Aký kábel pod omietku.

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Aký kábel pod omietku.

Príspevok od používateľa Hasterman »

Zdravím po dlhšom čase. V rámci rekonštrukcie budem dávať do steny aj káble na repro nakoľko ich neviem schovať tak aby nepôsobili rušivo. Uvažujem nad týmito
https://www.trinasty.sk/tovar/gotham-au ... 9179687500
Pod omietku pôjde 2x4metre plus ešte niečo k aktívnemu subvoferu, tak dokopy cca 15 metrov.
Parametrami mi vyhovuje, ofc meď, vhodný aj do steny, cena primeraná... Našiel by som aj niečo lepšie? Samozrejme za približnú cenu, nakoľko som momentálne nezamestnaný a riešim aj iné veci ako napríklad nové kúrenie, elektriku, vodu, murára a ja ešte neviem čo všetko a každý chce za svoju prácu zaplatiť.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Aký kábel pod omietku.

Príspevok od používateľa Stano »

Daj si pod omietku aj tú klasickú elektrikársku chráničku, tú rúrku. Je to výborná vec pre budúcnosť.
Je bežné, že teraz to už elektrikár nerobí, lebo norma to už ani neprikazuje a káble môžu byť priamo v omietke.
Ale tie rúrky sú praktická vec a ešte máš aj vzduchovú izoláciu a pre budúcnosť možnosť bezproblémovej výmeny kábla.
Ja som v tých rúrkach naťahal aj TV rozvod v podstate všetko, ona to až taká blbosť nie je, hlavne v prípade, že trafíš kábel vŕtačkou.
Pevné nervy prajem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"