C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

aspoň vieš čo nakupovať, aj keď Denon dneska v preklade znamená zlato alebo tak :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja to mám práve tak, že keď niekedy pozriem na nejaké kazety, tak je tam veľa, ktoré u mňa spadajú do oblasti no-no. Teda jedine ako darček k nákupu alebo za 0,50 atd...a DX3 by bola jedna z nich a to by teda asi bola chyba nevzdelanca
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon HG-S 46min rok 1990 Made in Japan, for Japan
https://ez647.sk/cc/denon_hgs.html

Denon typ II High Position, FeCo pás. Už z prezentácie C100 som popisoval ako je to s tými páskami, pripomeniem že v základe modernej doby Denon robil tri pásy triedy II, v Európskom pojatí to boli:
HD6 - základný vstupný FeCo stredne hnedý
HD7 - stredná kvalita FeCo, extra čierna, nepriesvitná páska
HD8 - metal typ II miešaný v zmesi s FeCo zložením, jediný na svete

No a Japonci samozrejme majú pre tieto zloženia aj názvy a modelov typu II je viac než tri, kde zase používajú rôzne prívlastky a zmeny názvov, pritom sa vždy točíme okolo jedného z tých troch uvedených vyššie, samozrejme v EU kazetách rady HD sa nepísali takmer nikdy názvy pásky, len ich doslovné zloženia že sa jedná o cobalt dooped ferric a pod.
Na druhú stranu je to dobre, lebo honosné názvy pásov nepovedia nič o zložení a v EU/USA radách zase hovorili len o zložení a nie o honosných menách pásov.

Už som tu dával odkaz na vintagecassettes, ohľadne Japonských Denon 1990 kde je veľmi pestrý výber no a dám ho zas.
Ide o to že v tomto roku Denon výraznejšie pomenil názvy aj dizajny modelov oproti 80tym rokom a pridal mnoho nových modelov, celkovo bol výber veľmi veľký a konkrétne vyššia trieda typu II dnešný model HG-S sa vyrábal v dvoch známych ročníkoch, dnešný 1990 a novší 1991, kde sa oba veľmi odlišujú celkovým pojatím dizajnu.
Od roku 1992 nám už nastupujú rady GR.

Ešte sa vrátim k tomu roku 1990, značeniu pásov a výberu modelov pre typ II.
CD/PAL-II - Extra Purified Crystal - nemám ju v zbierke, či je hnedá, alebo nie, ale rozhodne by mala byť vstupná typu II
HG - Extra Purified Crystal - zhodný názov pásky, páska by kvalitou spadala do HD6, ale nie je hnedá, ale viac šedá, nie čierna, takže možno mali viac tried tejto základnej FeCo typu II? alebo je to odnož HD7
HG-S - Excellent Purified Crystal - páska vyzerá identicky ako HD7, aj keď nepíšu doslova Prufied Black, to píšu okrajovo k HD7, takže aby nebolo smutno za chaosom zložení :D
HG-X - predpokladám že tu by mohla byť taktiež trieda HD7, min v nástupnom modeli GX-II sa píše o Purfied Black páske
HD-XS - nemám ju ale dalo by sa predpokladať žeby to mohla byť Metal pre typ II, teda HD8 zloženie

1992:
GR-II používa EX-II Dyna Purix, teda správne Purix je známka lacnej základnej pásky normal, tu je značená ako typ II, a páska je naozaj hnedá ako HD6, tu nie je pochýb
GR-IIs - EX II-Purified Black - tu tiež nie je pochýb o triede HD7, názvom, aj farbou

Takže trochu chaosu do chaosu, nech sa páči, môžete sa v tom skúsiť zorientovať, ale ako vravím napriek tomu všetkému bordelu sa pohybujeme stále okolo troch základných kvalít v triede II firmy Denon z ich vlastnej výroby a kuchyne.
Alebo sa tomu dá inak povedať aj pestrosť výberu pre zákazníka a zberateľa, nech nie je nuda.

Dnešná kazeta, balenie:
Hrubá hranatá krabička, tmavá s logom Denon. Teda neviem či je model reálne starší než ostatné, alebo je to také prechodové obdobie. Ako porovnávam tie kazety a popisy tak som si celkom istý že nie všetky kazety sú správne zaradené k rokom na weboch.
Všetko je teda ako vždy nutné brať s rezervou.
Booklet je veľký skladací typ J, ale skladaciu časť má jemne skrátenú, grafika jednoduchá a pekná, 1,5 strany miesta na popis.
Polepy sú ako na EU radách HDxS určené pre šikmý dizajn okien.
Fólia je tiež niečo medzi modernosťou začiatku 90tych rokov a konca osemdesiatok. Proste celá kazeta je taký most prechodu týchto období využívajúcich prvkov.

Kazeta:
Telo so šikmým dvojoknom, ktoré som už viac krát prezentoval u kaziet C100 hlavne v triedach High a Metal.
Je tu ale jeden rozdiel a to je totálne hladký lesklý povrch tohto tela, len vodiaca časť je jemne matná, inak sú technicky zhodné s tými EU, takže aj toto je modernizovaná verzia. Kazeta je v stredne tmavej šedej farbe.
Cievky sú veľké v klasických farbách snehovobielej cievky a oranžovej svorky. Teda ja som sa riadne klepol po vrecku, aby som kazetu získal, pretože je to celkom vzácnosť tento dizajn a veľké cievky, štandardne je jedna cievka kompletne zakrytá šikmou časťou okna, ale u veľkých pekne vylieza a pravidelne sa tam objavuje tá oranžová v pohybe.
Potlač je tiež mierne modernejšia so zvýraznením dizajnu tela, dvojfarebná.

Páska:
tmavý až čierny vzhľad, s výraznými mapkami, pigmentačným zebrovaním, ktoré je typické pre všetky Denon pásky, neviem ako za nového stavu vyzerali.
Páska sa bráni presvitaniu svetla, presne ako som pozoroval na modeloch HD7.

Kazetu som získal z KE, pridaná 09/2020.

Akai DX-57, 29.12.2020:
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup slabší o 2db
Výborný zvuk, výkonná kazeta, výškovo dosť schopná, bez porúch a kolísania. Vysoká kvalita, výborný stav, vysoká cena. Dizajn šikmého okna s hladkým povrchom, zrejme modernejšie prevedenie.
Podľa vzhľadu pásky a popisu na obale, sa jedná o pásku HD7, teda strednú triedu. V tých Japonských modeloch Denon je to celkom ťažké sa vyznať kde je aká páska.

Predbežne záverom, zberateľská: áno, rozhodne
Na nahrávky, tak ako HD7 aj táto, môže vekom vykazovať problémy, napríklad najvyššie špičky výšok boli niekedy tlmené. V horšom stave môže vykazovať biely oter na hlavách zo spojiva, ale to sa mi u tohto typu triedy HD7 stalo asi len vzácne. Ak je stav pásky dobrý, tak hlavy budú čisté. Čo do kalibrácie, asi na väčšine slušných deckov sa bude dať čo to nahrať v dosť slušnej kvalite, ale samozrejme po rokoch nejakú tu reguláciu hlavne biasu asi bude potrebovať.
Myslím že nejaké poznatky k téme sme písali aj pod model HD7, je vhodné sa tam pozrieť.
V skratke sa jedná o celkom slušnú pásku, na ktorú ale občas už viac tlačí zub času, kazeta mechanicky ale nesklame.

bonus, obrázok z mailu
Denon HG 46min rok 1990 Made in Japan, for Japan
https://ez647.sk/cc/denon_hg.html

Model HG som popisoval čo do zloženia vyššie.
Tu len doplním že sa taktiež jedná o kazetu z rovnakého obdobia, kde je mierna modernosť pôvodného dizajnu kazety, rovné dvojokno je v modrej kazete, ktorá čiastočne presvitá. Osadené sú veľké cievky v klasických farbách bielej-oranžovej.
Viac o tejto kazete až budeme riešiť niekedy C54.
Prílohy
IMAG0094.JPG
IMAG0095.JPG
IMAG0049.JPG
IMAG0050.JPG
IMAG0051.JPG
IMAG0052.JPG
IMAG0053.JPG
IMAG0054.JPG
IMAG0055.JPG
IMAG0056.JPG
IMAG0057.JPG
IMAG0058.JPG
IMAG0059.JPG
IMAG0060.JPG
IMAG0061.JPG
IMAG0062.JPG
IMAG0063.JPG
denon_hg4690c.jpg
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

pekná kazeta, páči sa mi aj ten jednoduchý booklet, parametre sú výborné, na nejaký rap, soul si to viem predstaviť ale zatiaľ stále vedie u mňa DX3. Takže túto by som prijal jednu do zbierky. Nálepky nemajú chybu. Článok perfektný, veľmi dobré čítanie a priehľad.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

díky,
tak o HD7 triede kvality si už mal tiež svoj názor a parametre z katalógu či dobového testu, toto bude asi presne ono, aj keď dizajn trochu vyniká oproti našim verziám.
ten prehľad som sa snažil, ale aj tak je to guľáš, nakoniec pravda môže byť úplne inde :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon GR-IIs 46min rok 1992 Made in Japan, for Japan
https://ez647.sk/cc/denon_griis.html

Kolegyňa verzie normal GR-Is používa rovnaký dizajn, ale namiesto zelenej je červená a u typu I sme mali ultimátnu superferro, tu je to stredná trieda typu II, páska typu HD7.
Keďže som sa týmto modelom a zloženiu a hierarchii venoval dosť v posledných dvoch príspevkoch o kazetách Denon C46, tak môžem tieto "formality" vynechať. Teda doplním detail že je len druhá v poradí hierarchie a nad ňou je ešte kazeta GX-II, ktorá má zrejme identickú pásku Purified Black, ale netypicky celopriehľadnú kazetu a potom keramická HG-M čo je obdoba MG-X v High II verzii, ale použitá páska je zatiaľ pre mňa záhada.

Balenie:
Slim svetlá krabička jemne zaoblená, ale namiesto loga Denon je tam len prázdny obdĺžnik.
Booklet je skrátený na typ L, graficky totožný s verziou normal, ale v červenom nádychu, nálepky sú asi totožné.

Kazeta:
Telo úplne zhodné aj farebnosťou s verziou normal, teda s elipsovitým oknom, čierne cievky, čierne telo. Jedine dvojfarebná potlač nie je bielo zelená, ale bielo ružová, či je to jemný odtieň ružovofialovej, niečo medzi.
Viem že niekomu sa táto kazeta nadmieru páčila keď som ju nedávno pridával na web do aktualizácii.

Páska:
Tu by som videl zhodu s HD7, aj so včera prezentovanou HG-S, teda čierna páska s výraznou zebrovitou pigmentáciou, na silnom svetle má viac šedý odtieň, neťahá do modra, ani do hneda, proste šedo čierna, nepriesvitná.
Páska EX II-Purified Black, teda sa to tentokrát zhoduje s tým čo tvrdím o všetkých HD7, aj keď včerajšia sa volala inak, ale zrejme je to rovnaká, alebo len nepatrne mierne odlišná v recepte a tak, ako som už vysvetľoval skôr.
A páči sa mi to porovnanie s farbou cievky, navinutá páska aj keď je skoro čierna, tak oproti cievke je totálne bledá, ale aspoň tak nekričí hnedá železitá ako v prípade normal. Oni tie čierne cievky sú naozaj zaujímavé "osvieženie" a zmena pohľadu na celý chod pásky v už známych dizajnoch kaziet.

Kazetu som pridal tento rok v júlovej aktualizácii.

Akai. DX-57, 21.7.2021:
+4db, bias -4, výstupná úroveň slabšia o 2db
Zvukovo je nadmieru dobrá, výšky sú naozaj presvedčivé, výkon je dostatočný. Ale pri biase 0 majú výšky mierny pokles, preto treba nastaviť bias trochu dole.
Z hľadiska zloženia sa jedná o pás triedy HD7 s čiernou páskou EX II-Purified Black. Presne tieto častice sa používajú v modeli HD7, páska je naozaj čierna a na silnom svetle má mierne šedý nádych a nepresvitá voči svetlu, čo som zistil aj u pásov HD7, takže to sedí. Rozdiel je že zostarnuté HD7 veľmi nechcú prenášať najvyššie špičky výšok a zdá sa byť zvuk akoby mierne hore uťatý nepatrne, ale tu je stav stále schopný a výšky sú dostatočné, len je nepatrný ich pokles, ktorý je nutné vyrovnať biasom.

Predbežne záverom:
do zbierky ako vždy rozhodne áno.
Na nahrávky viacmenej platí čo som včera písal o HG-S, čo som prezentoval u HD7 C100 a tak ďalej. Zlatá stredná cesta, kde je kvalita zvuku viac závislá na stave pásky po rokoch skladovania, väčšinou sa jedná o kvalitný materiál, takže by som ju odporučil minimálne na vyskúšanie. Mechanicky zase veľmi precízna a pekná mechanika Denon.
Prílohy
IMAG0998.JPG
IMAG0999.JPG
IMAG0064.JPG
IMAG0065.JPG
IMAG0066.JPG
IMAG0067.JPG
IMAG0068.JPG
IMAG0069.JPG
IMAG0070.JPG
IMAG0071.JPG
IMAG0072.JPG
IMAG0073.JPG
IMAG0074.JPG
IMAG0075.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

no to som bol asi ja čo sa mu tak páčila tá kazeta a naozaj to vyzerá dobre aj vo fólii. Kľudne by som si toto vedel predstaviť ako kazetu na všetko len asi ceny budú skôr na výnimočnú príležitosť. Keby si to mal porovnať s SA alebo UX-S z tých 92-94 rokov, je to podobné zvukom? Alebo je to skôr SA-X?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

teraz ti fakt nepoviem či je to podobné, hralo to , to si jediné pamätám :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon Jack IV 46min rok 1989-90 Made in Japan, for Japan
https://ez647.sk/cc/denon_jackiv.html

Jediná metalka C46 Denon, ktorú mám v zbierke obsahuje štandardnú Metal pásku Denon, ktorú u nás poznáme pod názvom HD-M.
Jej častice sú označené, tentokrát aj v EU verziách aj v tejto kazete ako XX-Hyper Metal.
Je známe že Denon robil len tento "jeden" typ pásky metal, ak nepočítam metalky pre triedu II. Len sa recept tejto metalky samozrejme rokmi vyvíjal, takže verzie medzi sebou budú odlišné v istom zmysle.
Druhý typ Metal bol vzácny pre supermodel MG-X, kde sa chválili jedinečnou zvláštnou super výkonnou páskou, ktoré nemá na svete obdoby.
Dnešný model Jack IV je taký samotársky, pre spestrenie chudobnejšej modelovej rady IV firmy Denon.

Hierarchicky:
Pre EU a USA bol jediný základný model HD-M pomerne dlhé roky až do konca, tam sa menil len dizajn a vylepšoval recept pásky HD-M.
Pre Japonsko sa tento model volal MD už od skorých rokov až takmer do konca kaziet Denon, tento model MD neskôr nahradil model GR-IV. A celkovo metalky Denon pre všetky trhy by mali byť teoreticky k dispozícii až do roku 1994, prípadne 1996, kde sa vždy jednalo o pravé Japan Denon kazety s Japan Denon páskou, OEMká nie sú známe v triede IV tejto firmy.
Začiatok 90tych rokov ešte Denon ohúril a možno aj pobúril keramickou metalkou MG-X, ktorá sa predávala asi 1991-1992cca.
Teoreticky by ešte mohol prichádzať do úvahy model S-Port Metal, ktorý bol v EU/USA trhu, ale na vintagecassettes sú uvedené v tejto rade len verzie normal a High, takže je to otázne či mali Japonci aj metalku, alebo ju kvázi nahradili práve týmto Jackom.
No a model Jack IV je metalka základnej triedy ako MD, ale v celopriehľadnej kazete, ktorá dizajnovo vychádza z modelov Zippy (I a II).
Modely Zippy som ešte neprezentoval, ale majú jedinečný dizajn kazety a boli prevažne v druhej polovici 80tych rokov, ale nie je známa verzia metal, možno bol Jack IV zamýšľaný ako Zippy IV, ale chceli tomu dať nejakú väčšiu prestíž.

Takže aspoň v tom sú trochu istoty, že akákoľvek metalka Denon je vždy s jedným receptom pásky, podľa daného roku vývoja, a jedine MG-X vybočuje z rady odlišného pojatia pásu metal Denon.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá hrubá, svetlá krabička s logom Denon, booklet je štandardnej veľkosti s oboma stranami na popis a nálepky som tu už asi v tejto forme prezentoval, možno.
Fólia je taká viac farebne vážna, len odtiene šedej a čiernej s matným zlatým textom, ono by to možno vyzeralo efektnejšie v striebornom metalickom prevedení, ale celkovo hodné metalky "vstupnej" triedy.

Kazeta:
Celopriehľadné prevedenie, technicky je vnútorná konštrukcia a vedenie pásky identická s tým čo je v Denon už rokmi osvedčené. Povrchová štruktúra je ale veľmi "originálne" pojatá.
Polovica kazety je hladká a polovica vrúbkovaná s matným šikmým predelom. Iste je tu podobnosť s tým čo mala Fuji v FR a FR Super kazetách 1988, alebo modernými priehľadnými Basf, ale toto je svojim spôsobom aj tak originálne spravené.
Výrez pre krátku nálepku je hladký povrchovo ale čiarkovaný z vnútornej strany.
Kazeta je vo výraznejšie tmavom priehľadnom prevedení, cievky štandardné Denon mriežkované snehovo biele s oranžovou svorkou. Potlač je jednoduchá matná zlatá.

Páska:
Je na prvý pohľad podobná tej HD7 čo som prezentoval posledné dva dni, ale nie je tak výrazne čierna, mierne viac šedá, výrazne lesklejšia s miernym skrúcaním, a zebrovitá textúra pigmentácie je len veľmi jemná, ale stále je tam. Páska ako iné metalky vôbec nepresvitá.
Denon metalky aj keď sa zdajú čisté, tak posledné roky pravidelne zanechávajú bielu hmotu na hlavách, predpokladám že sa jedná len o niekoľko prvých prechodov.

Kazetu som pridal v aktualizácii 04/2020.

Akai DX-57, 9.5.2020:
+4db, bias -4, výstup z pásky slabší asi o necelý 1db
Páska už zostarla, ale naozaj sa snaží, výškovo a výkonovo je nepatrne slabšia od zdroja, stále veľmi pekný zvuk, bez porúch a kolísania. Stále sa jedná o základnú HD-M pásku v tejto kazete. V prípade toho testu ešte bez prejavu bieleho prášku.

Predbežne záverom:
Metalky sú vždy vysoko zberateľské, viem že sa dávnejšie zopár krát objavila na aukru a to bola celkom bitka, človek by ani nepovedal ako kovový Jack niekoho podráždi :D
Na nahrávky, zase veľmi podstatný je stav po rokoch skladovania, u tejto metalky je to až priam kritické, okrem prášku, je tam po rokoch dramatický pokles výkonu a výšok, objavenie dropov.
Poviem to asi tak, čo platí pre všetky pásy tejto triedy Denon. HD-M verzie 1992 boli moje prvé metalky Denon, ktoré som získal asi v roku 2006/2007, ako môj prvý nákup kaziet v živote cez internet, resp. od zberateľa, vtedy ešte nahraté na Technicse 575 dva kusy tejto kazety s ATC, do +2db v špičkách +4db, ja som vtedy nikdy ešte nepočul lepšie kazety, totálne dobrý zvuk bez jedinej poruchy, tak úžasný a dokonalý, aký som nikdy z Technicsu nepočul, ani náznak poruchy, ani náznak zakolísania ani na konci kde sú otlaky pásky, proste som tieto kazety považoval za samotnú dokonalosť, na ktorú sa nechytali žiadne iné značky čo som kedy skúšal.
No vytriezvenie prišlo až rokmi so zberateľstvom, napríklad Denon S-Port Metal 1990 čo som testoval na Akai v tej dobe, mal podobne kvalitné výsledky, bol som maximálne spokojný, ale keď som uvedenú kazetu nahrával naostro po rokoch vytiahnutú zo šuflíku, tak som zistil že zapísané poznámky sa ani trochu nezhodujú s tým čo som zistil pri nahrávke, ani na Sony, ani na Akai decku nešla vybudiť ako pri prvotnom teste, o výškach nehovoriac, výrazné poruchy na začiatku pásky a v testovaných úsekoch a biely prášok, čo som z Denon dovtedy nepoznal. Proste som odvtedy považoval tieto kazety za jedny z najviac rýchlo starnúcich aké som kedy poznal. A priebehu rokov a zbierania naozaj získavam Denon metalky v rôznych stavoch, kde rovnaké pásky dosahujú dosť odlišné hodnoty, tu u Jack IV je to ešte celkom v pohode v prípade tohto Jacka, ale to ako sa tvrdí na obaloch, ako sú tie kazety úžasné a dokonalé, alebo konkrétne v prípade tejto Jack IV, že je vhodná na CD Mastering, tak kľudne tomu verte, naozaj to BOLA pravda. Tieto pásky boli dokonalé, pre mňa.
Menované kazety HD-M, ktoré som nahrával na Technicse pochádzali zo zvukového štúdia v ČR. Mali to tam ako nevyužité zásoby keď kazety skončili, podľa pána čo mi ich predal, tam toho mali naozaj strašne veľa, ja som získal dva kusy HD-M a niekoľko kusov HD8S, ale keby som našiel tú ponuku na nete o pár mesiacov skôr, tak sa tam doslova na kilá predávali keramické MG-X po 200KC kus, nové zabalené všetko samozrejme, proste som mal smolu. Na druhej strane som mal možnosť vidieť čo znamená naozaj dobrý stav skladovania, nie len kazety, aj fólie a celkový stav, to sa 99% kaziet dneska na aukru a ebay môže ísť zahrabať.
Takže kazetu na nahrávky s istou opatrnosťou doporučujem, ale proste testovať a nahrávať a čistiť.

Touto kazetou by som nateraz uzavrel značku Denon pre dĺžku C46.
Prílohy
IMAG0383.JPG
IMAG0384.JPG
IMAG0076.JPG
IMAG0077.JPG
IMAG0078.JPG
IMAG0079.JPG
IMAG0080.JPG
IMAG0081.JPG
IMAG0082.JPG
IMAG0083.JPG
IMAG0084.JPG
IMAG0085.JPG
IMAG0086.JPG
IMAG0087.JPG
IMAG0088.JPG
IMAG0089.JPG
IMAG0090.JPG
IMAG0091.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Pekná kazeta, vo fólii sa mi páči najviac. Ktovie kto bol taký náročný, že z TV nahrával na metalku ale môže byť. Problém je ten metal pás, takže u mňa jedine do zbierky
Nechápem tak rýchlej degradácii ako si písal ale verím tomu a teda môj záujem o tento typ kaziet to ešte viac schladilo, prečo potom tak ľudia idú po tých metalkách?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslím že tie nálepky boli univerzálne, tak sa TV tam nejak dostala proste

Väčšina záujemcov o metalky budú zberatelia, ktorý sú ochotný dať extrémne ceny za kazety, ale takmer nikdy ich nerozbalia, tam je potom pomyselná kvalita metalky stále veľmi vysoká :)

Kto dlhodobo nahráva, tak sa trochu orientuje v cenách aj stavoch pásov a málokto si metalku vyberie, pretože nesplňuje pomer cena-výkon, aj keď ten výkon by ešte ako tak šiel u väčšiny kusov s pravidelným čistením, tak cenu to už dneska nespĺňa takmer nikdy.

Čo sa týka tej náhlej degradácie výkonu a výšok, tak je to hlavne myslené k tým Denon.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Jednoduchá a pekná metalka. Škoda toho starnutia. Potom sa mi ešte páči HG-S. Typ.2 v zaujímavom tele kazety. Modely s elipsou idú úne mimo mňa. Ale keby som ich mal v štúdiu tak Lunetic by si odniesol pár elipsovitých " mastrov"
Celkovo Denon fajn. Zatial ale vedie Axia. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"