Stano

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Orhore:
Basf ferro Maxima je momentálne dosť drahá kazeta. Ak by si mal k dispozícii zo dve dohodli by sme sa.
XLII je výborná aj z pohľadu ceny, ľudia sa naháňajú za TDK a Sony, na type nezáleží a taká XLII 1986 je problematicky predateľná aj za 300 českých. Na aukro ich zopár je aj za 450, ale tie tam budú ešte dlho😁
Keď čítam Erikove príspevky o cenách maxell v 90tych rokoch a to že boli dostupné a lacné, nevyvoláva to u ľudí až takú nostalgiu ako tie ostatné a ani sa za nimi nebláznia. Ročník 1985 je úplne iná kategória.
Ja som rád, že maxell má v našich končinách podobné postavenie ako Technics.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Stano

Príspevok od používateľa orhore »

Stano - ano, Basf FM je drahá a já mám jen jednu. Kupodivu ani v dobách velkovýroby kazet nebyla tato kazeta běžně dostupná. TDK AR je "levnější", ale zase trpí mechanickými problémy - podélné rýhy a časté drhnutí cívek díky zborcení plastu. Stárnutí už ani nezmiňuji. Je to prostě všechno staré, plastové, rozpadající se.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

No a preto som sa rozhodol investovať do poriadnej značky, úplne lacné to nie je, ale prežijem.
K tomu 10 ks, XLI-S 1982-83
PS:vieš ako sme sa byvili o 17 rokov mladšej žene :lol:, tak ako bývalý právnik som zrealizoval asi najrýchlejší rozvod v histórii Československa :D, no a toto je tak cena kozmetiky na mesiac :D
Užívam slobodu!
Prílohy
received_161623259403323.jpeg
received_161623259403323.jpeg (31.52 KiB) 2909 zobrazení
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Ešte dodám, že Erik ma upozornil na Ferro Maxima v hifibazar.sk za asi 10 eúr. To bol super nákup :lol:
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Tak sa blížia Vianoce a ja som sa rozhodol, že si dám záležať aj na tých kábloch :lol: , a teda utriem z nich aspoň prach :D
Domáce kino, k tomu stereo, PS pre deti, VHS, settopbox, sa to nezdá, ale nazbiera to bordelu.
Fotku toho kde tie káble boli, ani nemôžem zverejniť, hlavne že žula pod repro patrí :D
Mám samostatný prívod aj na kino, aj na stereo, čiže žiadne ruchy to nechytá, ale zato prach a pavučiny, to nachytá riadne :lol:
Prílohy
IMG_20211213_181935.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nec »

Čistota, pol života.
Po očistení a zapojení to aj hrá lepšie. Aspoň u mňa to tak vždy bolo. Ale zase mne aj auto po umytí lepšie ťahá. :lol:
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Tak u mňa sa zvuk zlepší skokov, len to nerád robím, lebo keď to chcem urobiť poriadne, musím všetko odpojiť.
To zlepšenie príde, lebo po dvoch rokoch vyberiem center z regála a ešte aj hroty na neho namontujem :lol:
Už dlho sa chystám na druhú zostavu, mám toho veľa, nemám kam dať gramofón.
S autom to mám presne tak isto :lol:
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stano

Príspevok od používateľa Teslák »

Ahoj Stano,každý dobrý pocit z dobře odvedené práce se odvděčí.
Mám to podobně,umyju auto,a když jedu,jako bych měl pocit,že mi děkuje tím,že jede tišeji :lol:
Anebo když vyměním kable u repro,to je terno !
(PS:trafo je rozdělané)
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Teslák, čo sa týka káblov k repro... Ja nie som alchymista, ale mal som voľakedy urobené káble z metráže Tasker, následne som si kúpil tienené Supra. Ten Tasker bol chvalený veľmi a ja nepotrebujem drahé káble, nemám ani high end a ani to nepočujem. No ale v prípade Tasker vs. SUPRA, bola oveľa lepšia Supra, tak som začal pátrať a meď, resp izolant na tom Tasker, spôsoboval oxidáciu, ja som myslel, že len konce, lebo som ich nedalo chytal, ale celý kábel aj vo vnútri oxidoval.

Ale iné som chcel.
Normálne začínam mať chorú hlavu z tých kaziet, teraz som to trochu obmedzil s nákupmi, ale veď no, čakám balíky :lol:
Mám kamošovu dodávku a tam je rádio s kazeťákom JVC, tak reku nahrám niečo na počúvanie... Mám asi 15,mozno 20 kusov maxell UR tých nových a ja som nebol schopný rozbaliť kazetu za 68 centov :lol: :lol:, mne asi preplo.
Normálne som nahral URku, ale použil som svoju testovaciu :D
Zase, keby ste videli tú dodávku, asi by ste sa báli rozbaliť aj TESCO kazetu.
Subjektívne testy:
Technics RS-B965
Kalibrácia perfektná, rýchla. Bias cca-4
Výstup slabší o 1 dB, zvuk slušný, trošku viac šumí, ale rozdiel medzi kvalitou CD a Kazetov, dosť veľký na to, že UR by som používal len na takéto pokusy a darčeky pre staré kazeťáky.
Nahrával som Horkýže Slíže, celkom som sa nasmial na tých textoch, niekomu nemusí sedieť interpret, ale tie texty to je haluz, ako môže niekoho napadnúť veta: Aj hovno môže byť nutrične hodnotné a ešte k tomu aj zložiť melódiu :lol:
Celkovo je tá nová UR zvukovo hodnotná :lol:, ale nie dobrá kazeta a ešte aj tá začína byť drahá
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Tak som si dnes vynovil domáce kino o dosť vysoký model prehrávača.
Mám skutočnú radosť, kúpil som si BDP Pioneer LX-71, môj starý prehrávač už dosť dlho nebol schopný načítať BR disky.
A kúpiť tento Pioneer za 70 eúr, tak to bola výborná kúpa.
Mám jeden BR disk, koncert U2, bol dosť drahý...
Starý prehrávač s ním časom mal problém načítať, pri opakovaných pokusoch ho sem tam načítal, ale bolo počuť ako sa tá optika trápi, následne začala mať problémy aj s inými BR. Ten disk s koncertom je v úplne perfektnom stave, ani škrabanček, dokonalý - nenacita ho už nič, pravdepodobne závada ako u CD čo ste preberali v inej téme.
Prílohy
IMG_20231201_154516.jpg
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa oneeeee »

no , ako servisák si mal doladiť - zaostriť , laser. ten prehrávač čo si kúpil je fhd či uhd .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

No je to už starší prehrávač, ale s ohľadom na to, že zobrazovadlo je Panasonic plazma, a síce ma už napadla myšlienka na jej výmenu... ale akože ja som s kvalitou obrazu a zvuku u mňa doma veľmi spokojný.
A mám na to ešte jeden dôvod, mám malé deti a ak niečo skutočne ubližuje detskej hlave(nielen detskej), tak je to čumenie na priblblé videá na nete :lol:
Rozmýšľal som aj nad projektorom, ale na moju zbierku filmov postačuje to čo mám.
Čo som si všimol pri hudbe, ak je kvalitná nahrávka a aspoň priemerná zostava, tak tá kvalita na nosiči je z toho všetkého najdôležitejšia. A pri obraze mi to vychádza tiež tak, najlepší obraz a zvuk majú filmy ktoré mám v pôvodnom znení, síce musím čítať titulky, ale stojí to za to

Keď som kupoval tú plazmu, bol ohromný boom s 3D, bol to dosť drahý topmodel, cez 5tisic :D prešlo pár rokov a netove funkcie už nepodporoval. Mám to čisto na filmy, nič iné. Trošku sa bránim novej telke, hlavne sa mi nechce zisťovať čo sa oplatí a čo je skutočne dobré

Ešte ma napadlo :D pôvodný prehrávač bol Pioneer LX 52, teraz pozerám a na vlastné uši počujem, že zvukovo je to o dosť lepšie.
Musím ešte skúsiť nejaký koncert, ale je to super.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"