Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

dnes sem predstavím túto mašinu AIWA TA144. Prístroj vie pretáčať dopredu ale aj dozadu obrovskou rýchlosťou, keby som to mal odhadnúť tak je to dobrých 9 až 10 cm/s. Má obrovské ale tenučké kolečko volume, je tak tenké až mám pocit, že ho pokrčím. Na boku je samozrejme jedno posuvné tlačidlo na voľbu AM/FM/TAPE. Prístroj disponuje systémom AUTOSTOP a napodiv nemá DRBBASS
Strojček bol v otrasnom stave, gumička bola žuvačka a nikdy by som neveril, že toľko bordelu vytriem z malej remeničky na motorčeku, celý ksicht, ruky, stôl a trochu aj na vatičkách od IPA. Je to premyslená konštrukcia kedy jeden šrób vľavo zvonka drží celé odeklovanie a vnútri druhý šrób vpravo drží celé vnútornosti, po rozobratí sa všetko rozpadne na jednotlivé časti a ostane na stole kôpka dielov. Škoda, že to kedysi nepredávali ako skladačku...
takže vyčistiť, odhrdziť bateriové kontakty poskladať, zaletovať napájanie motora
Hlava má už čosi za sebou ale pre pripravované účely testera kaziet by mala ešte stačiť. Viac ma štve, že kapstan bol tak špinavý až vyzeral ako hrdzavý, minul som na neho fakt veľa IPA ale stále tam vidno neviem či už kaz od hrdze alebo je to toľkými rokmi usadená špina. Je to aj cítiť ako drobné drhnutie a nerád by som si poškodil mexické pásy takže to ešte skúsim čistiť
Prílohy
aiwa1.JPG
aiwa1.JPG (67.68 KiB) 1324 zobrazení
už bude bez dvierok
už bude bez dvierok
aiwa2.JPG (72.02 KiB) 1324 zobrazení
a1.JPG
a1.JPG (65.59 KiB) 1323 zobrazení
a2.JPG
a2.JPG (69.42 KiB) 1323 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa EZ647 »

jednoduchý základný stroj s rádiom, také sa dosť predávali dobre kvôli cene a v 90tych rokoch aiwa letela v predajniach

hlava vyzerá v poriadku, a ja mám vždy iné skúsenosti, všetko odskrutkuješ a aj tak to drží pokope :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

vobec netuším aký to má zvuk ale myslím, že to nejaké terno nebude. Ja som nikdy Aiwu nejak nemusel, viem, že vedeli vyrobiť aj slušné stroje ale keď si porovnám základ od Sony a Aiwa...fuha no Sony bolo vidieť, že je premyslené, robustné, kvalitné, toto je no...
ale štve ma ten kapstan, skúsim mu dť ešte očistu ale ak má kaz, tak mi bude ničiť pásky a bude treba nájsť iný stroj, z tohto si nechám motorček
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa EZ647 »

chcelo by to detail na hriadeľ,ale keď nie je poškodený a nerovnomerný tak by snáď páske neuškodil

napríklad Panasonic do slim walkmanov dávali také dva čierne prúžky na hriadeľ, čo mali zvýšiť činiteľ trenia, niektorý servisáci na youtube to oškrabovali, že to tam nemá byť tak neviem :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

vyzerá, že sa mi to podarilo dať dolu IPA ani na nehet som tam už nič necítil ale uvidím, už sa točí CD Plus, čo som včera hovoril.
To som niekde videl ako to ktosi zoškrabával tie dva gumové okrúžky z kapstanu a neveril som, že si môže fakt myslieť že je to špina ale drápal to dole aj sa mu to tuším podarilo, by som chcel vidieť tie railroady. Čo to bol za nápad od Panasonicu také riešenie?
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nec »

Parada, že si sa pustil do tohto testovania. :)
Budem v napätí čakať na to čo sa bude diať.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

zatiaľ nič, ale autostop to má najlepší aký som kedy videl - v milisekundách by sa dala merať tá reakcia
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa EZ647 »

Videl som to ako to vydrapol nasilu a ostali tam dve drážky v tom hriadeli, to asi nemá byť, ja to mám na Panasonicoch tiež a neviem o tom žeby to bolo zlé, niektorý tvrdia že sa to rokmi lepí a preto to musí ísť dole, a s tým nemám skúsenosti

Panasonic šiel na hranu výkonu/spotreby/napájania, tak robil všemožné optimalizácie na zlepšenie parametrov, tento pruhovaný náter na hriadeľoch mal zvýšiť trenie na pásku a tak znížiť kolísanie aj za použitia menej energie a menších mechanických komponentov, sa o tom chválili aj v katalógu

https://ez647.sk/cc/c/b/panasonic_audio_98_16.JPG

je to dole v modrom poli, v odseku nízko záťažový mechanizmus
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

aha to som netušil, že tomu plánovali takú funkciu. Akonáhle to odrypneš, zostanú tam drážky, ak sa to niekomu lepí je nahraný, dať to preč nie je riešenie. Možno FixYourAudio by nám vedel povedať nejaké know how
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"