janvys

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

janvys

Príspevok od používateľa janvys »

Ahoj všem ... jeden další blázen se k vám přidává. Narozen v Praze, nyní už pár let bydlící 50km od Prahy na vesnici u lesa kde lišky dávají dobrou noc, nyní již středního věku (rok od roku už je to jen horší), ekonom který se vystudovanému oboru nikdy nevěnoval.

Moje první kazeta kterou jsem si koupil byla Sony HF-S v roce 1988, když nás poprvé pustili bez jakýkoliv papírů a výjezdních doložek, prostě jen na pasy do západního reichu. Jelo se Škodou 120GLS z roku 1985. Pamatuju si to jako by to bylo včera, malé městečko Zwiesel kousek za Železnou rudou, na náměstí malý krámek kde prodávali audio video kazety, fotofilmy atd. Měl jsem tehdy mařeny jen na dvě tři kazety.

Moje první hifi byla sestava střední třídy Sony z roku 1984, dostal jsem to jako dárek od rodičů, ale vybral a našel jsem si ji sám. Původní majitel byl vekslák, jako by vypadl z filmu Bony a Klid.

Na začátku 90.let se moje vášeň rozjela už naplno, přibývalo hodně kazet. V průběhu 90.let jsem vystřídal hodně sestav i značek. Bohužel moje vášeň mě z větší části opustila na začátku nového tisíciletí kdy jsem se začal věnovat jiným koníčkům a zejména práci.
Z dnešního pohledu jsem udělal šílenou věc, prodal jsem celou moji sbírku kazet která čítala přes 5000 kusů. (Ne to není překlep)
Pár kazet sice zbylo a nějaká technika taky, ale vše leželo ladem.

Po cca 10 letech se moje vášeň vrátila v plné parádě, obnovil jsem svoji hifi sestavu, něco dokoupil a začal znovu syslit kazety. V současné době se zaměřuju hlavně na JDM kousky. Jediné co mě silně limituje, jsou prachy. Už to není jako dřív no.... Barák, hypotéka, 15ti letá dcera atd. jsou holt v poslední době na prvních místech a na koníčky prostě co zbyde.

Takže asi tak .. nic zajímavého. Decky mám TC-K 670, 570 a W320. Walkmany WM-D3, DDII jako hlavní a pak několik Panasoniců, Sharpů, dalších plasťáků Sony. Všechny s novýma gumičkama, vše si servisuju sám, včetně decků. Mimo DD walkmanů, na ty si pořád nějak netroufám, bojím se jich i po pečlivém nastudování návodu od mistra walkmanů p.Mihoka.

Jako hlavní deck používám TC-K670. Nemohu si ho vynachválit. Za velmi slušné peníze mašina která už může směle soupeřit s ES třídou, však je to i nejvyšší model před Eskem.
Po přečtení dobové recenze kde dostal hodnocení "spitzenklasse" a v jiné recenzi "excellent" jsem si ho pořídil.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: janvys

Príspevok od používateľa AdmineR »

Vitaj - predstavenie ako sa sluší a patrí. Už dlho čakám na niekoho, kto napíše niečo do kategórie Walkmany o Sony DD ... napr porovnanie so špičkovými modelmi WM-EX (5xx alebo 6xx)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: janvys

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hmm ja zbieram kazety od môjho začiatku, a teraz mám asi 1500ks, a keby sa s tým niečo malo stať, bude zo mňa kriminálnik :D
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: janvys

Príspevok od používateľa janvys »

EZ: no nerad na to myslím, vždy se na sebe akorát znovu naštvu. Tenkrát prostě zvítězil jiný zájem tak šla celá sbírka do světa. Ještě víc se na sebe naštvu když si vzpomenu co tam všechno bylo (bohužel to vím docela přesně) v dnešních cenách bych si za tu sbírku koupil nověho Superba v plné výbavě
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: janvys

Príspevok od používateľa janvys »

Asi bych to tady měl trochu aktualizovat. Dost věcí se změnilo. Pro začátek opráším jeden deck který jsem tu ještě nepředstavoval, aktuálně zařazen do sestavy po běžné údržbě.
IMG_20200921_235248_resize_92.jpg
IMG_20200922_003230.jpg
IMG_20200922_004250.jpg
.
Od určitého momentu používám již výhradně quartz direct drive decky. No a vlastně to samé platí i pro walkmany.
No a dceři už také není 15, ale 17. Bohužel beze změny v přístupu k technice.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: janvys

Príspevok od používateľa Hasterman »

Hlavne pri tých deťoch je vidieť ako rýchlo plynie čas. Včera som to niesol do škôlky a dnes si pýta peniaze na školský výlet. Sa bojím toho čo bude zajtra...
Prečo Direct drive? Sám mám taký a som spokojný, ale nevidím tam také veľké plus čo by rozhodovalo pri výbere.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: janvys

Príspevok od používateľa janvys »

Hasterman napísal: Utorok, 22. Septembra 2020, 07:23 Hlavne pri tých deťoch je vidieť ako rýchlo plynie čas. Včera som to niesol do škôlky a dnes si pýta peniaze na školský výlet. Sa bojím toho čo bude zajtra...
Prečo Direct drive? Sám mám taký a som spokojný, ale nevidím tam také veľké plus čo by rozhodovalo pri výbere.
Ano to je přesné. Včera se to koukalo na pohádky a dnes to má přirostlé pecky v uších a 24/7 visí na spotify. Na druhou stranu musím říct, že naštěstí nesedí 24/7 na xichtbuku, spíše leží v knihách a učí se trvale s vyznamenáním, dnes v 17 letech mluví 5 jazyky. Nemám strach že by neudělala maturitu příští rok.

Na direct drive decky jsem přešel proto, že mě už nebavilo hlídat a ladit přesnou rychlost. Hodně motorů má kolísavost co se mi nelíbí. Navíc některé motory jsou nestabilní v zahřátém stavu. Např. dva náhodné decky jsem seřídil přesně na 3000Hz ve studeném stavu a po dvou hodinách se postupně dostaly až na 3050Hz a už tam zůstaly. Příliš mnoho ovlivňujících faktorů, včetně stavu řemínku. Jednoduše jsem si řekl že mi to za to sr*ní nestojí a nechal v sestavě už jen DD Quartz decky. Už jen pro jejich minimalní W/F oproti těm ostatním. Výhody DD decků jsou celkem podstatné myslím. Není to žádná hájendová snobárna jak by si někdo mohl říct ale praktické zkušenosti kdy mé uši jsou na to bohužel hodně citlivé. :?
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"