SilverFox•NSK - Audiokazety

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Hm, no to není nejmíň.. Pak si to propočítám, aby mi tam taky zůstala zásoba a pak ti je připravím.
Stejně tu máš u mě ještě nějaké to LP a kazetu a taky CD pro tebe i Pepsta. Jo, su nespolehlivej, že mi to tak trvá, a za to promiň, ale dočkáš se. Aspoň toho bude víc.

A žádné další díly nepotřebuješ? Ptám se jen, že když už bych ti chystal toto, tak abys pak nelitoval.

Jinak už jako malej jsem si všiml, že některé kazety mají ten polštářek zachycený o vystouplou hranu na stínícím plíšku, který když vytáhneš, tak nemáš kam ten polštářek dát. Nevím už jaké kazety to tak měly, ale vím, že to u některých bylo.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

zbierka je stále otvorená, takže ak budú USA kazety so špongiami pribúdať, tak to v budúcnu bude zase potreba, ale nevadí, ja tiež dlho chystám balík pre teba, takže sme si kvit :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No já myslel třeba nějaký stínící plíšky nebo nějaký ten kotouček či šroubky.
Hm, tak to je potřeba vymyslet nějaké řešení jak alternativně zprovoznit tyto pásky..

Tak dobře :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

pliešky asi nie, a kotúče, možno pár kusov by som vzal
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Opravy audiokazet (díl 4.)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahojte :- ).
Tak bych po skoro 3 letech mírně oživil toto vlákno, které zrovna moc neudržuji :-/ .. A oživil bych ho tentokrát románem obsahující opravy ne jediné kazety, proto už při psaní těchto slov nyní v začátku vím, že z toho určitě román vyleze a celý ho na jeden zátah a ještě s pocitem krátkosti určitě přečte Nstar, kterého tímto zdravím :wave: .

Upozornění: I když se snažím po sobě vždy opravovat chyby a několikrát to po sobě čtu, tak je možné, že se tu vloudí nějaká chyba, což je ještě jasné, ale poslední roky se setkávám častěji s chybou ve stylu vypadlých písmenek, což někdy může i výrazně změnit znění věty. Je to proto, že tato klávesnice už reaguje velice špatně, což je za těch 12 let používání asi celkem přirozené. Takže děkuji za pochopení.
Dále bych se chtěl omluvit za kolobky (smajle), které jsem musel nechat zapsané textem s mezerou. Je to z důvodu omezení pouhých 15 na jeden příspěvek.. Díky za pochopení.


Vlivem získání pro mě těžko popsatelného pokladu z oblasti kazetové ve formě zaváděcích kazetových pásků (viz níže odkaz na Hádanku), jsem se před pár dny rozhoupal, že si konečně opravím nějaké zničené kazety, kterým právě zaváděcí pásky chybí a do té doby jsem myslel, že budu muset sáhnout do zásob uvedených na minulé stránce (tedy že budu čerpat zaváděčky z náhradních kotoučků, což se mi příčilo - už i proto, že ty kotoučky jsou pro mě taky cenné a ochudit je o jejich původní pásek se mi prostě nelíbilo). Naštěstí mou neaktivitou jsem se do těchto oprav nepustil a nedávo jsem získal onen poklad:
viewtopic.php?p=45241#p45241

Jak jinak, sáhnul jsem po jednom z maxi balíků od Tesláka, jehož tímto také zdravím a velice za tyto zásoby děkuji :wave:.



Jako první neušla mému opravářskému zájmu kazeta z 13kilového balíku, který ale neobsahoval tu kazetu, kterou jsem si chtěl pustit, ta byla právě v tom jiném, kde jsem opravil více následujících kazet, o tom však později. Ale protože už jsem ji měl v ruce, tak jsem ji rozhodl opravit.
Šlo o kazetu z řady rádoby "originálek", známou jako POKER-SOUND. I když těžko říct jak to bylo s těmi právy, když nad logem Sterea je BIEM a ZAIKS (což je něco jako OSA). Konec konců na druhou stranu, kdo okrádá koho, že...

Nějak mě to chytlo, že jsem ji ani nestihl pořádně vyfotit v původním stavu ještě zešroubovanou, ale nějak jsem zdokumentoval alespoň její stav v detailu. No v detailu..tenhle kilový maxi kompakt má tak obrovský objektiv, že i výše vysunutý blesk ho dokáže zastínit - proto je na mnoha fotkách spodní část snímku zatemněná.. Nemluvě o tom, že mi s ním ani moc nejde dělat deatilní snímky jako s mým skutečným kompaktem, co se vejde do kapsy - jenže tomu, jak často uvádím, bohužel odešel blesk a nevím kdo by mi ho opravil..
Fotit jsem to musel na stole, protože když jsem to dal na bílý podklad, tak byla fotka zatemněná, že z ní nebylo moc poznat - jako ten kdo dělal SW pro tento foťák, tak musel mít o dvě až tři kolečka míň..


Jak lze z následující fotky vidět, někdo zacvakl do cívky přímo magneický pásek a ten původní zaváděcí chybí úplně.
.
DSCN7246 – kopie.JPG
DSCN7246 – kopie.JPG (233.12 KiB) 2724 zobrazení




Po mých neblahých a mnohdy, pro prsty, vlice bolestivých zkušenostech jsem měl velké obavy z toho, jak zasunu tuto svorku spolu se zaváděcí páskou zpátky do cívky - od mala jsem totiž používal způsob zasouvání svorky, nikoliv její zacvaknutí. Ovšem poté, co Erik před časem uvedl, že se svorky nezasouvají, ale zacvakávají, tak moje obavy z vytlačeného a bolestivého důlku v prstu o něco vzrostly. Přesto jsem se rozhodl, že tento magnetický pásek vysunu, čímž zachráním i těch pár milimetrů, které bych jinak ustřihl a na ni napojil zaváděčku, což se mi ale nelíbilo kvůli síle, co by musela ta původní tenká magnetická páska snášet při přetáčení a přehrávání včetně toho, že bych tak nezachoval oněch pár milimetrů pásky.
Zarazilo mě, že ta svorka v cívce byla tak volná, že i při pouhém zvednutí cívky normálně vyklouzla. To mě potěšilo, protože jsem si říkal, že její zacvaknutí se zaváděcím páskem by mohlo být snazší.
.
DSCN7249 – kopie.JPG
DSCN7249 – kopie.JPG (153.1 KiB) 2724 zobrazení




A taky že jo, stačilo jen trošku zabrat a ejhle, svorka i se zaváděcím páskem byla zacvaknutá v cívce a díky větší tloušťce zaváděčky oproti magnetickému pásku už byla svorka i pevnější.
Bohužel, potom jsem si uvědomil, že jsem ji omylem zacvakl opačně, tedy hladkou stranou k hlavám a tou hrubší čistící dovnitř. Protože jsem ji už ale nechtěl kuchat, tak jsem to tak nechal - holt půjde přes zaváděčku trochu ztuha..
Ano, je mi jasné, že tato kazeta měla původně žlutou zaváděčku, což je vidět i na plné cívce, kde se dochovala, ale protože jsem měl vytaženou zrovna tu bílou, tak jsem použil ji, navíc to hezky kontrastovalo se žlutými cívkami a kladkami :- ).
.
DSCN7254 – kopie.JPG
DSCN7254 – kopie.JPG (235.94 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7256 – kopie.JPG
DSCN7256 – kopie.JPG (205.23 KiB) 2724 zobrazení




Na řadu však přišel problém, kterého jsem si všiml už když jsem kazetu vzal do ruky - cívky se skoro netočily, byly jak zatuhlé, což bylo vlivem třecí fólie, která zakrývala cívky a takto byla sešroubovaná (na snímku je znázorněno jak to vypadalo).
Myslel jsem, že tam někdo dal prostě třecí fólii z jiné kazety, která logicky má jiné rozměry, proto jsem si lihovkou udělal tečku, kde jsem si poté udělal dírku jehlou (a že to bylo náročný, ta fólie je pevná jak prase), ale stejně to moc nefungovalo.
Pak jsem si uvědomil svoji blbost - hledal jsem složitější problém než ve skutečnosti byl. Zkusil jsem fólii jen otočit :- D. No samozřejmě že padla jak ulitá :lol:.
.
DSCN7258 – kopie.JPG
DSCN7258 – kopie.JPG (243.76 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7260 – kopie.JPG
DSCN7260 – kopie.JPG (223.4 KiB) 2724 zobrazení




No a tady je již opět složená a připravená k přehrávání :- ). Ovšem ani jsem ji nestihl přehrát, protože jsem se hned chtěl pustit do toho jiného balíku, kde už bylo jen pár kazet, ale s tou, kterou jsem si chtěl pustit.
Ano, středový šroubek nemá, ale to je ještě dost malý nedostatek (což brzy pochopíte :mrgreen: ).
Jak lze vidět, tak jsem si tam dal mnoho zaváděcí pásky - to je totiž moje úchylka, mám rád spoustu zaváděčky a v případě kazet jsem si tohoto nikdy nemohl užít, protože víme, kolik jí je běžně v kazetách..
Délku jsem odměřil ručně pomocí metru na asi 20 vteřin, tedy 95cm ALE od začátku do konce, tedy včetně uchycení v cívce.
.
DSCN7261 – kopie.JPG
DSCN7261 – kopie.JPG (232.13 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7262 – kopie.JPG
DSCN7262 – kopie.JPG (221.97 KiB) 2724 zobrazení




~-~-~



No a na řadu přichází jedna kazeta, jejíž opravu jsem odkláda i když šlo o pouhé slepení roztrženého pásku, který byl okolo toho i dost pomačkaný - jak je hned na první fotce vidět :lol:.
.
DSCN7270 – kopie.JPG
DSCN7270 – kopie.JPG (195 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7271 – kopie.JPG
DSCN7271 – kopie.JPG (217.08 KiB) 2724 zobrazení




Maje zaváděcí pásku, tak bych to nebyl já, kdybych toho pořádně nevyužil. No samozřejmě, že i tady jsem ji práskl :lol:. Teď jsem si už ale dal pozor, abych ji umístil správně, tedy tou hrubší čistící stranou k hlavám. A to byl i záměr, protože při přehrávání se tak očistí bordel v magnetofonu z vydrobené magnetické pásky, která je pomačkaná.
A protože mám tendence zachovávat každý milimetr pásky, tak jsem zde nic nestříhal a vzniklou mezeru mezi pásky jsem přelepil lepící páskou, čímž jsem ji navíc i zpevnil.
.
DSCN7272 – kopie.JPG
DSCN7272 – kopie.JPG (218.28 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7275 – kopie.JPG
DSCN7275 – kopie.JPG (118.37 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7283 – kopie.JPG
DSCN7283 – kopie.JPG (218.91 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7284 – kopie.JPG
DSCN7284 – kopie.JPG (196.79 KiB) 2724 zobrazení




Ovšem to nejzásadnější pro mě je obsah této kazety. Tento zvláštní a dost opticky povedený hybrid Maxell LN uvnitř Sony HF skrývá totiž i dost poutavý obsah.
Když jsem si ji po složení pustil ve svém Philips D6920, abych zjistil, jak to hraje po opravě, tak mě hned zaujala ta první skladba co se ozvala, a to pro mě notoricky známá "Alex Gaudino Feat. Shena - Watch Out" (ale ta klasická co má 03:00, mě se teď podařilo najít něco, co zní jak demo :-/.. ). Po pár minutách hraní mě to ale nedalo, tak jsem ji vytáhl a šel si ji pustit do Dualu, který sice není v pořádku, ale chtěl jsem si tu skladbu poslechnout pěkně i trochu s basama.
Jak dohrála, tak mě překvapila následující skladba, a to "Alex C. feat. Yass ‎- Doktorspiele", kterou už taky moc dobře znám a stejně jako předešlá se mi taky líbí, a co víc, tuto mám i na desce :- ). Když už jsem myslel, že tato pěkná hudba přestane, zarazila mě další, kterou sice neznám, ale je to ten styl co mám rád. *
To už jsem si říkal, že to je teda solidní shoda, že tam jsou tři výborný skladby a navíc hned pěkně po sobě.
Jaký údiv nastal, když se po ní ozvala "Timbaland feat. OneRepublic - Apologize", to už jsem si začal ten výběr jen užívat a trochu si tu hudbu trošku zesílil bez ohledu na to, že je večer (no co, byl víkend).
U hned následující skladby "Alex Gaudino feat. Crystal Waters - Destination Calabria" jsem se už jen s překvapením smál, protože sice ne na té originální, ale na remixu "(Nari & Milani Club Mix)" jsem skoro dospíval, no spíš jsem si ji pouštěl až do zblbnutí mnoho let a stále ji mám rád.
Za ní následovala skladba "Gigi D'Agostino - Passion", no co dodat, když ji mám na dvou deskách :- ).
Další mě už ale fakt dorazila - "Nelly Furtado - Say It Right" a to už jsem Erikovi musel napsat, že jsem zřejmě našel tu nejlepší kazetu vůbec. Jsem si říkal, že to je jak, kdyby ji někdo nahrával přímo pro mě. Tato byla trochu poškozená jak páskem, tak ke konci i magneticky.
Následovala, ne sice pro mě nějak fascinující skladba, ale dobře se poslouchala, jen netuším co a od koho to je, jen to nejspíš bylo k filmu Mission Impossible, protože to tam často zpívala.. Tady se už magnetické poškození projevilo ve větší míře.
To následuje i do další skladby, nějaký Houseový remix skladby "Culture Beat - Inside Out". Tady už magnetické poškození bylo extrémní, kdy se zvuk kolébal ze strany na stranu mnohdy až do ticha, bylo to jak kdyby si nějaký děcko bez ustání hrálo se stereováhou..
Che he, co dodat, teď se na řadu dostal nějaký z remixů skladby "Global Deejays - The Sound of San Francisco", slyším ho poprvé, ale není špatný, jen to není ta originální verze. V tuto chvíli mě naštvalo, že si nemůžu digitalizovat kazety kvůli chybě v Dualu, který vnáší do zvuku to nepříjemné bzučení..
Cha, no sice je to remix a ne originál, který se mi líbí, ale "Nelly Furtado - All Good Things (Come To an End)" potěší i v takto divném remixu.
Za ní je remix nějaké hitovky z 90. let, origoš znám, ale vůbec si nevzpomenu o co jde - no ono se to těžko píše, když to nemám jak identifikovat :-/..
No, tak tento otřesný remix v originálu skvělé skladby "Rihanna - Don't Stop The Music" pokazil jinak výborný výběr celé kazety. Bylo to jak kdyby repráky snědly moc fazolí.. Zřejmě ale šlo o nějaký Megamix, protože na to hned bez střihu následoval další remix skladby "Rihanna - Shut Up And Drive", který mám myslím i na obrazovém maxáči, ale vůbec mě nezaujal. To se prolnulo do dalšího remixu "Rihanna - Umbrella", ten brzy přešel na remix "Rihanna - SOS", který pokračoval až do konce kazety. Vtipné bylo, když zřetelný náznak melodie byl slyšet i v zaváděcí pásce :- D.

Tak jsem kazetu otočil a tento Megamix pokračoval konečně prvním pořádným remixem, který ani neznám na skladbu (také slyšitelnou už v zaváděcí pásce) "Rihanna - Unfaithful". Musím nějak dohledat...HA, našel "Rihanna - Unfaithful (Tony Moran Radio Mix)". Tak tohle bych bral na desce, i když ne jako Radio, ale plný mix.. No ono mě těch desek co chci stejně chybí stovky..
Za ní následovala nezvykle k předchzímu obsahu "The Tamperer feat. Maya - Feel It" zřejmě v plné Extended verzi. No ale tato se mi taky líbí a mám ji na desce.
Za ní následoval mix, který jsem slyšel poprvé teprve při tomto poslechu a to "Bloodhound Gang - The Bad Touch (The Eiffel 65 Mix)". Hm, zní mi to i líp než originál, ale možá proto, že to je povedený a slyšel jsem to poprvé.
Pak ještě jedna devadesátková skladba (Twenty 4 Seven - Leave Them Alone (Rap Single Mix)) a za ní závěr mé oblíbené "Britney Spears - Piece of Me". Za tím byla "Code Red - Kanikuly 2008. No a pak další oblíbená "Britney Spears - Gimme More", zde se projevilo ale už jen lehce to magnetické poškození, ale oproti předešlé straně jen decentní náznaky.
Následuje další pecka "Snap! - Rhythm Is a Dance" v pěkné basové originální verzi (i když i remix na kterém jsem vyrůstal se mi líbí, ale co jsem poprvé po spoustě let slyšel originál, tak mě až udivil jak suprově zní). Ovšem Instrumentálka této skladby je taky pořádná pecka. Teprve u této skladby jsem si uvědomil, že celou dobu poslouchám monofonní záznam, když se neozval ten stereofonní efekt, ale jen jakoby jeden kanál roztažený na mono. Díky těm defektům na pásce i v záznamu mi to předtím nějak ploché nepřišlo.
No, a nyní opět "Alex Gaudino feat. Crystal Waters - Destination Calabria".
Teď skladba, kterou ani nevím jestli znám, ale omylem jsem si začátek spletl se skladbou od Sandry, jde o "2 Unlimited - Twilight Zone" (schválně, kdo uhádne s jakou skladbou od Sandry jsem si spletl tuto?). Zkusíš uhádnout Eriku ;-) ?.
Hned na to moje oblíbená a na něj dost nezvykle klidná "Scooter - Break It Up", kterou jsem si pořídil i na MaxiCD.
Tak a zde se to podělalo první otřesnou skladbou, která totálně rozbořila to co jsem doteď poslouchal - "Leoš Mareš - Minuty se vlečou". Nemůžu si pomoct, ale tohle je hrozný i kdyby byl text sebelepší, tak to zpracování..
No, tak se to vrátilo zpět pěknou skladbou, o které jsem doteď netušil, že je od ní - "Morcheeba - Rome Wasn't Built In a Day".
Najednou se to vrátilo do taneční hudby v pro mě neznámé skladbě "Horny United & Just 4 Funk - Crazy Paris (Paris Latino) [Radio Mix - Exclusive]". V této skladbě byla i ta slepka se zaváděcí páskou, kterou jsem opravoval.
Po skončení této skladby skončil i dotyčný s nahráváním této kazety plné pecek, co se vysílaly v rádiu (což vím díky fragmentům mluvení, které tam zůstaly než to stihl vypnout a napojit na to další skladbu). Každopádně jsem ale neměl tušení, že se taková hudba tehdy v rádiích hrála - no holt jsem s poslechem rádia skončil někdy v roce 2005, protože mě už moc nebavila ta těžce komerční hudba a tuny reklam.. Jenže jak jsem mohl tušit, že o 4 roky později tam pofrčí něco takového že..
No ale páska ještě nekončila, najednou se tam objevil zřejmě původní záznam, protože byl zvuk najednou tlumenější, tišší, pomalejší, ale zřetelně stereofonní, no a skladba "Lipps, Inc. - Funkytown" :-D. Ty ječivé vokály zrovna nejsou můj šálek kávy, ono ani žánr Disco zrovna nemusím, ale je to snesitelnější než jiné Disco skladby..
Na to se velice jemně prolnula skladba, kterou jsem ani neznal, tedy ne v této variantě - "Worlds Apart - Everlasting Love". Tato však skončila do půl minuty, protože teď již skončil pásek.


No ale protože začátek kazety jsem si neměl jak poslechnout kvůli roztržení až o kus později, tak jsem si pustil začátek první strany a tam už bylo slyšet hudbu i v zaváděčce :- D. A to devadesátkový hit "Loona - Membeleo". Hm, tak nevím, ale správně to má být Mamboleo, tak nevím proč mi to vyhledalo tuhle zkomoleninu..
Za ní následovala pro mě neznámá, ale dost povedená skladba "Alexia - Summer Is Crazy".
No a touto skladbou to již končí, protože za ní je ta "Alex Gaudino Feat. Shena - Watch Out", kterou jsem začínal tento poslech a zároveň masivní román, a to vše jen o jediné kazetě.


*A jakto, že to vím tak přesně? Když jsem to začal popisovat, nějak mi to nedalo, tak jsem zase vyhrabal tu krabici a právě si při psaní hraji tuto kazetu znovu.

Hmm, začínám mít zvláštní pocit, že teď jsem nějak nevědomky přešel do stylu Erikova vlákna s Rituálním poslechem na jeho mechanice :think: .


No ale kvůli této kazetě tu mám dvě zprávy:
Mirku, pokud někdy v budoucnu narazíš na brutálně zničené kazety, nebo i pouhé cívky jak jsi mi jednou poslal :-D, nebo snad i na zmuchlaný kousek pásku bez cívek, prosím, odkládej mi i tento druh "odpadu". Vím, že šance na nalezení něčeho podobného není zrovna jistá, ale mnohdy se mi na těch nejzničenějších kazetách podařilo najít tu nejlepší hudbu.
U poslechu této kazety jsem byl v euforii jaké pecky se tam nacházely - takový množství kolikrát nenajdu ani po přehrání 5 kazet, takže když je to všechno jen na jediné..

A i když je mizivá šance, že si tohle čte dotyčný, kdo si nahrával tuto kazetu, i tak mu chci poděkovat, protože tohle byl opravdu perfektní výběr. Moc děkuji :thumbup:.





~-~-~




No, tak jsem sáhl po další "vylepšované" kazetě, kde taky chyběla zaváděčka a vylepšená proto, že jak jsem po rozdělání zjistil, tam byla nevhodná kladka, která se do té kazety příliš nevešla.. Jaká ironie byla, když jsem po otevření mimo to zjistil, že v kazetě Maxell LN jsou cívky zřejmě ze Sony HF :- D..
.
DSCN7288 – kopie.JPG
DSCN7288 – kopie.JPG (209 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7292 – kopie.JPG
DSCN7292 – kopie.JPG (186.79 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7294 – kopie.JPG
DSCN7294 – kopie.JPG (152.01 KiB) 2724 zobrazení




Většinou, když najdu takto starou kazetu a na ní nápis Moravanka, tak mám obavu v obsah nahrávek na tento způob, případně dechovky nebo hůř, německé šlágry.. Jako zvládnout se to dá, ale spíš než německé šlágry nebo dechovku bych i poslechl české lidovky, polky a tak. No, ale po opravě, kdy jsem u této kazety zkusil jen kousíček, skrz funkčnost, nečekal jsem, že se tam objeví něco na styl Holki, nebo prostě ta česká mileniová Pop hudba (jestli se to tak dá nazvat). Spíš nedočkavostí než obavou, že budu poslouchat celou kazetu jen tento styl canců, jsem hned přešel k opravě další kazety.
Sice mi teď došlo, že tam vlastně byly stejně cívky z novější kazety, takže dechovky tam být nemohly, což jsem však ještě netušil než jsem tu kazetu rozdělal.
No ale než k tomu přejdu, tak ještě popis opravy (hm, tak si říkám, jestli jsem tímhle právě neodrovnal i Nstara :lol:). A opět tě zdravím, pokud jsi to zvládl až sem :- ).

Jak vidno, chybí zde obě třecí fólie. No ale protože tohle mezi náhradními díly nemám, tak jsem to tak nechal a pustil se jen do opravy pásku. Zde už jsem dostal trochu obavy, protože tyhle cívky asi budou mít i dost pevné svorky narozdíl od té první, kde ta svorka sama vyklouzávala při zvednutí cívky. A měl jsem pravdu, šla ztuha už při vysouvání kvůli vyndání pásku.
.
DSCN7297 – kopie.JPG
DSCN7297 – kopie.JPG (185.77 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7300 – kopie.JPG
DSCN7300 – kopie.JPG (203.29 KiB) 2724 zobrazení




Při odměření zase 20 vteřin zaváděčky jsem se tedy s obavami pokusil o zacvaknutí. Zkontroloval jsem správné strany zaváděčky a chopil se zamačkávání svorky do cívky. Tlačil jsem, až mě prst bolel. Svorka se ani nehla blíž ke středu. Tak jsem to zkusil znovu, teď jsem tlačil ještě víc a dýl. Prst mě už bolel jak prase, tak jsem toho nechal, povolil jsem a ta svrka mi zůstala vmáčknutá na prstu. Zní to strašně, ale měl jsem ji tam asi trochu přilepenou, protože jsem se už pomalinku začal z toho potit - a to jsem na sebe měl otevřený okno s chladným nočním vzduchem. Tak jsem zkusil jinou techniku, opatrně jsem ten pásek nastavil, přiložil svorku, otočil ji a začal jsem tlačit opačně cívkou o stůl, aby se ta svorka zacvakla. Nešlo to ani na několikátý pokus. To už celej spocenej jsem se nasštval a jen jsem přemýšlel jakou do háje mašinu na to v té fabrice mají, že to tam zacvakne...
Pilovat okraje na svorce nebo cívce se mi nechtělo, stejně by to asi nepmohlo, tak mě napadlo vzít kleště. Měl jsem sice lehce obavy, že tu cívku prasknu, ale už jsem byl s nervama někde.. Našel jsem kleště, na to jaký mám bordel, celkem rychle a šel jsem si tu cívku nachystat.
Byla to trochu piplačka, aby mi to nevypadlo z ruky než to vsunu mezi kleště, ale šlo to. Tak jsem trochu zabral a CVAK! Normálně na první pokus se to zacvaklo a nikde jsem ji ani nezdeformoval - ani zuby na cívce ani odřeniny na svorce.
Tak jsem našel super řešení :- ).
.
DSCN7303 – kopie.JPG
DSCN7303 – kopie.JPG (208.15 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7305 – kopie.JPG
DSCN7305 – kopie.JPG (230.72 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7311 – kopie.JPG
DSCN7311 – kopie.JPG (164.36 KiB) 2724 zobrazení




~-~-~




Tak jsem vzal další kazetu, které chyběla taky zaváděčka..si tak říkám, co s tím dotyčnej furt dělal, že se nikde nedochoval aspoň kousek a vrazil tam hned magnetický pásek..
Na řadu přišel Levis, ne ty džíny, ale parodie na TDK D 86'.
Vzhledem k jejímu stavu a obavám z kvality plastu, jsem začal být trochu nervózní jak tu svorku zacvaknu.. Po rozdělání kazety jsem se přesvědčil, že svorka jde taky celkem ztuha, ne sice tolik jako u Sony, ale nebyla volná jako u POKER kazety.. Navíc magnetický pásek, jehož kus byl za ty roky jemně přilepen k cívce byl i u svorky zničen, tak jsem ho musel zase opravit tím proloženým oboustraným slepem.
.
DSCN7318 – kopie.JPG
DSCN7318 – kopie.JPG (190.65 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7319 – kopie.JPG
DSCN7319 – kopie.JPG (203.75 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7321 – kopie.JPG
DSCN7321 – kopie.JPG (133.63 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7327 – kopie.JPG
DSCN7327 – kopie.JPG (117.74 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7330 – kopie.JPG
DSCN7330 – kopie.JPG (163.84 KiB) 2724 zobrazení




No, oprava proběhla úspěšně, zacvaknout to šlo snadno a bez poškození cívky nebo svorky :- ).
Na druhé cívce jsem viděl pod svorkou, že už magnetický pásek není, tak jsem kazetu složil, sešrouboval, ale vzhledem ke stavu kazety jsem se neodhodlal ji hned vrazit do přehrávače, tak jsem pro jisotu celý pásek ručně zkontroloval a to tím způsobem, že jsem ho ručně celý vymotal z kazety, abych prohlédl povrch, zda na něm nejsou nějaké nečistoty (což zrovna byly) nebo nějaké nevhodné slepky případně i s rozpatlaným lepidlem. To už naštěstí nebyly, ale tento vymotaný chumel stál za to :lol:.
V závěru kazety, když jsem se dostal až na konec jsem však zjistil, že sice tu zaváděčka je, ale hodně zkrácená.
.
DSCN7333 – kopie.JPG
DSCN7333 – kopie.JPG (203.16 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7334 – kopie.JPG
DSCN7334 – kopie.JPG (207.92 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7335 – kopie.JPG
DSCN7335 – kopie.JPG (173.37 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7336 – kopie.JPG
DSCN7336 – kopie.JPG (221.81 KiB) 2724 zobrazení




Protože jsem ten chumel ale vymotával systematicky stejně a nijak jsem ho nepromíchal, tak šel samozřejmě navinout zpět úplně v pohodě.
No, s tou krátkou zaváděčkou jsem se rozhodl, že ji taky opravím. Jak jinak, opět jsem ji pořádně navýšil :- D.
.
DSCN7340 – kopie.JPG
DSCN7340 – kopie.JPG (129.46 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7341 – kopie.JPG
DSCN7341 – kopie.JPG (198.02 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7346 – kopie.JPG
DSCN7346 – kopie.JPG (193.29 KiB) 2724 zobrazení




Co se týká obsahu této kazety, tak jediný zničený štítek na jedné straně tomu neodpovídal a byly tam nahrány pro mě nové devadesátkové pecky a vzhledem k vysoké kvalitě, byť mono, nahrané asi někým jiným, protože pak tam byly nějaké vtipy a humorné scény vysílané na nějakém zvláštním Rádiu Nova-Alfa (a že jsem se u některých pořádně nasmál :- D). U některých anektod byo slyšet, že jsou zřejmě přehrávány z desky, protože tam bylo to typické praskání. Upřímně netuším co to bylo za rádio, ale v jediné reklamě co se tam dochovala se zmínilo, že končí kupónová privatizace, takže to odhaduji na závěr roku 1992 nebo 94', ale že by tohle rádio Nova byl předchůdce televize Nova, která začala vysílat začátkem roku 94' je zvláštní..ovšem hlasatel, který byl v tom rádiu je zřejmě ten samý, co se objevil jako hlasatel upoutávek pořadů na televizi Nova.. Že by to byla až tak velká náhoda?
Každopádně, pro případ, že by mi k tomuto rádiu Nova-Alfa dokázal někdo cokoliv říct, tak budu moc rád, protože internet nic neví.
Počítám, že připomenout by to možná mohla znělka rádia. Na tét kazetě se jich pár dochovalo, takže tady přehrávám dvě z nich, včetně té reklamy.
Předem děkuji za jakoukoli případnou informaci o tomto rádiu :- ).
Tato žádost se týká i toho, kdyby někdo znal jméno toho hlasatele s hlubokým hlasem, který byl dlouhé roky slyšet i na televizi Nova.

.



~-~-~




No a na závěr jsem se odhodlal pustit do poslední opravy a to zatím nejzničenější kazety, kterou jsem zatím opravoval. No nemusím zřejmě popisovat důvod obav u tohoto kousku :-?..
.
DSCN7347 – kopie.JPG
DSCN7347 – kopie.JPG (223.72 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7349 – kopie.JPG
DSCN7349 – kopie.JPG (152.62 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7350 – kopie.JPG
DSCN7350 – kopie.JPG (217.99 KiB) 2724 zobrazení




Po velice opatrném rozmontování kazety, které sotva držely dva šroubky jsem se dostal ke kotoučkům. Na tom plném jsem viděl, že je opět původní zaváděčka, ale že i pásek je poněkud poškozený. No on už se sám měl tendence ruličkovat, hlavně na začátku, zřejmě z toho, jak moc byl vyježděný, protože to jsem zatím u TDK D nezažil ani v případě C120. Jo, Metalka by to udělala, ale Normálka ne..

Oprava zaváděčky proběhla úspěšně. I přes tento stav jsem se moc u zacvakávání svorky klešťěmi nebál, protože to je prostě TDK a ne nějaký lagric. Vzhledem ke stavu pásky jsem ji ale taky provizorně celou vymotal. Špína tam překvapivě nebyla jako v případě té Levis, ale za to byla několikrát zmačkaná a dokonce (jak jsem pak zjistil) několikanásobně přetočená. Tak jsem tyto přehyby pásky nehtem rovnal, což nebylo moc snadné, protože jsem je měl krátké :-/. Ale nakonec se to poddalo a pásek se rovnal.
Jak vidno, jedna zaváděčka se zachovala v plné délce.
.
DSCN7351 – kopie.JPG
DSCN7351 – kopie.JPG (193.03 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7352 – kopie.JPG
DSCN7352 – kopie.JPG (182.87 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7353 – kopie.JPG
DSCN7353 – kopie.JPG (200.54 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7355 – kopie.JPG
DSCN7355 – kopie.JPG (223.99 KiB) 2724 zobrazení




Abych ten chuchlavec navinul, tak jsem tuto kazetu musel sešroubovat, teda čím se dalo..samozřejmě, že ten horní šroubek vytrhl i při jemném šroubování kousek plastu, takže jsem to pojistil jedním slepením izolačkou, abych ji mohl vložit do diktafonu a pásek navinout zpět aspoň přetáčením. To však moc dlouho nevydrželo, takže pak přišlo navíjení pomocí vsunuté propisky do cívky - tedy pěkně postaru.
Jenže při navinutí jsem zjistil, že se pásek několikrát protočil, což mě znervóznělo, protože jsem myslel, že při tom navíjení v diktafonu se pásek nějak pomuchlal. Takže jsem byl nucen tuto křehkou dorasovanou kazetu opět rozdělat a celou převinout v diktafonu na pomalý chod za stálého sledování, kde je ten pásek přetočený.
Až na úplném konci mi došlo, že to přetočení pásku zřejmě vzniklo tím, jak jsem ho na jednom místě vícekrát rovnal, jenže jsem si to hned neuvědomil, protože to bylo v půlce kazety a to už bylo na zemi kus vymotaného pásku, takže jsem to protočení nepostřehl.
No nedá se nic dělat. Tak jsem tu kazetu zpátky složil a pro jistotu jsem to pojistil ještě přeloženým kouskem lepící pásky, aby ten šroubek nevpadl do magnetofonu. Pásek jsem převinul zpět na začátek, teď už ve Philipsu a šel jsem si ho přehrát.

Obsah byl takový průměrný, dalo se to poslouchat, něco mě i trochu zaujalo. Celkově tam byl poměrně dost zvláštní výběr, ale bylo u některých skladeb zřetelně slyšet, že jsou nahrané ze 128kbps Mp3 a u jedné, co jsem si kvůli identifikaci přehrál jsem pak na spektrogramu viděl totálně rozdrobený zvuk, který odpovídal právě této slabé Mp3.
Nejvíc mě však právě zaujala tato skladba, kde jsem si normálně fakt myslel, že to je Scooter. Sice mě dost zarazilo, že zpívá maďarsky, ale ta hudba, efekty i ten hlas, to byl jak Scooter zamlada.
Až jsem skladbu identifikoval, tak to vysvětlilo tu maďarštinu, ale naopak mě zarazilo, jak dokázal někdo tak skvěle napodobit styl Scootera a tím nemyslím, že by ho kopíroval.
Šlo o "Now. Hu - Letezem (Kozmix)", mě se však podařilo najít jen jedinou a odlišnou verzi oproti tomu co mám na kazetě: "Kozmix Létezem ( Erős Spigiboy vs. Mozsó Dance Mix)".

Můžete mi prosím někdo říct, jestli to Scootera připomíná jen mně nebo nejsem jediný? Předem moc děkuji za názor.

U hledání této skladby mě ale už dožral ten stav v jakém je teď internet.. Jako abych bral za úspěch už i to, že si stáhnu skladbu z Jůtubu v mizerné kvalitě, to je děs. Kde to jsme sakra?! To už je opravdu zdroj hudby na amatérsky nahraných kazetách opravdu snadnější a kvalitnější přístup k hudbě než internet..
V takovou chvíli mě už napadá jen říct "Autorskoprávní ochránci všech zemí, vyližte si pr*el". Ano, už i tímhle jsem jistě porušil autorská práva :mrgreen: .
.
DSCN7357 – kopie.JPG
DSCN7357 – kopie.JPG (182.03 KiB) 2724 zobrazení
DSCN7360 – kopie.JPG
DSCN7360 – kopie.JPG (106.52 KiB) 2724 zobrazení




Takže Vám všem moc děkuji za pozornost a ještě jednou tolik těm, kteří to dokázali dočíst celé až do konce :- ).

Pokud by mi někdo napsal názor či odpověď na pár otázek, které se v textu mihly (proto jsem je raději barevně zdůraznil), tak předem moc děkuji.

A někdy příště u dalšího čísla oprav :- ).
I když už počítám, že to nebude tak dlouhé, ale kdo ví..






[ attachment=0][/attachment]
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

uff
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak nebylo to až tak hrozné - až na to vymotání pásku do chumlu. Čistíš ten pásek? Na RTR M 2405 jsem měl takové čistící udělátko, ( origoš) které jsem docela používal.
Zmačkaná páska se nechá opravit ( ale také popravit když se to přežene) žehličkou. Samozřejmě přes papír.
Čím ten pásek lepíš??
K obsahu se nevyjádřím, pravděpodobně bych takové kazety určil k vymazání případně s dovětkem vhodné pouze na řeč 8-) .
Jelikož vím, že máme oba čistý pásek na středovce - už jsi ho použil - navinul do těla kazety a nahrál??
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Nstar »

Čítal a potešilo, veľmi dobrá reportáž iného typu. Zaujalo ma že tá HF a LN majú prehodene cievky, to by bola naozaj náhoda. Tam musí byť úmysel. Zvláštne je aj, že na tak starej kazete také nové veci a mono. Nie je to moja hudba ale zaujal ma pôvod tej nahrávky. Ten efekt "záznamu" na zavadzacku je tiež čudný. A trošku škoda toho Dualu, taký slušný stroj by ozaj chcel údržbu ale to sa mi ľahsie povie ako vykoná. Na druhú stranu myslím, že je to riešiteľné a u toho magiča sa to oplatí.
Tá Poker sound vyzerá fakt dobre
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ako strojár tipujem na Duale vyschnuté filtračné kondíky :mrgreen: v okolí trafa
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Teslák »

No sakra , rychločtením jsem došel do konce . Měl jsi spisovatelskou náladu, že ? A co se týče názvu rozhlasové stanice, možná to je předchůdce dnešního rádia Impuls. Vzpomínám si na název RÁDIO ALFA, později RÁDIO NOVÁ ALFA, nebo ooačně, nejsem si jist, zda ještě došlo k nějaké další změně názvu, ale všechny vysílaly postupně v čase za sebou na stejné frekvenci. Nakonec pak zůstalo to dnešní Rádio Impuls. Berte to jen jako neoficiální info, vytáhl jsem myšlenku dle vysílacího kmitočtu.😉
A co se týče šrotů kazet, tak Ti je tedy zase začnu schovávat, neboť jsem je začal likvidovat na díly. Nechtěj vědět, kolik jich padlo...
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Jo, to jsem počítal, že tím některé asi pobouřím :-D, ale vzhledem ke stavu kazet, kterých se to týkalo by se to dalo přejít - tohle bych příkladem s čistou nebo novou kazetu neudělal.
Tak čistím pouze ty části pásku, kde se nachází špína. Většinou jsou ty pásky v kazetách čisté, zřejmě díky tomu, že jsou uvnitř uzavřeného obalu kazety (nemyslím krabičku, ale tělo kazety), a když už se někde vyskytne bordel, tak to bývá jen lokální přes několik závitů a to už samozřejmě opláchu a očistím, abyc si tím nezadrbal mechaniky.
Představa, že bych měl čistit celý kazetový pásek třeba přes jemnou hadru, to bych asi nedal.

No na narovnání zmuchlaného a přehnutého pásku se mi osvědčilo použití nehtu, jen je nesmím mít čerstvě ostříhané. Na žehlení i přes papír bych si ale asi netroufl.

Jo, tento kotoučák jsem kdysi měl a všiml jsem si toho podivného výstupku. Po letech, v roce 2021, když jsem se snažil pořídit plně funkční stereo kotoučák, tak jsem mezi asi 6 kusy koupil i tento Unitra 2405S, ale ani v tomto případě to čistící zařízení neměl, tak dodneška netuším jak to vůbec vypadalo..
Nutno zmínit, že ani jeden z toho množství kotoučáků co jsem předloni nakoupil není plně funkční. Tím jsem se nasral natolik, že jsem vzdal jakékoli nákupy kotoučáků přes inzeráty. Teď už bych koupil servisovaný kotoučák jen od někoho, komu věřím, jenže zatím mi nikdo žádný nenabídl, takže to zůstává odloženo jako před lety.
Jen jsem bohatší o několik magičů k servisu.
(Viz závěr příspěvku: viewtopic.php?p=37805#p37805 )


Ale to jsem odbočil..klasicky :-?.
Tak lepím to klasickou průsvitnou lepící páskou. A až mi budeš chtít napsat, že jsou na to speciální lepící pásky, určené přímo pro magnetofonové pásky, tak si přečti toto :-D
viewtopic.php?p=22269#p22269

Jak jsem tam už psal, mám grif na zjištění, zda se daná lepící páska do pár let rozteče nebo bude stabilní delší čas. A zatím mi to už asi 6 let vychází. Ovšem s tlustými 50µ kotoučovými pásky bývá problém, že ta lepící páska není dostatečně tlustá, aby se v místě slepení neohýbala, ale co už nadělám.. Ani ty speciální pásky nejsou spolehlivé, nehledě na fakt, že je ani nemám kde koupit.


No jo, a to je právě to, co na těch bazarových kazetách a páscích mám rád :-), že jen díky nim mám šanci objevit něco nového, i když to vzniklo třeba už v 70. letech.. Protože, jak mám najít něco, co neznám?

Já vím, vhodných pouze na mluvené slovo by byla spousta kazet co mám, ale když už nějaký Typ 0, no někdy i Typ -1 :lol:, nahrávám, tak mi tolik nevadí nekvalita zvuku. Nebo případně mám možnost využít hudbu vhodnou pro tyto pásky - některé Ambientní skladby mají rozsah mnohdy do 5kHz, což i ten nejhorší pásek ještě zvládá.
Ale přiznám se, že zatím jsem se nedostal k tomu, abych si plnohodnotně nahrával kazety, a to by na to ten Dual byl skvělý.

Navíc, já mám tolik prázdných a ještě zabalených kazet, že bych vůbec nemusel přemazávat ty staré. To bych udělal jen v případě opravdu nezáživného obsahu, který bych si stejně před smazáním digitalizoval (skrz zálohu) a na takové kazety, které se mi líbí a nemám je šanci získat nové.


Bohužel, ještě jsem ten kazetový pásek nepoužil - musím si nakoupit prázdné kazetové těla. Těch mám totiž nedostatek už bez přemýšlení nad tím, kam navinu ten pásek z pancake.
No a jak jinak, je to dost zásadní otázka peněz. Ony ani ty kazety C0 nejsou zrovna levné a cenou se vyrovnají plným a zafoliovaným TDK D z konce 90. let..tedy před umělým překupnickým navýšením cen kazet..


A promiň za rozpsání i v odpovědi, nějak mi to nejde psát krátce :-/.



-----



Nstar: Tak to děkuji :-). Takže jsi to zvládl až do konce, já se asi v půlce pak zarazil, jestli už i tebe jsem tímhle neodrovnal, navíc u popisu jedné kazety jsem si pak připadal, že jsem napodobil Erikův styl z jeho poslechů.
No na pouhou náhodu je to dost zajímavý. Ale ty Sony cívky uvnitř Maxell jsou z doby po mileniu a kazeta Sony co má uvnitř Maxell cívky je z doby před mileniem, konkrétně 1988, takže kdo ví co tím dotyčný zamýšlel.
Tak ono i já si můžu vzít tuto starou Maxell LN, kterou sice nemám ve fólii, ale je nepoužitá a nahrát na ni hudbu, která vznikla v posledních pár letech, ale chápu jak to myslíš :-). Tam mě spíš zarazilo, že to bylo nahráno monofonně na tak novou hudbu a ještě k tomu ne sloučením kanálů, ale jakoby to byl jen levý kanál roztažený do mono.. No ale každopádně tam je tak skvělý výběr, že mi nevadí kvalita ani stav pásky.
Jo to chápu, každý preferuje jinou hudbu ;- ).

No to není nic moc zvláštního vzhledem k vyježděnosti pásku - ten tam má totiž za ty roky hraní vyleštěné proužky - ne, kolejnice to nejsou, ale jsou to do hladka vyleštěné tmavé proužky oproti zbytku pásku, který byl spíš matný a světlejší. Tím se totiž na tu zaváděčku, která ma hrubší čistící povrch, zachytí tyto magnetické částečky a když ji někdo v tomto stavu nahraje i přes zaváděčku, tak se to tam zaznamená. Na některých ORWO kazetách jsem byl schopný nahrát i zřelné slova, jen jsem musel do diktafonu mluvit víc nahlas - ale zakašlání se tam nahálo líp :-D.
Tak když už jsem si to pro sebe ze zvědavosti před pár dny vytáhl, tak zde přikládám to, jak zněla ta hudba přes zaváděčku - úsek zaváděčky je zesílen o 30dB. Pozor tedy na hlasitost!

Já vím, mě to taky mrzí, no spíš přímo se*e, protože bych ho rád používal, to bzučení je na pytel. O to víc, když to přichází náhodně a v různé míře.. No sám ho neopravím, ani bych se v tom nevyznal.
Ještě mě napadlo, že jak jsme se s Erikem bavili o tom, že je v zásuvkách jiné napětí (já měl za to, že furt je standard 220V), tak jestli třeba nemáme v zásuvkách víc voltů a tím pádem to dráždí nějaké součástky v tomto magiči..ale to fakt těžko posoudím, když se v tom vůbec nevyznám.



A moc děkuji za hodnocení a příspěvek :thumbup:.



-----



Kazetowich: Hm, no něco takového mě taky napadlo, ale jak říkám, v diagnostice takových věcí jsem mimo. To už líp zvládám zjistit, kde je vada v počítači - jen ji klasicky už nedokážu opravit :-D.



-----



Teslák: Ahoj, moc děkuji za příspěvek, jsem ani nečekal, že bys to dokázal projet celé, i kdyby jen rychločtením. Jo no, trochu jsem ulítl :roll:, no sepisovat mi to trvalo několik hodin. Největší strach jsem měl při nahrávání příloh, to trvalo taky dlouho a aby se mi ve výsledku něco nepokazilo - no přeci jen, nahrávej po jednom 45 souborů!

Tyjo, no fakt že jo.. Vždyť tam je zřetelné to dlouhé á na konci slova Nová.. Nevím jaktože jsem to předtím vůbec neslyšel. Fakt, beze srandy jsem pořád slyšel jen Nova Alfa a ne Nová alfa.. No ale ten hlasatel s hlubokým hlasem, co pak dlouhé roky uváděl pořady na televizi Nova mě v omylu dorazil.
On na té TV Nova myslím byl ještě i v roce 2008, kdy jsem zahlídl nějakou starou upoutávku na Miss, ale pak ho postupně nahradili jinými hlasateli. Furt přemýšlím kdo to mohl být, a internet mi moc neporadil ani v tomto.

I za tuto neoficiální informaci moc děkuji :thumbup:.
To bych je mohl zkusit kontaktovat, když už vím koho, ale dost pochybuju, že by mi někdo někdy odpověděl - nesčetněkrát jsem se setkal s nezájmem rozhlasových i televizních stanic, kdy jsem se jich ptal na věci, které se jich týkaly.. No jo, když jim asi nejde o prachy, tak na to dlabou..


Jaj a já myslel, že mi je pořád odkládáš.. No jak by řekl Chandler z Přátel "Ach, můj, bože" :lol:.
Fuha, mě by postačily aspoň i ty kotoučky s páskem..no ale vlastně když na díly, tak si necháváš asi i ty kotoučky že..to by mě potěšil už i ten samotný pásek.
Che, ale představa, že by mi takhle dorazilo v pytli třeba 30 vymotaných pásků z kazet by bylo asi děsivý :lol: - ta představa, jak bych to rozmotával... To už by asi bylo lepší je namotat do umytých malých zavařovaček. Che, "To ti přišlo jídlo? -Ne ne, to jsou pásky z kazet-" :-D.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak tohle je to čistítko- použité.
Lepíci pásky- použitelné má Thommen. Na kazety tam kde jsi koupil ty pancake :D .
Žádná páska nevydrží furt. Teď jsem přelepoval zavádéčku u pásku z roku 1970- BASF DP 26.
Lepicí pásky od 3M- SCOTCH používám 40 let a je to OK. Ty správné nikdy- NIKDY neskončí vytečením lepidla - vyschnou a odpadnou.

Závada na DUALu rozhodně není způsobena 230V. Pokud se závada projevuje jen občas je diagnostika obtížná, ale nikoliv nemožná. Každý starý strojek má své mouchy- každý. A ani důkladný servis všechno neodstraní trvale, ale je třeba vytrvat.
Prosím připomeň mi ten typ toho DUALa.

M2405S jsem léta měl a různé mouchy( vyrobeno v socialismu) odstraňoval.

Úplné zásadní byla kvalita univerzální hlavy- Polské. Měl jsem tam českou ANP948.
No a potom ty přepínače.
Čím trpí Tvůj konkrétní kus?
Prílohy
image.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"