak divne je skalibrovaný ten deck. Level som nastavil na všetkých do +4dB. Hlavy zostali čisté.
Pravda, počúval som na obyčajných Koss. Max budenie ani nič iné som neskúšal, takže toto sa nedá označiť ani ako subjektívny test. :D
Iba nostalgické chvíle po nociach. Muzika ktorá sa mi hodí na kazety z obdobia kaziet, ktoré mám najradšej.
Prílohy
20220804_221245.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nec

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tá maxell udi ma uhranula :)
Vyzerá krásne ...
Nechcem rýpať ani kaziť radosť, ale ten technics je zvukovo strašný - má taký "mrtvy" zvuk.
Ak máš možnosť si aspon požičať niečo normálne (kludne aj dvojhlavu) a porovnať, budeš prekvapený.
Ja som mal 606-ku a dokonca po GO u Dana - ale bola to mizéria - myslím to v dobrom.
Prílohy
DSCN7527.jpg
DSCN7527.jpg (53.8 KiB) 1726 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nec »

Jo ta maxellka je krásna. Tú som musel rozbaliť.

K tomu Technicsu. Ano ten zvuk je povedzme špecifický. :D ale orpoti Grundigu od Daniela má krajšie stredy (gitary).
Mal som rôzne decky, každý má niečo. Ešte som ale nemal taký, kde by som nemal ku zvuku výhrady. Na tomto Technicse cením tichú mechaniku, direct drive a hlavne som ho chcel v čase keď boli vo výrobe. Nostalgia. Takže rád len tak zavadím pohľadom keď idem okolo neho.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Nec

Príspevok od používateľa Stano »

Mne Technics po zvukovej stránke vyhovuje viac ako Pioneer, osobne mám dojem zo zvuku napr. Pioneer ct 959, že má taký temnejší prejav, pôsobí to tak mohutnejšie, ale stráca sa tam hromada detailov.
Zvukový charakter JPN strojov je o dosť iný ako to bolo u európskych strojov. Mám radšej Japoncov.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nstar »

NEC, proste krása, to už dnes na svete urobí len hŕstka ľudí, že behnú kámošovi pre cédečká
krásny príspevok, ja mám veľmi rád tieto pohľadnice z počúvaní, nahrávaní
AGFA FDX-I hrá tiež dobre? Nikdy som tú kazetu ešte nehral ani nepočul
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Nec

Príspevok od používateľa moniatko »

Nec, nádhera! Tú BHF ti aj závidím.
UDI som sa chvíľu zhaluzila, či si ma zlomil ti predať, ale potom som sa pozrela druhý raz a vidím, že to je pre náš trh a ja mám UDI-S, ale tiež krása = ) ja ešte stále neviem, čo na ňu dať... tak si ju cením až ju nepoužívam =/ preto nerada kupujem drahé pásky ---- pardon, odbočujem...

Krásne kazety si si zvolil a hlavne, aby to tebe posluchovo vyhovovalo, na všetko ostatné sa môžeš pousmiať = )
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nec

Príspevok od používateľa Kazetowich »

čo hovoríš na Ferro Extra?
Agfa tipujem hrá super ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nec »

Stano: ja som s tým Technicsom úplne ok. Orhore to tu na fóre pekne popísal, kde majú rezervy. No ty máš top model, to bude iný level. ;)

Nstar; díky. Pol roka som ten nápad nosil v hlave kým som sa odhodlal. :D

Moniatko: Tú UDS.... ja som trpezlivý :D . Totiž táto UD je japonská verzia no a tá časť bookletu ktorú vidíš keď je v poličke nemá ten veľký nápis maxelll. Japonci si to urobili na štýl Sony a je tam miesto na popis. :roll: niekedy to odfotím.
BHF mám ešte jednu . :)

Kazetovich, Nstar: pôvodne som chcel poriadne tie kazety otestovať. Nedošlo k tomu a robili sa rovno ostré nahrávky. Navyše už ani nemám zapojené moje bedne (koli ročnému synátorovi) ale iba také šidítka v polici. Takže zvukovo Agfa, Basf, Sony, všetko ok. Výšky sú tam, level držia., muzika hrá a šum neobťažuje. Možno pocitovo mi ako víťaz zvukovo vychádza Basf. Keď aj do jednej ruky chyfíš Basf, a do druhej Agfu, Poťažkáš, pozrieš detaily. Basf pósobí ako Mercedes z tých rokov. Agfa to je taký VW Golf Ii. Čo je tiež na pochvalu.
Ospravedlňujem sa za prípadné chyby, ťukám na mobile a návštevu očného už dlho odkladám. :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Nec

Príspevok od používateľa moniatko »

Nec- tak ja už som z toho isjust :D ale asi je to jedno, hrať budú všetky krásne... myslím, pokiaľ ich niekto vyslovene nezničil
hmmm... žeby je to nenápadná ponuka ? :D BHF síce chcem, ale na mňa je moc drahá
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nec

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Nec - prekvapilo ma porovnanie basf a agfa ale ok.
Asi to je aj nostalgia čo prechovavam presne k tejto agfe.
Inak je viac kaziet, ktoré sa mi nedarilo dlhé roky zohnať (agfa carat, sony alpha, bhf...) napokon to väčšinou vyšlo.
A dokonca sa mi podarilo zohnať viac kusov vzácnej sony alpha. V naozaj peknom stave. Takže ak by niekto chcel...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"