Inzeraty

Toto nám tu chýbalo, tak sme to dávali do Nezaradeného - odteraz to patrí sem.

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys: nemôžem súhlasiť, mal som asi 5ks v rukách, všetko z obchodov ešte počas doby konca, teda
jeden kus C90 som kúpil asi v roku 2002 v predajni, a tá bola naozaj kvalitná, ako píšeš, potom ďalšie C60 asi o 5 rokov neskôr v inej predajni, kde mi hovoril že sú to posledné kusy "chrome" kaziet čo sa dali zohnať a aj keď vyzerali rovnako, telo mi prišlo odfláknuté a špinavé, páska stála za prd, potom na mňa vytiahol dokonca C120, ktoré nikdy ako XLII neboli. Bolo mi jasné že to dopadlo ako posledné Sony UX-S alebo TDK SA, kde prvé várky boli v dobrej kvalite a posledné v mizernej a mimo TDK SA sa to z obalu nedalo nijako zistiť, ale u Maxell mohli použiť akúkoľvek pásku typu II aj z tretích zdrojov
Podobne rovnako mizerná kazeta XLII 60 bola v USA obale, a tam písalo montáž Mexico
nákup z toho inzerátu je veľké riziko
https://ez647.sk/cc/maxell_xl2.html#02
v mojom prípade bola dobrá len tá C90 z prvých sérií v tomto obale
a USA to mala rovnako mizerne:
https://ez647.sk/cc/maxell_xl2.html#02u
všimni si že dizajn kazety je rovnaký, ale telo bolo nepresné a špinavé
a napríklad staršia USA verzia, plne Made in Japan má tiež rovnaké telo, ale tá precíznosť a čistota kazety je vidieť aj na skene a samozrejme v teste vyšla kvalitne, ale to je už z aukra
https://ez647.sk/cc/maxell_xl2.html#98u
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa orhore »

Mám s tím červeným obalem jen 90 minutové a jsou bezvadně fungující. Pokud to je jak píše EZ647, tak je ten nákup opravdu rizikový za tu cenu.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa janvys »

Mám také jen 90 min verze se kterýma nemám problém. 60ky nemám. To by mě nenapadlo že tam bude rozdíl. To čumím. Pokud je to tak, potom by to byly vyhozené peníze. No on to jistojistě koupí nějaký vekslák a uvidíme u kterého se brzy objeví v nabídce :lol: za 2x cenu samozřejmě
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa EZ647 »

No moc by som sa nezaoberal dĺžkou, ale tým kedy boli vyrobené a kde, a na obale to nenájdete, ani nijak inak, v dobe keď to končilo tak C90 už moc v obchodoch neboli, len tie zbytky C60, podľa mňa prvé šarže tých ohnivých obalov aj C60 mohli byť v poriadku, ale ja som nejaké nahrával, slabé vybudenie, hlavne na výškach a dropy
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa janvys »

No, musím se pochlubit pět minut starým úlovkem. Ultrasuper cena. Občas se neustálé sledování čerstvých nabídek vyplatí. I takhle po nocích ;)
Prílohy
Screenshot_20201231_005918.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa janvys »

Další případ jak se mezi smetím dá najít poklad.
Jako každý den procházím inzeráty a vidím nenápadný inzerát na nějakou kopírku kazet, která sloužila kdysi k tel.záznamníkům, diktafonům apod. Naprosto nezajímavé, řekl by jeden, navíc s cenou "nabídněte"...
Screenshot_20210104_173815.jpg
.
Normálně bych šel dál ale z nějakého důvodu jsem ten inzerát rozklikl abych si přečetl celý text a mrknul na foto té nezajímavé kopírky..
A hle, co se tam skrývalo!
Screenshot_20210104_173911.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa EZ647 »

asi za to bude chcieť moc myslím, daj vedieť :P
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa janvys »

EZ647 napísal: Pondelok, 4. Januára 2021, 18:02 asi za to bude chcieť moc myslím, daj vedieť :P
Už jsou doma, dnes přišel balíček, ale ještě jsem ho nezkoumal, musel jsem odjet. Vzal jsem všechny AD, XLII-S a UX-S. Cena byla 7,50€/ks což myslím je více než rozumné :)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa EZ647 »

tiež si myslím, dobrý výber kaziet, hlavne tie Agfy s magnetitom sú celkom raritné a mali by byť aj zvukovo zaujímavé
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa janvys »

No vidíš, ty Agfy jsem nebral, neužil bych je. Ani ty Emtec ani DJ2. Jen těch 6 kazet jak jsem psal. Hlavně z té XLII-S z roku 1986 mám velkou radost, za tu jinak chtějí překupníci nesmyslné částky...no ono už i za ty ADčka 1988 dnes chtějí nesmysly také.. Celkově ročník 1988 ať už TDK nebo Sony je nejžádanější a ceny tomu bohužel odpovídají. Jinak samozřejmě, všechny je nahraju, žádná výstavka ;)

P.S. netušil jsem že ty Agfy by mohly být dobré, do mých decků Agfy nesmí. Jen na výstavku.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa EZ647 »

tie Agfy majú veľmi zvláštnu pásku, ktorá má pomerne silné výšky aj pri malom alebo nulovom biase, chcelo by to testnúť u teba
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Inzeraty

Príspevok od používateľa janvys »

Hned 3 velkocívky v jednom nákupu! Občas i na tom Aukru se objeví někdo normální, co říkáte na ceny?
Prílohy
Screenshot_20210125_043335.jpg
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrý nákup, novinky, články, zaujímavosti - nové"