Nec

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Nec

Príspevok od používateľa janvys »

Žádné řemínky tam nejsou. Capstan je na QDD motoru a zbytek jde přes převody, aspoň co si pamatuju. Dokud se to mechanicky nerozsype, tak pohoda bez starostí. 606ka je rozumný deck v cenové kategorii do 100€. Tak ať dlouho slouží a nahraje hodně kazet! Doladění bias to má, 3 hlavy taky, navíc QDD, takže není co řesit. ;)
SONY ES
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nec »

Janvys, ďakujem za potvrdenie toho, v čo som dúfal :) .
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nec »

Hľadám kam to zaradiť.  Dám sem.  Prosím adminov ak nájdu lepšie miesto o presun. 

Často riešime starnutie, a rozpad spojiva kaziet,  To, že niektoré ročníky TDK metaliek sypú biely prach ako AL Pacino  koks v Scarface vieme dávno,. potvrdil som si to aj na vlastne MA.

No začali sa  tu objavovať info aj o type 2.  Podarilo sa mi na návšteve u brata ukoristiť 3 kusy TDK kupované v roku 1997 až 1998 a vtedy aj nahraté.
Prebehol som z každej jednu stranu na walkmane. Pardon. Na osobnom kazetovom prehrávači. Walkmany sú iba Sony. 8-)
Kazety z rovnakého obdobia a rovnako skladované ako spomínaná metalka.
Výsledok?. Nič. Nič, čo by moje oko vedelo rozlíšiť.
Záver testu je teda, že tieto konkrétne kusy sú ešte pred 'polčasom rozpadu'
Pekná postupka od jednej k trom vrstvám. Takto pokope sú pekné a prepadla ma nostalgia.
Prílohy
20211008_153302.jpg
20211008_153352.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nec

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej že biely prášok ide aj z TDK typu II je už známe aj som to prezentoval viac krát, napríklad pri nahrávkach, testoch TDK SA niektorých starších kusov, takže v menšej miere, ale je to tam, stačí čistiť a kontrolovať hlavy po každej TDK, a inej podozrivej kazete
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nec »

Áno, práve pre tie info, čo si sem dal som to chcel testnúť. Ešte by mohol niekto rovnaký ročník rozbaliť. Nech vieme ako sú na tom odležané NOS. :)

Ešte dodám, že tie mnou testované ležali pred testom posledných 5 a viac rokov bez pohnutia.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nec

Príspevok od používateľa EZ647 »

pokiaľ si spomínam aj verzia 1994 čo som nahrával jedna nechala biely oter a druhá nie, ale tiež len raz, takže veľmi záleží na stave skladovania ako vždy
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nstar »

niekoľko SA z týchto rokov mám zabalených, odbaľujem ich pomerne často a ešte som so žiadnou nemal žiaden problém ale to neznamená, že by som tvrdil, že sa neobjaví...mám ich ale novoty, kupované u nás v obchode
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nec »

Takže dobre skladované SA a pod nemajú zatialľ problémy. A je jedno či odbalené alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nec

Príspevok od používateľa oneeeee »

zatiaľ som žiadny biely prášok nenašiel . pásková dráha tento rok nebola ani čistená a to mi hrá každý deň 45 minut . tdk pásky sú prehrávané na akai gx r-35 .
Prílohy
tdk.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nstar »

tie kazety, ktoré som hovoril sú táto verzia https://ez647.sk/cc/tdkii/b/sa6094.JPG
mám ešte Black Edition a tam tiež nič ale zasa to nie je taká veľká vzorka
SA-X mám nejaké ale to sú tie bez tieniaceho pliešku a moc ich nepoužívam takže neviem ako sú na tom, staršie verzie síce mám tiež ale nejak som tomu neprišiel na chuť tak ležia skladom ale naposledy čo som si jednu po 10 rokoch prehral tak nič, žiadne stopy ale tá bola kupovaná a nahratá v čase aktuálnosti
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nec

Príspevok od používateľa EZ647 »

Myslím že sa u mňa jednalo len o prechod strany A na tiež uvedenej SA 1994 ale C100, čo som spomínal v teste pokiaľ si dobre pamätám, ale isto som to mal výraznejšie u starších kaziet, verzie 1988 a 1986.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nec

Príspevok od používateľa Nstar »

SA z tých starších rokov som nikdy nehral ešte, tam nemám skúsenosť
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"